Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kapalı kış bahçeleri veya teras araları

Ev Modası Güncel ev dekoasyonu kış bahçe çeşitleri. Doğanın içinde etrafta yeşillikler ve mavi bir gökyüzü eşliğinde kitap okuyabilirsiniz. Müzik dinleyebilir yada sadece oturup sıcacık kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

En Güzel Bahçe Mobilya Trendleri

Kış bahçesinde eşinizi, arkadaşlarınızı ağırlayabilir ve mekanda çok güzel anlar yaşayabilirsiniz. İmkanı bulunanlar için kış bahçelerinin zevkine varmak oldukça büyük ayrıcalıktır.

Kış bahçesi modelleri

kis-bahcesi-modelleri

Her tarafı camlarla kaplı olan kış bahçesi. Seçim için dış mekan mobilyaları kullanın ve aksesuarlar (örtüler, yastıklar, havlular gibi) ile doldurulur.

Kış bahçesi, evinizde açık hava alanı olarak kullanabileceğiniz bir yer olabilir. Bu alanı, bitkilerle doldurarak yeşil bir ortam yaratabilir, ayrıca dış mekan mobilyaları kullanarak bu alanı bir oturma odası gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca, örtüler, yastıklar ve havlular gibi aksesuarlar kullanarak bu alanı daha rahat ve oturulabilir hale getirebilirsiniz. Kış bahçesi, aynı zamanda bir sera gibi de kullanılabilir ve bitkileri bu alanda yetiştirebilirsiniz.

Öneri: Popüler Bahçe Mobilyaları Trendleri

Kış bahçesi, evinizde açık hava alanı olarak kullanabileceğiniz güzel bir yerdir ve bu alanı doldurmak için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bitkiler, mobilya ve aksesuarlar kullanarak bu alanı doldurabilir ve evinizde yeşil bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca, bu alanı oturma odası gibi kullanarak dışarıda soğuğa rağmen rahat ve oturulabilir bir ortam yaratabilirsiniz.

kis-bahcesi-modelleri2

Kış bahçeleri için hangi mobilyalar tercih edilmeli

Kış bahçeleri için tercih edilebilecek mobilyalar arasında şunlar yer alabilir:

  1. Köşe koltuk takımları: kış bahçesi için uygun mobilyalardır, çünkü bu takımlar genellikle büyük ve rahat olur ve kış bahçesi için idealdir. Köşe koltuk takımları, aynı zamanda evinizin dekorasyonunu tamamlar ve bu alanı daha rahat ve oturulabilir hale getirir.
  2. Şezlonglar: kış bahçesi için uygun mobilyalardır, çünkü bu mobilyalar genellikle rahat ve uzun süre oturulabilecek şekildedir. Ayrıca, şezlonglar, kış bahçesi için idealdir, çünkü bu mobilyalar açık hava alanlarında kullanılabilir ve hava koşullarına dayanıklıdır.
  3. Konsol masaları: kış bahçesi için uygun mobilyalardır, çünkü bu masalar genellikle hafif ve taşınabilir olur. Ayrıca, konsol masaları, kış bahçesi için idealdir, çünkü bu masalar açık hava alanlarında kullanılabilir ve hava koşullarına dayanıklıdır.
  4. Taşınabilir barlar: kış bahçesi için uygun mobilyalardır, çünkü bu barlar genellikle hafif ve taşınabilir olur. Ayrıca, taşınabilir barlar, kış bahçesi için idealdir, çünkü bu barlar açık hava alanlarında kullanılabilir ve hava koşullarına dayanıklıdır.
  5. Rustik oturma grupları: kış bahçesi için uygun bir seçenektir. Bu tür mobilyalar, genellikle ahşap malzemeden yapıldığından, kış bahçesi için sıcak ve ev sahipliği yapar.
  6. Minderli kanepe: kış bahçesi için rahat ve konforlu bir seçenektir. Bu tür mobilyalar, yumuşak ve yüksek askılı olarak tasarlandığından, kış bahçesi için idealdir.
  7. Kütük sandalyeler: kış bahçesi için rustik ve konforlu bir seçenektir. Bu tür mobilyalar, genellikle ahşap malzemeden yapıldığından, kış bahçesi için sıcak ve ev sahipliği yapar.

Bu öneriler sadece birkaç örnektir ve kış bahçesi için tercih edebileceğiniz birçok farklı mobilya seçeneği bulunmaktadır. Önemli olan, kış bahçesi için rahat ve konforlu mobilyalar seçmek.

kis-bahcesi-modelleri3

Zamansız mobilyalar, kış bahçesi için idealdir, çünkü bu tür mobilyalar hem modern hem de eski tarzlardan yararlanarak, zamanda donmuş gibi görünen bu alana uyum sağlar.

Kış bahçesi, insanlar için rahatlama ve dinlenme cenneti olarak tasarlandığından, konfor odaklı mobilyalar aranır. Bu nedenle, rustik ve standart olarak konforlu mobilyalar, kış bahçesi için uygun seçeneklerdir. Ayrıca, antika öğelerle birleştirilerek, kış bahçesi için zamansız ve özgün bir ortam yaratılabilir.

Kab bitkileri, kış bahçelerinin yıldızları

kis-bahcesi-modelleri4

Bazı kış bahçeleri bir kış bahçesi hissine (veya rolüne) sahipken, diğerleri bahçede ve örtü altında, onları doğrudan dışarıya bağlayan bir muhafaza ile evin bir uzantısı olarak sunulmaktadır. Her iki durumda da bitkiler kilit bir bileşendir.

Saksılar burada dekoratif bir role sahip olduğundan, malzeme ve oranların birleştirilmesi mekanı ilgi odağı haline getirmeye hizmet edecektir.

Kış bahçesi nasıl aydınlatılır?

kis-bahcesi-modelleri5

Avizeler, lambalar, fenerler, mumlar, şamdanlar, her zaman kandiller ya da en modern çelenkler… Bir kış bahçesinin aydınlatması, zevkinize göre ona romantik, klasik veya bohem bir dokunuş vermeyi amaçlar.

Çoğu kış bahçesi zeminde ve duvarlarda bahçeye bakan cam muhafazalar önerse de, bir verandaya bakan (neredeyse bir ek olarak) veya hatta bitkilerle dolu bir iç cam muhafaza ile bir oturma veya yemek odasına giren kapalı balık tankları şeklinde seçenekler de vardır.

Kış Bahçesi Dekorasyonu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu