İç Tasarımda Trend Renkler 2024

Ortamlarınız için renk, renk ve daha fazla renk, renk bloğu adı verilen bu iç tasarım trendinin önerisidir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir evin veya dairenin mekanlarında canlı ve iyi tanımlanmış renklerin kullanımını teşvik eder.

Nihai sonuç cüretkar olabilir, ancak denemeye değer olduğuna inanın. Tek renkli bir paletten uzak olan renk blokajı, duvarlara ve mobilyalara uygulanabilecek tonların kontrastını teşvik eder. Ne olduğunu daha ayrıntılı olarak görelim.

İç Tasarımda Renkler 2024Evinizin iç ve dış cephe boyası hakkında sorularınız mı var? Makaleyi okuyun ve 2024’te iç mekan tasarımında moda olan renklerin farkında olun. Ayrıca, yoğun talep gören tonların anlamlarını öğrenme fırsatını yakalayın.

İç tasarımda trend renkler 2024

Trend çalışmaları, yükselişte olan insan davranışı, manzara ve estetik hareketlerin analizine dayalı olarak uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

2024’ün iç kısmındaki moda renkler:

  • Huzur veren tonlar,
  • klasik mavi,
  • Koyu mavi,
  • koyu yeşil,
  • Krem, bej ve beyaz,
  • grinin tonları,
  • yerkürenin tonları,
  • Pastel tonları.

Sakinliği ifade eden tonlarİç Tasarımda Renkler 2024

Sabah gökyüzünden ilham alan bu gölge, aile, arkadaşlar ve doğa ile kurduğumuz bağın yanı sıra gelecekle de uyumludur.

Tavsiye: Evimizin dekorunda renklerin seçimi ve kullanımı

Aşk, şefkat, tatlılık, hassasiyet ve refah gibi duyguları yansıtan açık pembe bir gölgedir. Evin duvarlarını onarmak ve kriz zamanlarında refahı artırmak için en iyi seçimdir.

Açık pembenin diğer tonları da yükselişte ve iç tasarımı daha hassas hale getiriyor.

Klasik maviİç Tasarımda Renkler 2024

Küresel renk standardı Pantone, Classic Blue 19-4052’yi 2024’ün en büyük sansasyonlarından biri olarak adlandırdı. Bu gölge netliği ve iletişimi ifade eder ve ayrıca alacakaranlıkta gökyüzünü anımsatır.

Mavinin klasik tonu zamansız, sade, sakin ve yüksek düzeyde kararlılığa sahiptir. Korumayı, sakinliği ve güveni işaret eder, aynı zamanda özellikle denizin dibinden doğanın ilhamını da taşır.

Koyu maviİç Tasarımda Renkler 2024

Ancak mavinin tonları grubunda, Sherwin-Williams yılın rengi olarak “deniz” mürekkebini seçti. Sakin ve çok yönlü lacivert bir renktir, gece gökyüzünü ve hatta denizin derinliklerini anımsatır.

Koyu yeşilİç Tasarımda Renkler 2024

Koyu yeşilin tonları yurtdışında çok başarılı oldu ve şimdi Brezilya’da tam güçle geldi. Denge, güvenlik ve sükuneti somutlaştırmak için idealdirler. Bahsetmemek gerekirse, daha koyu tonlar doğanın iyileştirici gücünü temsil eder.

Koyu yeşil keyifli, tedavi edici ve sofistike bir renktir. Sezonun trendi olarak öne çıkan ton, tüm iç mekanlar için ideal olup cephe boyamak için de kullanılabilir.

Bu rengi küçük alanlarda uygularken çok koyu yapma riski olduğundan dikkatli olmak önemlidir.

Krem, bej ve beyazİç Tasarımda Renkler 2024

Havada minimalist bir hava var, bu yüzden birçok insan krem ​​tonlarına değer veren paletleri tercih ediyor. Bu durumda duvarlar bej, beyaz, krem ​​ve diğer hafif nötr tonlarda boyanmıştır. Bu zamansız sadelik her türlü aydınlatma, mobilya ve dekoratif eşya ile uyumludur.

Grinin tonlarıİç Tasarımda Renkler 2024

Özellikle hafif bir ton olan gri yükselişte. Nötr bir renk olması ve kolay uyum sağlaması nedeniyle ev kaplamalarında “yeni beyaz” olarak kullanılabilir.

Yerkürenin tonlarıİç Tasarımda Renkler 2024

Doğa, renk paleti için güçlü bir ilham kaynağıydı. Yeşile ek olarak, sakinler toprağı ve kök arayışını temsil eden toprak tonlarına da bahis oynayabilirler. Açık kahverengi, hardal ve yanmış portakal bazı seçeneklerdir.

Pastel tonlarıİç Tasarımda Renkler 2024

Pastel renkler minimalist tarzda iç dekorasyon için idealdir. Yumuşak, zarif ve evin herhangi bir odasına çekicilik katıyorlar.

Dekorasyonda ve cephede renkleri kullanmanın püf noktaları

Renkleri ve önerileri kullanmanın bazı ilginç yolları şunlardır:

Tavanı boyamayı düşününİç Tasarımda Renkler 2024

Dekorunuzda renklerden birini kullanmak istiyorsanız beşinci duvarı boyamayı düşünün. Farklı renkteki bir tavan, oda düzeninde görsel olarak ilgi çekici olabilir. Bazı mekanlarda çizgiler gibi grafik desenlerin kullanılması bile mümkündür.

Bölümlerİç Tasarımda Renkler 2024

Alanı daha büyük göstermek için ilginç bir ipucu, duvar resminde bölümler oluşturmaktır. Kompozisyonda üstte kontrast elde ederek iki renk kullanın. Bu strateji süper sıcak ve tavanı daha yükseğe itebilir.

Duvarda ombre gibi iki veya daha fazla rengi aynı duvarda birleştiren başka teknikler de vardır. Sonuç, ultra modern, sofistike ve cesur bir gradyan kompozisyonudur. Bu yüzden evinizi boyarken bu eğilimi aklınızda bulundurun.

Geometrik boyamaİç Tasarımda Renkler 2024

Geometrik boyama tekniği, çağdaş evlerle uyumlu bir dekorasyon akımıdır. Oturma odası, yatak odası, mutfak veya başka herhangi bir ortamda, üçgen ve daire gibi şekilleri zenginleştirerek uygulamaya konabilir.

Stil puanıİç Tasarımda Renkler 2024

Seçilen renk mimari stili vurgulamalıdır. Örneğin nötrler ve açık tonlar modern tasarımlarla iyi çalışır. Bu yumuşak renkler sadece boyama yoluyla değil, canjiquinha gibi taşlarla da keşfedilebilir.

Kır evi gibi rustik tarzda bir mülk olması durumunda, cephede toprak renkleri ile çalışmaya değer.

Her rengin hissini öğrenin

Her renk bir duygu taşır ve en azından feng shui’ye göre özel bir anlamı vardır.

Beyaz, sonsuzluğu ve boşluğu temsil eder. Lavanta, sakinlik hissini geri kazandırır. Pembe, sevgi ve hassasiyetin bir sentezidir. Kırmızı, tıpkı turuncu gibi, yaratıcılığı besleyen uyarıcı bir renktir. Sarı, zihni sonuna kadar uyarma yeteneğine sahiptir.

Refah ile doğrudan ilgili olan yeşil ve mavi renkler de vardır.

Bakımı Düşünün

Eviniz için renk seçerken, en zengin ve en parlak tonların daha hızlı solduğunu unutmayın. Renk, özellikle evin cephesine uygulandığında zamanla doygun tonunu kaybeder.

2024 için trend olan 5 duvar rengi

Grimsi yeşilİç Tasarımda Renkler 2024

Sakin renkler artık trend. Bunlar, giderek daha yoğun bir yaşam temposu için doğru renklerdir. Neredeyse bir ihtiyaç haline geldiler.

Sakinleştirici renkler arasında grimsi yeşil, özelliklerinde liderdir.

Yeşil, gördüğümüz gibi, en rahatlatıcı renktir. Gözü dinlendiren, başka hiçbir şeye benzemeyen bir sakinlik hissi veren bir renk.

Bu şekilde, grimsi yeşil, standart yeşilin yatıştırıcı özelliklerini birleştirir, ancak düşük doygunluğu ve gücü ile daha da güçlendirilir ve tüm renk yelpazesindeki en yumuşak, en yumuşak ve en yatıştırıcı tonlardan biri ile sonuçlanır.

Aslında Bruguer’in yılın rengi olan Sakin Şafak, giderek artan bu hareketli ve dijital dünyaya karşı doğan bir renk ve bu rengin nerede olduğunu biliyor musunuz? Tam olarak, grimsi yeşillikler arasında.

Grimsi yeşilin, özellikleri ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle trend renklerden biri olduğu şimdiden belli oldu. Şimdi size nasıl birleştireceğinizi anlatacağım.

Neyse ki, grimsi yeşilin bir tonu olduğu için hemen hemen her renkle iyi uyum sağlar. Ancak özellikle bej, ahşap veya bitki lifleri gibi sıcak tonlarla iyi uyum sağlar, bu rengin eksik olduğu bir sıcaklık katar ve eviniz için mükemmel bir uyum içinde bir palet oluşturabilir.

Bu nedenle, yatıştırıcı ama aynı zamanda sıcak, rahat ve parlak bir alan istiyorsanız, grimsi yeşili ahşap, bitki lifleri ve bej tonla eşleştirin.

Diğer kombinasyonları görmek isterseniz burada yeşil ile uyumlu 15 rengi görebilirsiniz.

Şimdi duvarlar için 2023 yılının bir sonraki trend rengine geçelim.

Mavimsi griİç Tasarımda Renkler 2024

Blogda gördüğümüz ve defalarca yorum yaptığım gibi mavi ve yeşil en rahatlatıcı renklerdir.

Aslında mavi ve yeşil çok ama çok benzer özelliklere sahiptir.

Her ikisi de kromatik çemberin soğuk kısmındadır, ikisi de rahatlatıcıdır ve ikisi de “doğal” renklerin parçasıdır, çünkü bunlar gökyüzünün veya suyun mavisi gibi doğanın kendisinde bulduğumuz renklerdir.

Sakin ve yatıştırıcı renklerin bu yıl geniş bir farkla kazanmasıyla, mavi-grinin en popülerler arasında olması şaşırtıcı değil.

Ve dediğim gibi, mavi ve özellikle grimsi mavinin tonları çok az doygunluğa sahip ve yumuşak, neredeyse nötr olan tonlar, yeşilliklerle birlikte kromatik çemberde bulabileceğimiz en rahatlatıcı tonlardır.

Grimsi mavinin bir diğer avantajı da zarif ve çok yönlü bir renk olmasıdır. Herhangi bir alana çok iyi uyuyor.

Grimsi maviye hem çocuk odasını hem de oturma odasını tam bir başarı ile boyayabiliriz, ayrıca bir ofis veya başka bir oda hepsine uyum sağladığı için.

Aynı zamanda çok yakışan bir renk ama en iyi uyum sağladığı tonlardan bazıları bej ve pembe.

Evinizi bu şekilde boyamak istiyorsanız hangi rengi tavsiye ederim? iki tane tavsiye ederim:

Birincisi, yumuşak grimsi mavi bir ton istiyorsanız ve bu Bruguer’in Sakin Şafağı. Sana daha önce Brueger’in Serene Dawn’ının grimsi yeşil olduğunu söylediğimi hatırlıyor musun? Ayrıca mavimsi gridir. İkisinin ortası.

İkincisi, daha yoğun bir mavimsi gri istiyorsanız, bu çizgilerin hemen üzerinde gördüğümüz kot grisi

Şavasana Valentinaİç Tasarımda Renkler 2024

Bu güzel renk, geçen yıl ona moda duvar rengi adını veren Valentine’e ait. Sıcak ton ve tabii ki rahatlatıcı.

Gördüğünüz gibi, 2024’ün tüm trend renkleri bu yönde ilerliyor: huzur, rahatlama ve esenlik.

Başta incelediğimiz iki renk olan grimsi yeşil ve mavimsi griden farklı olarak Shavasana Valentina, renk çarkının sıcak kısmında yer alan bir renktir, dolayısıyla sıcak bir renktir. Sıcak evet, ama aynı zamanda rahatlatıcı.

Kirli beyaz ve kirli beyaz arasında bir yerde. Hafif bir doygunluğa sahip ton, çok parlak ve arkadaş canlısı.

Yani duvarları boyayarak evinizi aydınlatacak, aynı zamanda bir rahatlama ve rahatlık hissi yaratacak bir renk arıyorsanız, Shavasana Valentina tam size göre.

Bu rengin sonsuz kombinasyonlarını da vurgulamakta fayda var ve özellikle ahşap tonları, bitki lifleri, toprak yeşilleri ve pişmiş toprak veya kiremit rengi gibi kırmızılar ile her şeyle çok iyi kombinlenebilen bir renktir.

Yani örneğin isterseniz oturma odanızın bir duvarını pişmiş toprak kırmızıya, kalanını bu parlak renge boyayarak modern, sıcak, hafif ve rahatlatıcı bir palet oluşturabilirsiniz. Bu, bu renkle ne kadar yapabileceğinizin sadece bir örneği.

Klasik maviİç Tasarımda Renkler 2024

Evet, yine mavi, ama bu sefer Pantone Renk Enstitüsü tarafından yılın rengi olarak tanınan klasik mavi.

Gördüklerimizden daha güçlü ve güçlü bir renk olmasına rağmen, Pantone ayrıca diğer renklerle aynı niteliklere dayanmaktadır: rahatlama.

Size mavinin en rahatlatıcı renklerden biri olduğunu söylediğimi hatırlıyor musunuz?

Bu rengin son zamanlarda bu kadar moda olmasına şaşmamalı.

Ve bu Klasik Mavi zamansız bir renktir, aynı zamanda zarif ve basittir.

“Mavi sakinliğe ilham veriyor, güven aşılıyor ve bağlantı yaratıyor, yeni bir çağın eşiğine giden yolu inşa ettiğimiz güvenilir ve istikrarlı temeli güçlendirme arzumuzu vurguluyor.” Pantone bunu şöyle tanımlıyor.

Barış getiren, konsantrasyonu ve yansımayı teşvik eden ve esnekliği artıran bir renk. açık.

Öyleyse, gördüğümüz yumuşak tonlardan daha parlak, modaya uygun bir duvar rengi arıyorsanız, Klasik Pantone Mavisi tam size göre.

Kalitesini arttırmak istiyorsanız, doğanın soğuk rengine sıcaklık katmak için ahşap tonları, bitki lifleri ve kahve ve bej vurguları ile kombinleyebilirsiniz.

Ayrıca burada mavi ile uyumlu 14 renk daha görebilirsiniz.

Dünyevi pembeler

Pembe, yıllar önce özellikle Pantone Gül kuvartzı trendiydi ve o zamandan beri solmaz.

Yaptığı şey, tozlu pembe veya uçuk pembeden pembemsi bir toprak tonuna evrimleşmesiydi.

Dünyevi pembeler kromatik çemberin sıcak kısmında yer alır, bu nedenle çok rahat bir ortam yaratabilen sıcak renklerdir.

Ayrıca pigmentasyonları nedeniyle çok parlak bir renge sahip olmaları ile de öne çıkıyorlar.

Bu renklerin bir başka avantajı da, bugün birçok evde sepet, mobilya ve doğal nitelikteki diğer aksesuarlar şeklinde bol miktarda bulunan, daha önce gördüğümüz diğer renkler gibi ahşap tonları ve bitki lifleriyle çok iyi uyum sağlamasıdır.

Ama sadece anladığınız gibi değil, bu tonlar da bu nedenle ve hatta rahatlatıcı oldukları için de trend.

Ayrıca onlarla şık ve sofistike bir ortam elde etmek çok kolaydır. Örneğin mavi veya yeşilden çok daha kolay.

Duvarlarda veya mobilyalarda çok veya az doğal ışık alan büyük ve küçük alanlar… Kısacası, denemeye cesaret etmemek için hiçbir mazeret yok.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu