Dekorasyon Örnekleri

Klasik Mavi: İç mekanda yeni yılın rengi

Enstitü, son 20 yılda Pantone moda, iç mekan, endüstriyel ve grafik tasarım trendlerini etkileyen “Yılın Rengi” ünvanıyla çeşitli tonlar ödüllendiriyor. Pantone 19-4052 Klasik Mavi gölgesi, istikrar ve güveni simgeleyen 2021’nin rengi oldu, çünkü içinde yaşadığımız zaman inanç ve güven gerektiriyor.

“Renkler, kolektif deneyimlerimizi kapsayabilir ve küresel bir kültürde belirli bir süre boyunca meydana gelen her şeyi yansıtabilir.” – Pantone.

Fotoğraf: Pantone Institute Color 2020 çizimi.

Fotoğrafta: kanepe Flexform gölgede “Klasik mavi”.

Bu yıl uzmanlar, daha fazla insana ulaşmak ve herkese renkle iletişim kurma fırsatı vermek için rengi çok duyusal bir deneyime dönüştürmeye karar verdi.

Klasik Mavi, sadeliğiyle zarif olan zamansız, güvenilir bir mavidir. Alacakaranlıkta gökyüzünü akla getirerek, güvenirlik ve desteğe olan ihtiyacımızı vurgulayarak bir güvenlik duygusu uyandırıyor ”diye yazıyor Pantone temsilcileri.

Fotoğrafta: sehpalar Flexform.

Pantone ayrıca bir trend kitabı sundu PantoneView Home + İç Mekanlar 2021 iç tasarım ve mobilyadaki trendlere adanmıştır. Yayının teması “Yeni Bir Çağın Renkleri” dir. Bunlar, biri Prints Charming olarak adlandırılan dokuz çağdaş palettir. Uzmanlara göre, 2021’de ev tadilatı için renk ve tasarım trendleri, “yeni çağ tasarıma hem yeni hem de nostaljik yaklaşımlar getirdiği için şaşırtıcı bir ikilem gösteriyor.”

Fotoğraf: Pantone Büyüleyici paleti yazdırır. Popcorn Yellow’un serin Green Bay’i yatıştırmak için birkaç çiçek tonu, Bright Cobalt blue ve Umber blush ile eşleştirilmesi önerilmektedir. Palet ayrıca modern jet siyahı ve antika beyaz Antik Beyaz içerir.

Blogumuzda, hakkında zaten yazdık iç mekanda mavi nasıl doğru kullanılır.

Fotoğrafta: kanepe Prianera… Mavi ve soğuk kırmızının kontrastı, nötr bir alanda gerekli vurguyu yaratır.

Yeni bir çağın eşiğini geçmeye hazırlanırken, Pantone yeni tonu çok duyusal bir deneyime dönüştürüyor.

Fotoğrafta: mobilya Prianera… Oturma odasının iç kısmında koltuk ve halı “yankılanıyor”.

Resmi Pantone web sitesinde, renk seçimi, böyle bir mavi tonunun bir güvenlik duygusu uyandıran bir barış ve sükunet rengi olarak algılanmasıyla açıklanmaktadır.

Fotoğrafta: zarif mobilyalar Bonaldo.

Fotoğrafta: yatak odası Bonaldo… Başlık duvarı klasik maviye boyanmıştır.

Teknolojik ilerleme insanoğlunun yeni bilgileri işleme yeteneğini geride bıraktığından, dürüstlük duygusu ve koruma vaadiyle çiçeklere yöneliyoruz. Agresif olmayan Klasik Mavi, etkileşimi her zaman kolay olan bir renktir.

Fotoğrafta: yatak Bonaldo mavi yatak odasında.

Fotoğrafta: yüksek yumuşak başlıklı bir yatak Bonaldo Basket alto… Taban tamamen doğal ahşaptan yapılmıştır. Çıkarılabilir döşeme hakiki deri, kumaş veya poliüretandan yapılabilir.

Fotoğrafta: çocuklar Bonaldo… Mavi ve sarının eşzamanlı kontrastı pozitif ve yaratıcı bir atmosfer yaratır.

Fotoğrafta: şık kanepe Bonaldo Lovy yatak… Kumaş döşemeli. Kapaklar tamamen çıkarılabilir. Çerçeve ahşaptan yapılmıştır. Metal ayaklar.

“Güven ve sadakat gerektiren bir zamanda yaşıyoruz. Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eisman, “Klasik Mavi” nin ifade ettiği bu tür bir tutarlılık ve güven – her zaman güvenebileceğimiz sağlam ve güvenilir bir mavi ton, “dedi.

Fotoğrafta: iç elemanlar Valdichienti.

Bir koruma duygusu taşıyan Classic Blue, ev dekoru için idealdir. Bu renk, iç mekana yaratıcı bir güven getiriyor.

Fotoğrafta: yumuşak, yüksek başlıklı bir yatak Valdichienti.

Fotoğrafta: İtalyan markasının iç mekanı Gervasoni… Buradaki mavi, mekanı benzersiz renk kombinasyonları ve ton ifadeleriyle dönüştürüyor.

Klasik Mavinin çok çeşitli malzemelere, dokulara ve kaplamalara uygulanması kolaydır.

Fotoğrafta: dekoratif seramik şişeler Gervasoni InOut.

Gelenek ve zarafetin yanı sıra beklenmedik cesareti ifade eder.

Fotoğraf: “ Designer chair ” Gervasoni Nuvola sezonun modaya uygun gölgesinde.

Fotoğrafta: mobilya Meritalia mavi iç renklerde.

Fotoğrafta: lambalar Porta Romana orijinal telif hakkı teknikleri kullanılarak elle oluşturulmuştur.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu