İtalyan mutfak dekorasyonu örnekleri

2023 Lüks italyan mutfak modelleri

İtalyan mutfak dekorasyonu örnekleri konusunda Lüks italyan mutfakları, italyan mutfak markaları, mutfak italyan tasarımı ve mutfak fotoğrafları bulacaksınız. İtalyan dilinde, mutfak terimi makarnanın tekil veya çoğul olmasına bağlı olarak farklı bir anlama gelir.

Tekil haliyle makarna, pişmiş undan yapılan küçük bir yemeği ifade eder (bir sandviçe benzer). Çoğul haliyle makarna, meze veya ana yemek olarak birlikte servis edilen, pişmiş undan yapılan farklı küçük yemekleri ifade eder.

İtalyan mutfak nedir?

Makarna ayrıca spagetti, makarna, mantı ve gnocchi gibi belirli yemeklere atıfta bulunmak için kullanılır. Bu mutfak anlamı dışında, eski Romalılar aynı kelimeyi kekleri ve diğer hamur işlerini süslemek için kullanılan ince bir hamur şeridi için kullandılar. Antik Roma’da makarna, daha yüksek sosyal etkinliklerde servis edildiğinden, ekmekten daha rafine olarak kabul edildi.

İtalyan mutfak dekorasyonu
İtalyan mutfak dekorasyonu

Birçok İtalyan pişirme tekniği, yiyecekleri daha lezzetli ve iştah açıcı hale getirerek İtalyan mutfağının rönesansına katkıda bulundu. İlk özellik soslamadır – lezzetini arttırmak için taze malzemelerle yapılmış bir sos makarnanın üzerine dökülür. Bu teknik, et veya deniz ürünleri gibi garnitürlerle soğuk servis edilen eski Roma makarnaları farissia’dan gelişti. Sıradaki karbonatlamadır – bu yöntem, makarnayı yumuşayana kadar biraz tuzla suda pişirmeyi içerir, ancak yine de vücut bütünlüğünü korur.

Daha sonra, makarnanın doğal tazeliğini ve rengini korurken, otları daha da kurutmak için ılık bir fırına yerleştirilmeden önce pişmiş makarna, zeytinyağı ve taze otlar ile fırlatılır. İtalyan mutfağı, doğal tazeliği ve bireyselliği ile ünlüdür, çünkü çoğu tarif, konserve domates veya toz peynir gibi işlenmiş malzemeler yerine yabani mantar, kiraz domates, fesleğen ve ricotta peyniri gibi taze malzemeler gerektirir.

italyan mutfaklari
italyan mutfaklari

Taze malzemeler, domates soslu köfteleri yavaş pişirme veya sebzeleri yumuşayıncaya kadar güveçte pişirmek gibi uygun pişirme teknikleri sayesinde her yemeği lezzetle canlı kılar. Bu taze kalite düzeyine ulaşmak için birçok İtalyan tarifi, malzemelerin çiğ olarak servis edilmeden önce tatları absorbe edebilmesi için uzun hazırlık süreleri gerektirir. Örneğin, İtalyanlar genellikle soğuk çorbayı doğrudan buzdolabından servis ederler çünkü sıcak yemek pişirmek daha fazla tat ve ısı kaybetmesine neden olur! İtalyan şefler, yemeklerin asmadan koparılmış gibi lezzetli kalmasını sağlamak için, başka yerlerde satılan işlenmiş peynirleri kullanmak yerine yemeklerinde yerel peynirler gibi spesiyalitelerini kullanıyor.

İtalyan mutfağı, sanatı ve mükemmelliği ile ünlüdür, çünkü her bir bileşenin otantik bir yemek yaratmada ayrı bir rolü vardır. Örneğin, pesto, maydanozun daha güçlü bir tada sahip olduğu için geleneksel fesleğen yerine düz yapraklı maydanozu gerektirir. Bu sanatsal özelliklerin birleşimi, İtalyan yemeklerini dünyanın en iyilerinden biri yapıyor!

Tavsiye: Son Moda Mutfak Tasarım Trendleri

İtalyan yemeklerinin dünya çapında ne kadar popüler olması nedeniyle makarna, İtalya ile eş anlamlı hale geldi. Ancak İtalyanlar kendi yemeklerini “makarna” olarak görmezler; Amerika’nın kıtasal havayolları gibi “kıta” yerine “kıta” anlamına gelen yemeklerini “kıtasal” olarak görüyorlar! Ama ne olursa olsun, öyle görünüyor ki insanlar makarna hakkında konuştuklarında her zaman İtalya’yı düşünürler – bu yüzden İtalyanlara “makarna halkı” denmesinin nedeni budur. İtalyanlar hem basit hem de sofistike makarnalar yapmakta başarılı olduklarından, mutfaktaki itibarlarını kesinlikle kazandılar!

İtalyan tasarımları her zamanki gibi şaheser oluyor. Ürettikleri mutfak tasarımları gerçekten çok hoş ve ilgi çekici, Aynı zamanda kullanım bakımından kolay ve fonksiyonel özellikleri oldukça fazla. İtalyan tasarımcıları mutfak dekorasyonun’da yapılmayanları yapıyorlar ve tasarımda sürekli bir adım öne geçiyorlar. Bu yüzden italyan mutfak dekorasyonlarını sizlerde eviniz’de tercih edebilirsiniz.

Mutfağın iç kısmındaki İtalyan tarzı her zaman benzersiz bir şeydir. Bu dekorasyonu asla birbiri ardına almayacaksınız. İtalyan mutfağında her unsur yerinde açıkça sergilenmekte ve şaşırtıcı ve eşsiz güzelliği ile dikkat çekmektedir.

Ayrıca Bakınız: Rustik Tarz Mutfak Dekorasyonu

Birçok kişi tarafından Toskana olarak bilinen İtalyan tarzında, çevre ve günlük yaşamın dekorasyon unsurlarında başarıyla birleştirilirler. Buradaki antikalar, kırsal sadelik ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Genel olarak, bu durum bir güvenilirlik ve istikrar hissi uyandırır. Bu, söz konusu tasarım yönünden ana stil farkıydı. Bu tür mekanlarda her zaman rahattır, muhtemelen, bu yüzden bugün ev kadınları güzel mutfaklarını İtalyan tarzında dekore etmeye çok düşkündür!

İtalyan tarzının ana bileşenleri

İtalyan iç mekanındaki ana vurgu mobilyalardır. Sadece doğal ve tabii ki farklı renk ve tonlardaki değerli ahşaplardan yapılmalıdır. Burada her tür işitme cihazı için uygundurlar – açık renkten koyu kahverengiye kadar. Seçtiğiniz gölge, mutfağınız için sağladığınız genel iç renk çözümüne bağlı olacaktır. Ancak bu, renklerin yalnızca sınırlı bir spektrumda kullanılması gerektiği anlamına gelmez – burada ana görev, uyumlu kombinasyonlarını seçmektir. Örneğin, İtalyan tarzı, mutfağın iç kısmında, duvarların zeytin arka planını, koyu cephelerle tamamlanan sırasıyla beyaz ve pişmiş toprak veya krem ​​mobilyalarla birleştirmeyi önerir.

Buna da Bakmalısın: Modern Mutfak Dekorasyon

Tarz inanılmaz bir zarafetle ilişkilendirildiği için mutfak mobilyalarının çizgi ve şekillerinin şıklığı ve diğer dekoratif detayları da unutmamak gerekir. Ancak mobilyaların dışının güzelliği, içerdiği unsurların işlevsellik hacmine yansıtılmamalıdır. Yukarıdakilere rağmen, İtalyan tarzı mutfaklarda, genellikle düz cephelerin mutlak sadeliği ile kaba tahtalardan yapılmış mobilyalar bulabilirsiniz.

Böyle şık bir mutfağın zorunlu bir özelliği yemek masasıdır ve oldukça uzun olmalıdır. Büyük İtalyan aileler için bu masa modeli, stilistik bir gelişmeden çok acil bir ihtiyaçtı. Bu tür panolar boyanmamış veya verniklenmemiştir. Bugün bile birçok ev sahibi, bu mobilya parçasının doğal görünümünü zevkle yaşıyor. Bazı süslemelerde, bu masalar vintage bir dokunuş vermek için biraz “eski” bile.

Ve İtalyan tarzı, mutfak dolaplarının ve geniş rafların iç kısmına giriyor. Mutfak eşyalarına ek olarak, açık alanlar ahşap, seramikten yapılmış dekoratif ürünlerle doldurulur veya yenilebilir herhangi bir şey ve çeşnilerle kavanoz raflarında sergilenir. İç mekana renk katmak isterseniz mutfak, salkım sarımsak ve soğanlarla süslenmiş.

Zarif İtalyan yemeği, nedir bu?

İç stillerin her birinin kendine özgü özellikleri vardır, tabiri caizse, bireysel el yazısı. Bakalım İtalyan mutfağını hangi vuruşlarla doldurmuş.

İtalyan yönünün belki de en önemli üslup özelliği, belirli bir renk şemasıdır.

Genellikle parlak olarak adlandırılır, ancak gerçekte o kadar parlak, çok sulu değildir, çünkü İtalyan tarzının mutfağın içini dekore etmedeki “çip” doğal tonlarla doyurulur.

Yeşil çimen ve zeytinyağı, pişmiş toprak ve şarap, sarı güneş ışığı ve çilek, portakal ve erik, bal ve hardal – İtalyan iç mekanlarının paleti budur. Tüm bu tonların en inanılmaz oranlarda karıştırılabilmesi de karakteristiktir. İtalyan mutfağında renk önemli bir bileşendir, bu yüzden çok fazla olmalıdır.
Mutfak dekorasyonunun İtalyan üslubuna aidiyetini belirleyen bir diğer özellik ise içerisinde doğal malzemelerin yaygınlığıdır. Eşit derecede, hem taş hem de ahşap. Çok az cam ve metal var, kullanımları yasak olmasa da, iç mekan mermer zeminler, mozaik paneller, taş tezgahlar, lüks ahşap mobilyalarla dekore edilmiş.

İtalyan tarzında, herhangi bir büyüklükteki mutfağın iç kısmında her zaman çok sayıda küçük parça ve çok fazla ayrıntı bulunur. Duvarı süsleyen antika saatler, baharatlar için düzenli şeffaf kavanozlar, örülmüş kuru sebzeler, dar ahşap kutuların varlığı, büyüyen otlar, hasır sepette elmalar ve geçmiş yüzyıllardan sapmışsa köşedeki duvar resmi – hepsi çok düzgün. İtalyan ulusal ruhu. Bunlar bazen aşırı miktarda bazen de tamamen çalışmayanlardır, küçük şeyler atmosferi ısıtır ve atmosfere ayrı bir çekicilik verir. Bu arada, böyle bir mutfağın toprakları ideal bir düzen alanı olmadığı için İtalyan dekorasyonları başka nelerden hoşlanır? tam tersine, bir “ışık bozukluğu” algılamak çok hoştur.

Mutfağın iç kısmında İtalyan tarzı: nereden başlamalı?

İtalyan mutfağı edinme fikri kafanıza sağlam bir şekilde yerleşmişse ve uygulamaya başlamaya hazırsanız, zemin ve duvarların tasarımıyla başlayın. Onları gerçekten İtalyan yapmak için ne yapılmalı?

Renkli Mutfak Dizaynı

Tarihini yeniden üretmedikçe, İtalyan iç mekanının rengini aktarmak asla mümkün olmayacaktır. Bu tarzda özel bir notla nesillerin devamı gerçekleştirilmiş ve ailelerin tek çatı altında geçirdikleri yıllar yansıtılmıştır. Mutfağın çok katmanlı tasarımının nedeni buydu. Ailenin duvarlardaki yuvası yıldan yıla güçlendirildi ve yeniden boyandı ve dekore edildi, böylece parlak renkli fayansların eğlenceli duvar resimleri gibi görünebilecekleri kaba sıva sırtına yakınlar. Bu tür çok katmanlı duvarlarda, genellikle çatıyı destekleyen kirişlerle çevrilidir.

İtalyan dekorunda duvar dekorasyonu dekoratif sıva, taş veya seramik karolar, yapısal boyalar, mozaikler, ahşap paneller ile yapılır. İtalyan stili için bir karo seçerken, mutfağın iç kısmında küçük mozaik benzeri yorumlarını kullanın. Eski bir taşı taklit eden, talaş ve çatlak izleri olan popüler kiremit malzemeleri. Ayrıca genellikle İtalyan dekorasyonlarında, planyalanmamış ahşabı yorumlayan rustik duvar kaplamaları kullanırlar.

İtalyan dekorunda mutfağın yeterli yüksekliğinde kesinlikle kirişlere girmelisiniz. Ahşap matris koyu boya ile boyanmıştır. Bu, modern malzemeleri “yaşlandırmak” ve bir zamanlar İtalyan ailelerinin yatak odasını süsleyen meşe atalarına benzer kirişler yapmak için iyi bir yoldur. Bu kirişler arasındaki boşluk lambalarla süslenmiştir. Mutfağınızın iç kısmında düzenlenen İtalyan tarzı tavan kirişleri ile sağlanmışsa, sümüksü sebzelerle süslenebilir. Yemek odasının üstüne zincirli bir lamba asabilirler. Bu, konforun dekorasyonuna katkıda bulunacaktır.

Geleneksel İtalyan mutfağında zemin her zaman taştan yapılmıştır, ancak günümüzde genellikle fayanslarla kesilmektedir. Kaplama mermer veya mozaik olabilir. Doğal mermer tasarımcılarına taklit karoları değiştirmeleri tavsiye edilir, çünkü doğal malzeme çok kaygan bir yüzey ile karakterizedir, ayrıca bakım konusunda oldukça kaprislidir.

İtalyan iç dekorasyonunun detayları

İtalyan mutfağının dekorasyonunda sadece doğanın yarattığı malzemeler kullanılmaktadır. Aralarındaki liderlik elbette taşa ve ahşaba aittir. Ahşap elemanlar daha ucuz meşe veya çamdan yapılmıştır. Doğal veya vernikli olabilirler. İtalyan mutfağında parlak ve yenilikçi unsurlar olmamalıdır. Bu, modern kullanımda aşina hale gelen uygarlığın bazı gelişmelerinden vazgeçmeye hazır olmanız gerektiği anlamına gelir.

mutfak boya renkleri

Mutfaktaki duvarlar sıvayı kaplayacaksa, renkli yıkama ile tedavi edilmelidir. Böylece, mutfağın mevcut iç mekanı olan İtalyan stilinin rengini vurgulamak için onları biraz eski püskü bir görünüme getirecektir. Diğer tarafa gidebilir ve duvar yüzeylerini özel bir şablonla boyayabilirsiniz.

Sırlı yüzeyli ve mozaikli İtalyan iç seramik karolarında ilginç görünüyor. Bu arada, karo sadece zemini kaplamak ve duvarları döşemek için değil, aynı zamanda tüm çalışma yüzeylerinde de kullanılabilir. Genellikle mutfak takımlarında tezgahları bitirmek için kullanılır. Oyma nişler, mutfak adaları, raflardır.

Gerçekten İtalyanca, kiremitli duvar resimleri böyle görünecek. Dokulu sıvaya iyi bir alternatif olacaklar.

İtalyan dekorasyonunda renk ve ışık

Mutfağını küçük bir adaya dönüştürmeyi planlayan, güneşli İtalya’nın güzelliğinin görüntülerini canlandıran herkes, dekorun sadece renk açısından değil, aynı zamanda ışık açısından da uygun şekilde aydınlatılması konularını kesinlikle düşünecektir.

Bu nedenle, mutfağın modern iç kısmındaki İtalyan tarzının renk skalası uyumlu olmalıdır. Bunu yapmak için, bu tür süslemelerde kullanılan zengin doğal renklerden baskın olanı seçmeniz ve birkaç vurgu rengiyle tamamlamanız gerekir. Büyük mutfaklarda yeşil palet mükemmel algılanır. Zeytinden şişe yeşiline taşmalarının tazeliği ve derinliği bordo, bordo ve leylak lekelerini mükemmel bir şekilde tamamlar. Mutfağınızı daha aydınlık hale getirmek istiyorsanız kırmızı, hardal ve kahverengi tonlarındaki dekorasyonlara bir göz atın. Bu seride vanilya ve süt vurguları, pirinç mutfak eşyaları ve yaldızlı mobilyalar hissedilir.

Decorar las paredes de la cocina

Küçük bir mutfağın iç kısmındaki İtalyan tarzı, sonbahar renk paletinden alınmış gibi, hoş bir pişmiş toprak-turuncu arka planın yardımıyla en iyi şekilde yeniden üretilir. Bu size renklerle oynama fırsatı verecek ve aynı zamanda alanı aydınlık ve havadar olarak algılamanıza izin verecektir. Mükemmel bir ekleme, yanmış sonbahar gökyüzünün solması ve kahverengi renkler ile ilişkili açık mavi tonlar olacaktır. Genel olarak, iç mekan, antik çağa özgü bir dokunuş kazanacaktır. Dekordaki etkiyi arttırmak için mozaik paneller ve patine karo duvarcılık ekleyin ve antik çağın belirgin bir “tadı” olan biblolarla doldurun.

Gerekli ışık vurgularını oluşturmak, yan ışık kaynaklarıyla çok yardımcı olur. Aydınlatma cihazlarının da metal ve seramikten yapılması iyidir.

İtalyan tarzı parlak ve renkli olmasına rağmen, mutfağın iç kısmındaki ışık yumuşak olmalı ve avizeler, gaz lambaları, avizeler şeklinde vintage lambalarla stilize edilmelidir.

Tavanlardan yeterli yükseklikte, tavan kirişlerinden sarkan armatürlerden vazgeçmeyin. Bütün bunlar bir arada sadece iç mekanın güzelliğini artıracaktır.

Sonuç olarak

Mutfağın iç kısmındaki İtalyan tarzı inanılmaz derecede organik olarak algılanıyor. Rahattır ve evde harika bir huzur ve sükunet duygusu sunar. Çevreyi denemekten korkmayın çünkü İtalyan dekorasyonunda her şey mutfağı sizin için rahat ettirecek ve mutlulukla dolduracaktır. Hayallerinizdeki mutfağı yaratın, çok basit!

İtalyan mutfak dekorasyonu örnekleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu