Kışın kıyafetleri daha hızlı kurutmayı öğrenin

Kış, en basit günlük görevlerden bazılarının biraz daha karmaşık hale geldiği bir zaman. Yataktan nasıl çıkılır. Ya da giysileri kurutmak.

En soğuk sabahları kalkmak için nasıl daha istekli olacağınız konusunda size ipuçları veremezken, diğer yandan güneşin görünmediği bu günlerde sıcaklığın çok daha az kuru olmasını size öğretebiliriz.

Ah, aynısı kışın çamaşır kurutmak için ipuçları, onları uzatmak için çok az alana sahip olanlar veya yetersiz havalandırılmış ve aydınlatılmış çamaşırlar içindir, sonuçta ışık ve ısı eksikliği aynıdır.

Kışın giysiler nasıl kurutulur

Kışın giysileri daha hızlı kurutmak için ipuçları

Giysilerin sırası önemli

Artık parçaları çamaşır makinesinden çıkarıp rastgele altılı paketi alıp asmanıza gerek yok. En iyi çözüm, daha kalın kumaşı olanları daha ince olanlarla birleştirmektir. Bu, havanın daha iyi dolaşımını sağlar ve giysilerinizi daha hızlı kurutur.

Ne kadar acilse, pencereye o kadar yakın

Çamaşırlarınızda hava sirkülasyonunun en yüksek olduğu alanlarda, diğerlerinden bile daha hızlı kurutmak için ihtiyacınız olan şey öncelikli olmalıdır.

Yalnızca çamaşırlar kuru iken ütüleyin

Birçok insan, hala nemli olan parça üzerindeki ütüyü kullanarak çamaşır kurutma sürecini hızlandırmaya çalışır. Evet, kesinlikle nemi giderir; tencereye su dökmekle aynı prensiptir. Ancak bu “ivmenin” bir bedeli vardır: Kötü kokuya ek olarak kumaş yanabilir ve dolayısıyla bozulabilir.

Untie bir anahtar kelimedir

Bu zor ve hatta komik bir kelime, ancak çamaşır ipinde size birkaç saat kazandırabilir. Giysilerinizi makineden çıkardıktan sonra “sallayın”, kumaşı çözün. Ne kadar gergin olursa o kadar hızlı kurur.

Tercihen askılara

Gömlek, tişört, bluz, palto ve elbiseleri kurutmak için bunları vaizlerle değil, askılarla asın. Aynı “çözme” düşüncesi: Parçalar daha esneyecek, daha fazla hava sirkülasyonu sağlayacak ve böylece daha çabuk kuruyacak.

Kışın kıyafetleri daha hızlı kurutmak için herhangi bir ipucunuz var mı?

Kışın kıyafetleri daha hızlı kurutmayı öğrenin
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu