Kanepe seçmenin sırları

Kanepe, oturma odasının tema merkezidir. Kural olarak, modern bir dairede gündüzleri dinlenmek, misafirlerle konuşmak, kitap okumak veya TV izlemek ve bazen de kestirmek için hizmet eder. Modüler kanepeler bu tür çoklu görevlerde en iyi sonucu verir.

Kanepe nelerden oluşur?

Modüler kanepeler yekpare bir yapı değil, farklı boyut ve şekillerde bir dizi bölümdür. Bir model için sayıları 3 ile 60 arasında değişmektedir.

Genellikle, modüler bir kanepe birkaç düz modül, köşe ve uç elemanlar, bir kanepe içerir. Ana modüller genellikle genişlik, sırt yüksekliği, kolçakların mevcudiyeti ve türü ve diğer detaylar bakımından farklılık gösteren farklı konfigürasyonlarda sunulur. Ek olarak, puflar ve koltuklar genellikle yumuşak modüler sisteme dahil edilir.

Fotoğraf: Swan Shan modüler kanepe. Bu konfigürasyon bir daybed, iki çift modül, bir köşe modülü ve bir uç parça içerir.

Modüler bir kanepe satın alırken, alıcı hangi modüllere ihtiyacı olduğuna ve bunları nasıl düzenleyeceğine karar verir. Endişelenmeyin, teknik ayrıntılara girmenize gerek kalmayacak. Salondaki tasarımcı sizin için yapacak.

Bir konfigürasyon seçerken, sadece odanın boyutları ve geometrisi değil, aynı zamanda diğer nüanslar da önemlidir. Örneğin kanepenin imar için kullanılıp kullanılmayacağı, misafir yatağı sağlanmasının gerekip gerekmediği, ileride kanepenin şeklinin değiştirilip planlanmayacağı.

Tasarım seçenekleri – ne seçilir?

Tüm modüler kanepeler iki türe ayrılabilir: sert bir şekilde tutturulmuş (kesitsel) ve dönüştürülebilir – İhtiyaçlara göre parçaları değiştirilebilir.

İlk durumda, konfigürasyon bir kez seçilir ve modüller montaj sırasında sağlam bir şekilde sabitlenir.

Dönüştürülebilir modeller daha esnektir. Aslında, böyle bir kanepe satın alan alıcı, bir tür “mobilya tasarımcısı” alır. Birbirine bağlanmayan bölümler değiştirilebilir, ayrı sandalyelere veya kanepelere dönüştürülebilir. Dilediğiniz zaman kanepeye yeni modüller ekleyebilir veya can sıkıcı olanlardan kurtulabilirsiniz.

Fotoğrafta: ayrı Lago Slide modüllerinden oluşan bir kanepe.

Hangi seçeneği seçeceğiniz tercihinize bağlıdır. Değişimi sever misin? Seçiminiz ayrı bölümlerden modellerdir, konfigürasyonları en azından her gün değiştirilebilir. Ve bir hareket durumunda, böyle bir kanepe, odanın yeni geometrisine kolayca uyarlanabilir.

İç kısımdaki değişiklikler yakın gelecekte planlanmadıysa, sağlam bir şekilde tutturulmuş bölümleri olan güvenilir bir kanepe seçin.

Modüler bir kanepe her zaman gerekli midir?

Esneklik, taşınabilirlik ve taşıma kolaylığı gibi bariz avantajların yanı sıra, modüler kanepelerin hala birkaç dezavantajı vardır.

İlki fiyat. Modüler tasarım, teknolojik olarak gelişmiş bağlantı parçaları gerektirir ve malzeme tüketimini ve üretim için gereken süreyi artırır.

İkincisi, modüler kanepenin uyum içinde olduğu sınırlı stildir. Bu nedenle, bölünmüş kanepeler çatı katı, yüksek teknoloji, minimalizm ve İskandinav stilleri için mükemmeldir. Ancak ülke iç mekanlarında ve geçmiş dönemlerin en stilize edilmiş oturma odalarında uygunsuzlar.

Klasik veya barok tarzdaki modüler kanepelerin teklifi çok sınırlıdır. Bunların arasında farklı genişliklerde doğrusal ve açısal modeller var, ancak pratikte ücretsiz modüllerden kanepeler yok.

 

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu