Kız Çocuklarınıza Özel Sade ve Zarif Dekorasyonlar

Minik kızınız büyümeye başlayınca biraz biraz pembeleri terk etmek isteyebilir. Doğal olarak da odasında yenilik yapmanız gerekebilir. Derlediğimiz son derece şık ve zarif bu 7 oda dekorasyonu size ilham verebilir!

Çocuk odaları için en iyi renkler

Çocuk odalarını seviyoruz. Sihir dolu özel yerlerdir. Her şeyin, kesinlikle her şeyin mümkün olduğu evin köşeleri. Dekorasyonunuza odaklanmak önemlidir. Hiçbir şey rastgele yerleştirilemez. Örneğin renk çok önemlidir. İyi bir renk paleti seçmek odanın özünü belirleyecektir. Bu yazımızda sizlere çocuk odaları için en iyi renklerin hangileri olduğunu göstereceğiz.

kıza

Çocuk odaları sandığınızdan uzak, son zamanlarda çok moda olan, beyazın hakim olduğu İskandinav tarzı çocuk yatak odaları, ahşap, nötr tonlar gibi en renkli ve eğlenceliden en sadesine kadar her renkte olabilir. Odalar için renk fikirleri arıyorsanız okumaya devam edin…

kıza1

Denge için temel renkler

İdeal olarak, üzerinde çalışmak için bir temel renk bulun. Ortak iplik olan ve daha sonra aynı aralığın diğer tonlarıyla veya hatta tam tersi ile birleştirebileceğiniz bir renk. Bir çocuk odasına ekleyebileceğiniz renk sayısına gelince, gerçek şu ki, sınır yok. En çekici odaların sadece birkaç tona odaklandığı doğrudur. Ama daha sonra, çok fazla dengeye sahip renklerle dolu başka odalar da var, evet, bu durumlarda, mümkün olduğunca net bir taban daha iyi.

kıza2

Nötr renkler

Beyaz, krem, ten rengi veya çok açık griler gibi nötr renkler de küçük çocuk yatak odalarında kullanılabilir. Dahası, oda küçükse bunları kullanmalısınız. Bunun nedeni, bu tonların boşlukları görsel olarak büyütmeye hizmet etmesidir. Daha fazla renkle risk alamayacağınız anlamına mı geliyor? Hayır, bu pek öyle değil. Belirli bir duvara renk notları ekleyebilirsiniz. Üstelik son zamanlarda taşınan duvarın biri beyaz, diğeri başka renkte iki parçaya ayrıldığı çok ilginç seçenekler var. Bu şekilde yaşam eklersiniz, ancak odadaki ışığı azaltmazsınız.

kıza3

Çocuk odaları için rahatlatıcı renkler

En rahatlatıcı renkler soğuk renklerdir. Evet, mavi, yeşil, leylak rengi veya menekşe gibi tonlar. Onlarla bir renk paleti, otomatik olarak rahatlayabileceğiniz çekicilik dolu bir odaya neden olabilir. Ancak, bunların soğuk renkler olduğunu unutmayın. Ahşap dokunuşlarla ortama sıcaklık katın veya pastel mavi veya pastel yeşil gibi pastel renkleri tercih edin.

kıza4

Yatak odasını aydınlatmak için renkleri kullanın

Soğuk odaları sadece renkler oluşturmaz. Işık esastır. Az doğal ışık alan bir odanız varsa, kesinlikle aşırı soğuk olacaktır. Sarı veya turuncu gibi sıcak renkler ekleyin, bu etkisiz olacaktır. Çok güçlü ve riskli renkler seçerseniz, beyazlarla karıştırmayı unutmayın, güçlü tonlara sahip bir oda çok rahatlatıcı olmayacaktır. Bir süre önce yayınladığımız ve renk psikolojisinden bahsettiğimiz bir makalede renkler ve insanları nasıl etkiledikleri hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

kıza6

Çocuk odaları için en iyi renkler: hepsi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, renk kombinasyonu bir dünyadır. İki ton, hatta bir ton tercih edenler varken, binlerce renk katanlar da var. Bu, duvarı boş bırakarak tekstil ile başarılabilir. Çocuk yatak odalarını çok renkli elde etmenin bir başka alternatifi de duvarların örneğin resimler, resimler ve hatta fotoğraflarla süslenmesidir. Ayrıca, çocuk alanlarında, vinillerde veya fotomurallarda renk elde etmek için eski ve iyi bilinen bir kaynağı da unutmamalıyız.

kıza7

Çocuk odaları için en iyi renklerin neler olduğunu biraz daha net anladınız mı? Umarız bu görseller işinize yarar ve size ilham verir. İlginç bulduysanız, sosyal ağlarınızda paylaşmanızı çok isteriz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler!

Kız Çocuklarınıza Özel Sade ve Zarif Dekorasyonlar konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu