Renkler Üzerine Herşey

Karate Kemerlerinin Renginin Anlamı

Karate Kemerlerinin Renginin Anlamı Çoğu insan, bir hastalığı olan birini duymuştur. Karatede siyah kuşak ya da diğer dövüş sanatlarına aşinadır ve temsil ettiği beceri ve başarıya aşinadır. Bununla birlikte, karate eğitimi alan kişilerin eğitimlerinin zirvesine ulaşmadan önce elde etmeleri gereken daha birçok kemer rengi vardır.

Karate Kemerlerinin Renginin Anlamı

beyaz kuşağın anlamı

Beyaz kuşak, yaşamın doğuşunu veya başlangıcını simgelemektedir. bir kişinin iradesi karate becerileri edinmede kullanılır ve eğitimine yeni başlayanlar tarafından kullanılır.

sarı kuşağın anlamı

Sarı, bir fideye canlılık veren ilk güneş ışınlarını ifade eder. yeni büyüme ve yeni bir hayat. Bu nedenle, sarı kuşak, karate’nin temel hareketlerini uygulamayı öğrenen yeni başlayanlar tarafından giyilir.

Turuncu kuşağın anlamı

Turuncu kemer

Turuncu, güneşin artan gücünü temsil eder, bu nedenle turuncu kemer, yeni başlayanlara, öğrendikten sonra verilir. 10 hareketin hepsinde ustalaştı karate kendini savunma.

yeşil kuşağın anlamı

Yeşil büyümenin bir temsilidir, bu nedenle öğrenmeyi öğrenen orta dereceli öğrencilere verilir. becerilerinizi güçlendirin ve geliştirin.

mavi kuşağın anlamı

Mavi kemer

Mavi, gökyüzünü ve büyüyen her şeye sağladığı ışığı temsil eder, bu nedenle öğrencilere mavi kuşak, öğrenmeye başladıklarında çalışmaları aşamasında verilir. dövüş sanatı hakkında ek bilgi zihinlerinin ve bedenlerinin büyümeye ve gelişmeye devam etmesine izin verir.

mor kuşağın anlamı

Mor, gün doğumunun renklerini temsil eder, bu nedenle güneşe geçiş yapan bir öğrenciye mor bir kuşak verilir. ileri eğitim aşamaları.

kahverengi kuşağın anlamı

Kahverengi, bir tohumun olgunlaşma sürecindeki olgunlaşmasının bir temsilidir. olgunlaşma ve hasat Bu nedenle, başlangıç ​​çalışmalarının meyvelerini fark etmeye başlayan ve teknikleri olgunlaşmaya başlayan ileri düzey öğrencilere kahverengi kuşak verilir.

kırmızı kuşağın anlamı

Kırmızı, Güneş’in ısısının gücünü sembolize eder. Büyüyen bir bitkinin yavaş yavaş Güneş’e doğru yayılması gerektiği gibi, kırmızı kuşaklı öğrenciler uygulamalarında dikkatli olmayı öğrenirler. olarak kırmızı da tehlike işaretidir, kırmızı kuşaklı bir öğrenci bilgi ve becerilerinde tehlikeli olmayı öğreniyor.

siyah kuşağın anlamı

siyah kemer

Siyah, güneşin ötesindeki karanlığı sembolize eder ve kara kuşakla ödüllendirilen bir kişi, daha derin ve daha derin bir anlayış kazanmaya çalışır. karatenin fiziksel ve zihinsel öğretileri. Siyah kuşakla ödüllendirilen pek çok kişi, başkalarının kendi kemer derecelerini yükseltmelerine yardımcı olmak için bilgilerini aktarmaya başlar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu