Konsol nedir ve iç mekandaki yeri nedir?

Konsol, küçümsenen mobilya parçalarından biridir. Temel ev mobilyaları söz konusu olduğunda nadiren bahsedilir. Bu arada, küçük konsol, hem işlevsel hem de dekoratif olmak üzere büyük olasılıklarla doludur.

Mobilya endüstrisinde konsol, genellikle duvara yaslanan küçük bir masadır.

Konsolların birçok türü ve biçimi vardır. Duvara tutturulabilir veya ayaklar üzerinde durabilir, alçak ve yüksek olabilir, çekmeceli olabilir veya avucunuzun genişliğinden daha geniş olmayan bir masa tablasına sahip olabilir, minimalizm modeli olabilir veya yetenekli ahşap oymalarla hayal gücünü şaşırtabilir. Ama hepsi birleşmiş
2 ana özellik:

  • Yerleştirme: konsol neredeyse her zaman duvara yerleştirilir.
  • Amaç: Konsol dekoratif bir masadır. Kendi başına bir dekorasyon olarak kurulur veya bir lamba, vazo, heykelciğin standı olarak hizmet eder.

Tasarım özellikleri

Konsol, bir masa üstü ve bir destekten oluşur. Destek, iki veya dört ayak şeklinde veya dekoratif bir sütun şeklinde yapılabilir. Konsolun tarzına bağlı olarak, masa üstü özlü veya dekore edilmiş, çekmeceli veya şeffaf olabilir.

Fotoğrafta: Tonin Casa Nemesi 3800’ün geleneksel tarzında ahşap bir konsol.

Ayrı bir grupta, yemek masalarına ve masalarına dönüşen veya “yarı zamanlı” tuvalet masası görevi gören transformatör konsollarını vurgulamakta fayda var.

Konsolu nereye koymalı?

Bazı modellerde, tasarımın kendisi masa üstünün duvara sabitlenmesini sağlar. Çoğu durumda 4 ayaklı veya merkezi destekli bağımsız konsollar da duvara monte edilir.

Resimde: Moda Glam iki ayaklı konsol duvara monte edilmiştir.

Nadir durumlarda konsol, kanepenin arkasına yakın olarak kurulur.

Belki de mutfak haricinde, herhangi bir odada dekoratif bir konsol masası için bir yer vardır.

Konsol, uyumlu bir duvar aynası ile tamamlanabilir. Böyle bir ikili koridorda veya koridorda harika görünecek. Ve bir sandalye veya osmanlı ile tamamlarsanız, yatak odasındaki tuvalet masasına veya oturma odasında kompakt bir çalışma alanına alternatif olacaktır.

Ne seçeceksin?

Birçok mobilya takımı, ana mobilyayla aynı tarzda konsol masaları içerir. Örneğin, Giorgio koleksiyon fabrikasının benzer kompozisyonları var.

Odanın mobilyaları çeşitli nesnelerden bağımsız olarak “bir araya getirilmişse”, konsol seçiminde birçok seçenek vardır.

Uygun bir model ararken, iç mekanda hangi işlevi yerine getireceğinden başlamaya değer.

  • Tamamen dekoratif mi? Sıradışı tasarımlara veya ilginç tasarımlara sahip modelleri seçin.
  • Aksesuarlar veya aydınlatma için bir stand görevi görecek mi? O zaman ana mobilya tarzında özlü bir model seçmek daha iyidir.
  • Pratik ve işlevsel öğelerin yanı sıra alan sıkıntısı olan uzmanlar için, bir masanın veya küçük bir dolabın yerini alabilecek çekmeceli transformatör modelleri veya konsolları uygundur.

 

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu