İç Renk Kombinasyonu Tasarım

İç tasarımda renkler nasıl birleştirilir

Tamamlayıcı renk şeması, ev renk düzeni, iç tasarım renk paleti ve iç tasarım renk teorisi hakkında Güncel ev modası mobilya modellerini bu konuda en güncel modelleri sunmaya devam edeceğiz.

İç dekorasyonda renkleri nasıl kombinleyeceğinizi biliyor musunuz? İç Renk Kombinasyonu Tasarım konusunda fikir ve görüşlerinizi de almak isteriz.

Profesyonel kariyerinizi iç dekorasyona odaklamak ister misiniz? Bugün iç dekorasyonda renklerin nasıl kombinleneceğini düşünürken önerilerden bahsedeceğiz. Hadi gidelim!

İç Renk Kombinasyonu Tasarım

Bugün sizinle iç tasarımda renkleri birleştirmenin temel kurallarını paylaşıyor. Bu kurallarla oynayın ve sizin için en iyi olanı bulmak için deney yapın.

İç Renk Kombinasyonu Tasarım (1)

Tek renkli kompozisyon: tek renk, birçok ton

Renklerin en basit kombinasyonu tek renklidir. Tek ihtiyacınız olan bir renk seçmek, tonunu, parlaklığını ve doygunluğunu mekana ve zevkinize göre ayarlamak. Bu, vermeniz gereken kararların en parlak renkleri nereye koyacağınız ve en nötr olanları nerede kullanacağınız anlamına gelir.

Yapışkan bir palet genellikle yatıştırıcı bir etki ve rahatlatıcı bir ortam yaratır.

Decorating Your Home with Beautiful Aquarium Design Ideas

Benzer kompozisyon: bitişik renkler

Bu kombinasyon, fazla rahatsız edici olmadan tasarıma biraz daha fazla oyun katıyor. Renk tekerleğindeki bir rengi, yanındaki renkle eşleştirir. Bu spektrum sıcak bir etki yaratır. Örneğin, kırmızı ve turuncu, yeşil ve mavi veya mavi ve menekşe.

İç Renk Kombinasyonu Tasarım (3)

Tamamlayıcı kompozisyon: zıt renkler

Şimdi, renk çarkının zıt taraflarında bulunan tamamlayıcı renkleri kullanma zamanı. Bu size daha canlı kombinasyonlar sağlayacaktır. Maviyi turuncuyla veya menekşeyi sarıyla birleştirmek, işinizde her zaman güçlü bir etki yaratacak ve her rengin özelliklerini ortaya çıkaracaktır.

Üçlü kompozisyon: üç eşit uzaklıkta renk

Bu yöntem sizi tasarımınızdaki en büyük zıtlıklara götürecektir. Renk çarkında birbirinden aynı uzaklıkta olan üç renk seçin. Her noktada bulunan renkleri hesaplamak için dairenin üzerine bir üçgen çizebilirsiniz.

İç Renk Kombinasyonu Tasarım (4)

Çift kombinasyonların bileşimi

Bu tür bir kombinasyon muhafazakarlar için değildir. Tasarımınıza çok sayıda şekil vermek için iki çift tamamlayıcı renk seçin. Çok sayıda renge sahip olmak, alanınızla oynamanıza, parlaklığı ve doygunluğu ayarlamanıza olanak tanır. Geniş alanlar için daha açık tonlar seçmek ve ardından öne çıkmak istediğiniz belirli yerlere daha güçlü renk vurguları yerleştirmek genellikle iyi bir fikirdir.

Çift kombinasyonlar

Kendi stilinizi geliştirmeye başlamak için kendinizi aynı kombinlere geri dönerken bulabilirsiniz. Beyaz ve pembe, portföyünün bir diğer öne çıkan özelliği ve bunun her şeyle uyumlu “güvenli bir bahis” olduğunu kabul ediyor.

Yaşam alanları tasarlarken hafif, nötr renklerle başlamak iyi bir fikirdir. Beyaz duvarlar ve tavanlar ve belki de yeşil ve fuşya gibi parlak renklerle bir tonu canlandırmak için bazı sarı ve mavi vurgular, odanın paletinin tutarlılığını kaybetmeden.

Renkler uyumlu olarak nasıl birlikte kullanılır?

Bu ipuçlarından memnun kaldıysanız ve BeyazYastik.Com’dan daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, Mobilya ve Ev Dekorasyonu bizi takipte kalın.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu