İç kapıları değiştirin ve evinizi yenileyin

Evinizin iyi bir yüz germe işlemine ihtiyacı varsa ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, işte tam bir tadilat elde etmenize yardımcı olabilecek bir fikir: iç kapıları değiştirin ve başaracaksınız.

iç kapıları değiştir
Kaynak: Leroy Merlin

Evimizin kapıları onlar çok önemli bir unsur alanı dekore etmeye gelince. Sizinki eskiyse veya çok eskiyse, bunları değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Yapmaya karar verirseniz, evinizin başka birine benzediğini göreceksiniz. İçin mükemmel bir fikir evine bir manzara değişikliği ver gerçekten gösteriyor.

Seçim yaparken, sadece dekoratif stile rehberlik etmekle kalmaz, aynı zamanda hesaba katarsınız. malzemelerin kalitesi. Böylelikle evinize estetik değer katan, aynı zamanda işlevsel ve dayanıklı kapılar elde edeceksiniz.

Unutulmaması gerekenler: iç kapıları değiştirin ve doğru yapın

1615369742 201 Ic kapilari degistirin ve evinizi yenileyin
Kaynak: Ikea

Kapı modelini seçin Evinizde ihtiyaç duyduğunuz şey büyük bir alaka konusudur, çünkü bu, ihtiyaçlarınıza beklendiği gibi uyum sağlayıp sağlamadığına bağlı olacaktır: sadece dekore etmemeli, aynı zamanda zamanın geçişine dayanmalı, odaları akustik olarak yeterince izole etmelidir, vb.

Kapının yapıldığı malzemeye ek olarak, aşağıdaki gibi diğer hususlarla da ilgileneceğiz. yapı, taşıdığı donanım (kaliteli olmalıdır), üretici garantisi vb.

Kaliteli malzemeler

Seçmek önemlidir sağlam bir yapıya sahip modeller sunta ve içinde hücre kartonu olan içi boş kapıları bir kenara koyun. Ayrıca, emin olun dış malzeme, Genellikle MDF olan, kabul edilebilir bir kaliteye sahiptir. Doğal ahşap kaplama durumunda, kalınlığı yaklaşık 0,7 mm ise en iyisidir.

Öte yandan, kapı ister lake ister cilalı olsun, bu yüzeylerin belirli kalite ve güvenlik garantilerini karşılaması önemlidir.
İlişkin donanım (menteşeler, açma mekanizmaları, mandallar vb.) sağlam ve dayanıklı olduklarından emin olmaya çalışın.

Tasarım sorunu

Tasarım sorunu
Kaynak: Leroy Merlin

Teknik sorunlara ek olarak, aşağıdakiler de önemlidir: stille vurdun Evinizi yenilemek için iç kapılar seçerken. Pazar size çok sayıda imkan sunuyor: klasik tarzda pervazlarla dekore edilmiş kapılardan çok çağdaş tasarımlara veya minimalist mekanlar için tamamen pürüzsüz kapılara.

Anahtar içeride Kapılarınızın evinizin dekorasyonunda hakim olan stile uyum sağlamasını sağlayın. Sadeliği, modern alanları ve düz çizgileri seviyorsanız, normal olan, tarzı bu dekoratif kurallara göre olan bir kapı seçmenizdir. Aksine, dekorasyon söz konusu olduğunda daha klasik iseniz, uyumlu bir kapı modeli işinize yarayacaktır. Olumlu not, aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir repertuarınızın olmasıdır.

Beyaz, ahşap görünümlü …

1615369742 247 Ic kapilari degistirin ve evinizi yenileyin
Kaynak: Leroy Merlin

İster ahşap renginde ister beyaz tercih edin, gerçekten beğendiğiniz kapıları bulmanızın zor olmayacağı varsayımından yola çıkıyoruz. Yıllarca, beyaz lake iç kapılar kesin vuruşlar. Hafif ve küçük evler için çok uygun bir yüzeydir, bu nedenle genellikle başarısız olmaz.

Ancak iç kapıları koymayı tercih edenler de var. ahşap rengi ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok alternatif var. Eve güzellik ve sıcaklık getirmenin yanı sıra, ahşap dayanıklıdır ve mükemmel durumda tutması kolaydır.

Ya onları değiştirmek yerine boyarsan?

1615369742 17 Ic kapilari degistirin ve evinizi yenileyin
Fuente: Farrow & Ball

İç kapıları artık beğenmediğiniz için tamamen yenilemek istiyorsanız ama sizinki iyi durumda ve değiştirdiğiniz için üzgünüz, tamamen yeni bir görünüm vermek için onları boyayabilirsiniz. Beyaz, koyu renkler, yoğun ve cüretkar tonlar… Neye ulaşmak istediğinize siz karar verin.

İç kapıları boyamaya karar verirseniz önemli olan şey, kaliteli boyalar veya emayeler, dayanıklı ve iyi yapışma. Sonuç sadece sonsuz derecede daha iyi olmakla kalmayacak, aynı zamanda daha uzun sürecek.

İş süreci basittir. İle başlar doğru yeri bul Kapıları dış mekanda (hava izin verdiği ölçüde) veya iyi havalandırarak boyamak ve kapıyı yatay olarak yerleştirmek için iki sehpa almak.

İşler fırça ile (kapıda çok sayıda köşe ve çatlak varsa), rulman (eğer pürüzsüzse) veya bir boya tabancası (nasıl kullanılacağını biliyorsanız, ki bu oldukça kolaydır) ve üç ince kat boya uygulayın, kurumasını bekleyin ve katlar arasında zımparalayın.

Boyama sırasında alete boya aşırı yüklemeyin; yavaş yavaş eklemeniz daha iyi. Bitirdikten sonra sonucu korumak için renksiz ve mat bir vernik uygulamaktan zarar gelmez.

İç kapıları değiştirin ve evinizi yenileyin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

MDF

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu