Köklere dönüş: iç tasarımda doğal ve etnik unsurlar

İç mekandaki doğal ve etnik unsurlar, yaşam alanına rahatlık ve doğallık duygusu getirmenin yanı sıra, doğaya ve tarihe yakınlaşmaya da yardımcı olacak. Evde renkli ulusal aksanların yardımıyla, hoş duygularla ilişkilendirilen egzotik bir ülkenin iklimini yeniden yaratabilir ve mobilyaların doğal şekilleri ve minimal dekoru sayesinde bozulmamış atmosfere dalabilirsiniz.

İç mekandaki etnik ve eko tarzı genellikle yaratıcı insanlar, seyahat severler, eski kültür araştırmacıları ve sıcaklığı, rahatlığı, parlak kontrastları ve doğallığı takdir eden herkes tarafından seçilir. Ayrıca başka bir ülkenin lezzetini kullanarak yatak odası veya oturma odasını özgün bir şekilde dekore edebilirsiniz. Ayrıca, bir kişi bilinçaltında kendisini doğal malzemelerle, doğal dokularla çevrelemek ister, belki de bunun nedeni ataların sözde çağrısı olan genetik hafızadır.

Ahşap, taş, keten, pamuk, kil, bakır vs. zeytin ve diğerleri doğal kerestenin, yani sanatçıların “toprak” dediği renklerin uygun tonlarıdır.

Koklere donus ic tasarimda dogal ve etnik unsurlar

Fotoğrafta: İtalyan fabrikası Riva 1920’den parçalar.

İç mekanın temeli, büyük bir nesne, örneğin masif ahşaptan düzensiz kenarlara sahip bir yemek masası olabilir. Bu durumda ağaç, aile birleşmesinin, asil huzurun ve korumanın sembolü olarak hareket eder.

İç mekanın daha doğal ve ilginç hale gelmesi için, bazı doğal dekorasyon unsurları eklemek ve örneğin resim veya coğrafi haritalar asmak, halı döşemek, ahşap veya hasır bir sandalye satın almak, sıra dışı bir sandık gibi çekmeceler, küvete tropikal bir ağaç dikin.

1614671553 759 Koklere donus ic tasarimda dogal ve etnik unsurlar

Fotoğraf: Baxter mobilya, Swan Michigan tasarım kanepe.

Tuğla duvarlar, ahşap zeminler ve tavanlar, taş veya seramik dekor, hayvan derileri (veya sadece benzer bir doku) iç mekanın kimliğini vurgulayacaktır.

1614671554 240 Koklere donus ic tasarimda dogal ve etnik unsurlar

Resimde: Mat metal Tonin Casa Naviglio, Lago modüler sistemden geometrik kompozisyon kitaplık.

Evdeki bazı mobilya parçaları, şekillerinde hayvanlara veya yabani bitkilere benzeyebilir. Bu tür şeyler, herhangi bir iç mekanı daha canlı, daha sıra dışı ve daha dostça hale getirecektir.

1614671555 788 Koklere donus ic tasarimda dogal ve etnik unsurlar

Fotoğraf: Cattelan Italia Rio masif ayaklı sehpalar, Dale ceviz yuvarlak masa.

Işığa dikkat etmek önemlidir: birçok loş ışık noktası, tek bir parlak tavan lambasından çok doğal ve doğal konseptine çok daha iyi uyar. Doğal malzemelerden, etnik baskılarla veya vahşi yaşamı andıran bir form ve tasarıma sahip zemin lambaları ve lambaları seçin.

Fenerler, çömelme sehpalar, sandıklar, kuş figürleri – seyahat ve macera ile ilgili nesneler – klasik mobilyalarla uyumludur, iç mekana heyecan ve ilham katar.

Yüksek hız ve teknolojik ilerleme çağımızda, koşuşturmadan bir mola verebileceğiniz, doğa ile yeniden birleşebileceğiniz ve uyum bulabileceğiniz bir yer yaratmak önemlidir. Doğal öğeler, havasız şehirlerde camdan ve betondan sıkılanlar için rahat ve kolay olacağı bir ortam yaratmaya yardımcı olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu