İç mekanlarınızı modaya uygun bir şekilde güncelleyin

2023 Ev Dekorasyon Rehberi

Duvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyinİç mekanlarınızı modaya uygun bir şekilde güncelleyin. Duvar kağıdı yıllar içinde farklı popülerlik dönemleri yaşadı ancak şu anda gerçek bir çılgınlığın konusu. Bunun nedeni, büyük ölçüde, ev sahiplerinin modern ve etkileyici duvar dekoru seçimlerinde giderek daha cesur olmalarıdır.

Modaya uygun bir 2023 gobleni ile iç mekanınıza bir kişilik dokunuşu eklemeyi planlıyorsanız, okumaya devam edin çünkü aşağıda size şu anda gösteriyi çalan olmazsa olmaz stilleri getiriyoruz.

Hangi moda yaratıcılığı ve zevki ifade ediyor?

Duvar kağıdının yükselişte olmasının nedeni, bir alanı dönüştürmenin ondan daha hızlı bir yolu olmamasıdır. Herhangi bir odada her şeyden daha fazla duvar vardır, bu nedenle ilgi eklemek çok önemlidir. Bu, bir duvar halısı veya renkli bir boya ile sağlanabilir.

Bir tasarımın iç mekanda sürpriz yapması ve uyum sağlaması önemlidir, bu amaca tüm unsurları uyumsuz bir şekilde eşleştirerek ulaşabilirsiniz – bu, odaya çeşitlilik ve ritim katacaktır. Kendinizi ve kişiliğinizi gerçek anlamda temsil eden eşyaları seçmekten korkmayın, bunlar sizin ve eviniz hakkında bir şeyler söyleyen dekorasyonlardır.

Geleneksel çiçeklerden ve mimari Optik yanılsama motiflerinden çağdaş geometrilere ve tropikal motiflere kadar herkes için bir stil var. Doğru duvar kağıdı, mutfak ve banyo da dahil olmak üzere herhangi bir alan için büyüleyici bir arka plan sağlayarak, gerçek bir kusursuz lezzet ifadesi yapabilir. İster vurgulu bir duvar yaratın, ister dört duvarı süsleyin, işte şu anda takip etmeye değer döşeme trendleri…

1. Modern duvar kağıdı sınırlarıDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Bazı üreticiler, duvar kağıdı sınırlarının retro trendini canlandırıyor. Duvarları parçalamak ve görsel bir zevk unsuru eklemek için bu göz alıcı dekorasyonla 80’lerin modasına çarpıcı ve çağdaş bir yorum getirin. Büyük boy sınırlar, canlandırıcı yağmur ormanlarından sakin manzaralara kadar her türlü iç mekanı dönüştürebilir ve geliştirebilir, her desen sizi başka bir dünyaya taşır.

Gerçekten de, herhangi bir yükseklikte bir goblen bordür kullanabilirsiniz, ancak geleneksel mimari detaylara uygun olarak yapıştırıldığında en etkili olanıdır. Pek çok dekorasyon olanağıyla, duvar kağıdı çizgileri, bir sanat eseri gibi duvarın ortasına veya yatağınızdan veya küvetinizden hayran kalacağınız bir sahne gibi daha yükseğe yerleştirildiğinde harikalar yaratır.

En son teknoloji şimdi onlara en iyi neme dayanıklı özellikleri veriyor, yani mutfağınıza ilginç bir ters sıçrama olarak yerleştirebilir veya sakin bir vaha sunmak için banyoya sakin bir sahne yerleştirebilirsiniz.

2. Sanatsal yüzleri ve çizgileri olan siyah beyaz goblenDuvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Picasso’nun çizgi sanatı ve soyut portreleri son sezonlarda popüler oldu, ancak bunun yerine aksesuarlara ağırlık verildi. Bu yıl, bu cesur akım duvarlara yerleşerek, sahiplerinin hassas ruhlara sahip ve kendilerini ifade etme arayışında olan evlere davet ediyor.

Doğrusal sanat desenleri, büyük ölçekli duvar resimlerinden her odaya sığacak daha küçük yüz baskılarına kadar çeşitlilik gösterir. Böyle soyut bir şaheserin, örneğin adaçayı yeşiline boyanmış duvarlarla eşleştirilen bir banyodaki daha uzun duvarda çarpıcı görüneceğini düşünüyoruz. Bu modaya uygun 2023 goblenine tek renkli kabile desenli banyo paspası, pom pom havlular ve tropik bitkiler ekleyin.

3. Dokulu duvar kağıdıDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Yüzeyler yumuşak ve üç boyutlu hale geldiğinden, dokulu duvar kağıtları geri dönüş yaptığından, bu sezon duvarları okşamak isterseniz, kaşlarınız kalkmayacak. Peluş döşeme veya dokunsal malzemelerin taklitleri olsun, evlerin çok sayıda dokuya ihtiyacı vardır. Dekorasyonun bizimle tam anlamıyla “dokun bana karşı konulmazım” fısıltıları gibi konuşmasını istiyoruz.

Birçok kumaş ve duvar kağıdı uzmanı, ikisini birleştirmeye çalışıyor. Sonuç, ikisi de olmayan güzelce dekore edilmiş yüzeyler; Anında derinlik, Paris cazibesi ve özel sofistike ile kendi başlarına bir dekorasyon haline geliyorlar.

Duvar kaplamasındaki son trend, duvarlara baskılı mantar ve inci kağıtlardan 3 boyutlu geometrik desenlere kadar çekici bir doku veya dokulu efektler kazandırmaktır.

Buna ek olarak, bazı insanlar doku vermek ve bir odanın ambiyansını daha yumuşak ve daha rahat hale getirmek için duvarlarına kilim bile asarlar.

4. Modaya uygun 2023 goblen üzerinde grafik veya soyut ifadeDuvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Bu eğilimi anlamak için geometrik olarak ama daha büyük ölçekte ve daha yumuşak şekillerle düşünün. Basit, düz figürleri parlak, pastel renklerle karıştırmayı içeren bu tarz, popüler grafik trendine modern bir dokunuş katıyor.

2023 yılında iç duvarlarda hayranlıkla izlenebilecek soyut sanatta ise “oyuncu” ve “çocuksu” bir dokunuş görebiliyoruz. Bu renkli ve neşeli kreasyonlar, her odaya hayat verme yeteneğine sahiptir.

5.Modern duvar kağıdı şeklinde maksimalist şaheserlerDuvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Gittikçe daha fazla evde vakit geçirdikçe, bir dinlenme ve rahatlama yeri haline geliyor, aynı zamanda kendimizi neşe, bizi mutlu eden renkler ve desenlerle sarmak istediğimiz bir yer haline geliyor. Bir iç mekanda köklü bir değişiklik yapmanın en kolay yollarından biri duvar kağıdı eklemektir. Tüketiciler daha cesur, daha renkli baskıları benimsiyor ve bunları mobilya üzerinde uyumlu tonlarla eşleştiriyor. Maksimalizm 2023’te tüm gücüyle geri dönüyor ve bu modanın kalıcı olacağını tahmin ediyoruz.

6. Etkileyici sarı tonlarıDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Güneşli sarı tonları, morali artırmayı ve evlerimizin dekorunu iyileştirmeyi amaçlar. “Sarı duvar kağıdı” aramaları geçen yıldan bu yana %49 arttı. Sarı, özellikle doğal ışıktan yoksun olan mutfaklar için harika bir seçimdir. Parlak ve neşeli doğası, evin kalbine pozitiflik getirir. Bu sıcak ve davetkar gölge, kek pişirme zamanı geldiğinde mükemmel olan mutluluk ve iyimserlik yayar.

7. Büyüleyici duvar resimleriDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Sahipleri olağanüstü duvarlar yaratmaya çalıştıkça, duvar resimleri şu anda popülerlikte bir canlanma yaşıyor. Dekorasyon uzmanlarına göre en popüler tasarımlar ormanlar, dünya haritaları, mermerler ve muhteşem çiçek aranjmanları.

En cesurlar kendi duvarlarını boyarken, en popüler seçenek daha sade bir görünüm için duvar kağıdıdır. Kiralık mülklerde yaygın olarak kullanılır ve ayrıca partiler ve diğer özel günler için alanları dekore etmek için geçici bir çözüm olarak kullanılır.

8. Dışarıyı içeriye davet etmek için botanik modaya uygun duvar halısıDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Botanik dünyası için bu canlandırıcı trend, duvar resimlerinden ev bitkilerine kadar her yerde bir temadır, evler doğaya selam verir. Yoğun yeşillikler, flora ve faunanın renklerini ve desenlerini yansıtarak konuksever bir koza atmosferi yaratır.

İç ve dış mekanlar arasında bir denge kurarak, evlerimizi dışarıdaki doğal ortamın bir uzantısı haline getirmeye yardımcı oluyoruz. Bir aile bahçeniz, hatta yeşilliklerle dolu bir alanınız yoksa, yine de tropikal duvar kağıdı ile o topraklama duygusunu oluşturabilirsiniz.

Orman ve yağmur ormanlarından ilham alan duvar halıları bu yıl oldukça popüler. Bunları yemek odası veya mutfakta vurgulu bir duvar oluşturmak için kullanabilir veya yatak odasında koyu yeşil duvarlarla eşleştirebilirsiniz. Bambu, hayvan, botanik ve manzara motifleri de yükselişte, yani egzotik maceralar içeri giriyor.

Orman duvar kağıdı

Son birkaç aydır seyahat edemediğimiz için, bu heyecan verici stiller dünyayı evimize getirmenin kolay bir yolu ve bu noktaya kadar pek çok şehir sakini için uzak bir zevkti. Bu nedenle birçok ev sahibi tatili evlerine taşımanın yollarını aramıştır. Bununla birlikte, artık flamingolar yok, odak noktası daha otantik bir yaşam tarzı, kolonyal ve Karayip esintileri.

Siyah ve beyaz palmiye ağacı halısı

Ayrıca duvar kağıtlarına ve nevresimlere ahşap mobilyalar, duvar sanatı ve abajurlar, asma lambalar ve saçaklı minderler eşlik ediyor.

9. Mermer veya taş desenli son moda 2023 goblenDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Mermer veya taş görünümlü duvar kağıtları, görünümü ücretsiz olarak elde etmemize yardımcı olabilir. Bu duvar kaplama tasarımları, özellikle damarlı ve doğal şekillerdeki çok yönlülükleri nedeniyle şu anda en popüler olanlardan bazıları. Taş veya mermer efektli döşemeler, doğal malzemelerin maliyetinin yüksek olduğu mutfaklarda ve banyolarda yaygın olarak kullanılabildiğinden, gerçekten çok sayıda renk ve doku seçeneği ve uygulama vardır.

10. Tüm muhteşem tonlarında maviDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Zarif ve çağdaş mekanlar yaratmak için lacivert ve lacivert renklerin rağbet görmesi bekleniyor. 2022’de hayalinizdeki plaj tatili için ayrılmayı başardınız mı? Değilse, sudan deniz mavisine kadar okyanus mavilerinin 2023’de duvar dekorunuza dahil edilecek renkler listesinde üst sıralarda olduğunu bilin.

11. Duvar kağıdında harika çiçeklerDuvarlarınızı ve iç mekanınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Duvar kağıdıyla ilgili solmak istemeyen bir başka trend de çiçekler. Büyük milenyum tarzının ve Cottagecore’un yükselişiyle, çiçekler ve çiçek sanatı son derece popüler ve ne kadar büyükse o kadar iyi.

Çiçek halısı, ister vintage, ister retro veya çağdaş olsun, herhangi bir alana uyarlanabilir. Rengi düşünerek başlayın. Seçeceğiniz palet, floral desenleri seçerken kararlarınıza yön verecek ve projenizin temelini oluşturacaktır. İç mekanınıza çiçek baskıları eklerken, özellikle tasarımlardaki çiçeklerin ölçeğini düşünün. Büyük tasarımlar, küçük odaları daha da küçük gösterebilir, bu nedenle bir genişlik yanılsaması yaratmak için daha küçük tasarımları tercih edin.

12. Panoramik duvar kağıdıDuvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Panoramik manzaralar da giderek daha fazla duvar kağıdında görünüyor. Pitoresk sahneler ve duvar resmi taklitleri, duvarları vurgular ve çeşitli olağanüstü ifadeler sunar. Panoramik duvar kağıdı, büyük boyutları nedeniyle ilgi çekicidir, neredeyse rüya gibi ve sürükleyici bir evren yaratır.

13. Son moda döşeme 2023Duvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Duvar kağıdı ile duvarlar, olmadıkları bir şeye benziyor. Örneğin, bu duvar kiremitli görünebilir, ancak aslında yeni ve şık bir duvar kağıdıdır. Bu tasarım, muhteşem bir doğal duvar halısı aracılığıyla sanatsal bir tat verir.

14. Manyetik goblenDuvarlarınızı ve iç mekanlarınızı modaya uygun bir 2023 gobleni ile güncelleyin

Manyetik duvar kağıdı çok yönlü ve pratik bir kaplamadır. Çıkarılabilir, yeniden konumlandırılabilir, kısacası sonsuza kadar yeniden kullanılabilir. Piyasadaki modeller giderek daha yenilikçi, ahşap veya taş gibi farklı doğal malzemeleri mükemmel bir şekilde taklit ediyor. Bazı manyetik duvar kağıtları, ünlü sanat eserlerinin veya çağdaş duvar resimlerinin reprodüksiyonlarını bile içerir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu