İlkbaharda evinizi süslemek için çiçekli bitkiler

Baharın gelişiyle birlikte, evi çiçekli bitkilerle doldurmak, çevreye renk ve neşe katmanın mükemmel bir yoludur. Bitkilere sahip olmak, dekorasyonu bir doğa dokunuşuyla zenginleştirmenin bir yoludur. evinizi pozitif enerjiyle doldurun.

Çiçekli bitkiler: menekşe

Kaynak: pinterest

Çiçekli bitkilerden biridir bakımı daha kolay iç mekanlarda. Bir odada bulunmalıdır. bol miktarda doğal ışık ve taslaklardan korunur. Sulama ile ilgili olarak, bitkiyi sadece toprak kuru iken sulamanız gerekir, çünkü fazla su zararlı olabilir. Bu nedenle yazın haftada iki veya üç kez ve yılın geri kalanında her yedi veya on günde bir sulamanız gerekir.

Hastalıkların ve zararlıların ortaya çıkmasını önlemek için, kuru yaprakları ve solmuş çiçekleri çıkarın. Tozu bir fırça ile temizleyin, su veya başka sıvılar kullanmayın. Çiçek üretebilmeleri ve sağlıklı büyümeleri için baharın başından yaz sonuna kadar döllenmesi gerekir. Her iki yılda bir baharda olacak daha büyük bir tencereye nakledin (2 veya 3 cm). Evinizi çiçekler ve bitkilerle dekore etmek, hem iç hem de dış mekanlara yaşam ve neşe getirmenin harika bir yoludur.

Hortensia

Kaynak: pinterest

Ortanca, fl ile Asya kökenli bir bitkidir.cevherleri çok renkli ve hoş bir aromaya sahiptir. İlkbaharda gelişen çiçekli bitkilerden biridir ve ancak bu süre zarfında görkemli kalacaktır. Dış mekanlarda en iyisini yaparlar, ancak uygun bakımla ilkbaharda kapalı mekanda tutulabilirler.

Bir içine yerleştirilmelidir aydınlık ve iyi havalandırılmış alan. Yetişmesi ve çiçek açması için çok fazla neme ihtiyacı vardır. Zorunlu çiçek açarken her gün sulayınsu basmasını önlemek için iyi akıp akmadığını izlemek gerekir. Çiçeğin içindeyken sıvı gübre ekleyin, böylece çiçekler güzel ve büyük olur. Bu bitkiden çıkabilecek yaprak bitlerini öldürmek için yaprak biti önleyici veya normal bir böcek ilacı kullanın.

Gerbera

Kaynak: pinterest

Bu güzel bitki Afrika’ya özgüdür. Öne çıkarır yoğun renklerle muhteşem çiçekler. Çiçeklenme zamanı ilkbahardan sonbahara kadar değişir. Çiçekleri birkaç hafta dayanabilir ve bu nedenle bir süs çiçeği olarak çok değerlidir. Aydınlatılmış alanları tercih eden ancak doğrudan güneş ışığı almayan çiçekli bitkilerden biridir. Yüksek sıcaklıklara iyi dayanır ve havalandırılan yerleri tercih eder.

Sahip olmanız tavsiye edilir. sürekli sulama, çiçeklenme mevsimi boyunca bol değildir. Su baskınından her zaman kaçınılmalıdır. Büyümesi ve çiçeklenmesi sırasında onu gübrelemek iyidir. seyreltilmiş sıvı gübre 15 gün suda.

Çiçek dilinde: gerbera neşe demektirçekmek için verilir iyi enerjiler hayattaki değişikliklerden önce. Onları müstakbel gelinlere, hamile kadınlara vermek doğaldır …

Begonya

Kaynak: viverosshangai

Güney Amerika, Asya ve Afrika’ya özgü bitki. Samimiyeti temsil edin ve serveti ve refahı sembolize edin. İlkbahar veya yaz aylarında soğuk mevsimler geçtikten sonra begonviller ekilmelidir. Isıya ihtiyaçları var ama gölgeyi tercih ediyorlar. Suyun köklere engellenmeden ulaşması için toprak iyice drene edilmelidir. Alt tabakanın nemli olması, ancak su basmaması gerekir. Bunu yapmanın bir yolu, altına su ve çakıl taşları olan bir tabak yerleştirmektir. Çiçekli bitkilerden biridir. yılın çoğu için sürer nem seviyesine dikkat edin ve uygun alt tabakaları kullanın.

Çuha çiçeği

Kaynak: pinterest

Evimize neşe ve renk katan mükemmel çiçekli bitkilerden biridir. Bulabilirler çok çeşitli renkler ve çiçeklenmesi kış sonundan yüksek sıcaklıklar başlayana kadar sürecektir. Bitkinin bir yere yerleştirilmesi tercih edilir. aydınlık ve havalı yer doğrudan güneşten kaçınmak. Sulama ve sulama arasında toprak kurumadan bol sulama, iyi drenaj sağlar. Çiçeklenme mevsimi boyunca gübre iki haftada bir olacaktır.

Mine Çiçeği

Kaynak: pinterest

Bu bitki en popüler olanlardan biridir çünkü onlar çok uyarlanabilir ve tıbbi özellikleri için. Ilıman bir iklimde yıl boyunca gelişebilir. İyi miktarda doğal ışığa ihtiyacı var, ancak yarı gölgeli bir alanda. İçeride, iyi aydınlatılmış bir odaya ancak pencereden uzağa yerleştirin. Aşırı neme tolerans göstermez. İdeal olarak, toprak kuruduğunda sulamalısınız, drenajının iyi olduğundan emin olun. Bakımı en kolay bitkilerden biridir.

Amapola

Kaynak: Plantasyflores

Gelincikler, bahar simgesi çiçekleri güzel ve narindir. Ancak dayanıklı ve rustik bitkilerdir, bakımı çok kolaydır. Hem güneşte hem de yarı gölgede çiçek açabilirler. 90 cm yüksekliğe kadar ulaşabilir, bu nedenle 30º 30 cm arasında bir ekim mesafesine ihtiyaç vardır. sulama ara sıra olmalıdır çünkü çok fazla suya ihtiyaç duymaz.

Bu küçük rehbere ilkbaharda çiçek açan diğer birçok çiçekli bitki eklenebilir, ancak bunlar daha kolay elde edebileceğiniz şeylerdir. Onlarla evinizi dekore edebilir, renk ve neşe ile doldurabilirsiniz.

İlkbaharda evinizi süslemek için çiçekli bitkiler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu