Dekorasyon Örnekleri

İç Kapılarda Yeni Trendler 2022

İç Kapılarda Yeni Trendler 2022 tasarımda parlak ve cesur olmayı vaat ediyor. Evini şık göstermekle ilgilenen herkesin, iç mekandaki en iyi trendleri bilmesi yeterlidir. Dairenin iç dekorasyonunun bütünsel görünmesi için, bir odadan diğerine geçişlerle seçeneği düşünmek zorunludur. İç kapılar, genel stili tamamlamaya ve her odanın ayrı ayrı bütünlüğünün etkisini yaratmaya yardımcı olacaktır.

İç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Kapı seçimi bir günden fazla sürer, ancak bu zor görevi basitleştirmek için 2022’nin tüm popüler iç kapılarını tek bir makalede topladık.

İç kapı tasarım trendleri 2022İç Kapılarda Yeni Trendler 2022

İç kapıların tasarımı son derece önemlidir çünkü tüm iç mekanın ana odağı haline gelebilirler. Genel resmi mantıklı bir şekilde tamamlaması için böyle bir ürün seçmeniz gerekir. Ayrıca, iç kapıların farklı tarzlarda yapılmış iki odayı ayırması da oldukça sık görülür. Bu, görevi karmaşıklaştırır, ancak çözülebilir. Sizleri ipuçlarımıza ve 2022’deki güncel kapı trendlerinden bir seçkiye alışmaya davet ediyoruz.

Pervazlı kapılarİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Kalıplı kapılar, önümüzdeki yılın popüler trendlerinden biri olarak kabul ediliyor. Kalıplama, kapı kanadına bir çerçeve veya bir çeşit süs şeklinde tutturulmuş ince, çoğunlukla alüminyum bir şerittir.

Klasik beyaz kapılar, kalıplamayı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Bu tasarım, modern Avrupa tarzı sevenlere hitap edecek. Rafine ve ölçülü dekor, modern, yüksek teknoloji ve minimalizm gibi tarzlarda somutlaşan iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Yaldızlı kalıplamanın süslemelerle kombinasyonu sofistike görünüyor.

Çeşitli iç öğelerdeki pervazlar birbirleriyle mükemmel bir şekilde birleşerek odada uyum yaratır. Çoğu zaman, pervazlara ek olarak, kapılar, onlara özel bir sofistike görünüm veren frezeleme ile dekore edilmiştir. Kalıplama ve cam kapının mükemmel kombinasyonu.

Kapıya odaklanmanız gerekmiyorsa, ancak süslemek istiyorsanız, kalıplama için yaygın bir seçenek. En çarpıcı iç çözümlerde bile kalıplama uygun görünecektir.

Görünmez kapılarİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Bir sonraki ilginç tasarım çözümü görünmez kapılardır. İç mekanlarda her zaman özlü görünmediklerini belirtmekte fayda var. Örneğin, birkaç kapı varsa, bu, alanın çevrelenmesini vurgulayacaktır veya tam tersi, geçiş odası etkisi yaratacaktır.

Ve bazen sıradan bir kapı, duvarın görünümünü açıkça bozar. Gizli kapılar bu sorunu çözmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Boyama, bitirme ve dekorasyon için özel bir kapı kanadından yapılmıştır.

Görünmez kapılar, yakınlarda bulunan banyo ve tuvalete girişleri gizlemek için uygun bir çözümdür.

İçlerindeki menteşeler de gizlenmiştir ve kapı çerçevesi düz bantlar sağlamamaktadır. Sadece tutamak, tuvalin dikey bir bölümü şeklinde (özellikle sürgülü kapılar durumunda) belirlenerek başarıyla “gizlenebilen” kapıyı belirlemeye yardımcı olacaktır.

Duvardaki süsleme kesintiye uğramaz ancak kapı üzerinde devam ettirilebilir.

Standart salıncak tasarımlarında, rahatlık için geleneksel kulplar daha sık kullanılır. Duvarın devamı olan ve onunla birleşen kapı, iç mekana alışılmadık bir görünüm kazandırıyor.

Kapıyı duvarla aynı tonda boyamak hiç gerekli değildir. Bir odada parlak bir renk vurgusu olabilir.

Görünmez kapı aynalı levha şeklinde yapılabilir.

Sürgülü kapılar şimdi özellikle popüler, çünkü dilerseniz yokluğunun etkisini yaratarak iki odayı birbirine bağlayabilirsiniz.

Kapıların yumuşak döşemesiİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

“Yumuşak kapılar” yakın gelecekte alakalı olarak kabul edilmektedir. Sadece giriş kapılarının döşemesine alışkınız, bu yüzden dairenin kendisinde böyle bir hareket çok sıra dışı görünüyor.

Döşeme genellikle dermantin ve vinil deriden yapılır. İlk malzeme artık modası geçmiş olarak kabul ediliyor: modern tasarımda deri döşeme aktif olarak kullanılıyor. İç kapılar da dahil olmak üzere çeşitli dekorlarda kullanılır. Ürüne özel bir zarafet kazandırmak için dekoratif çiviler hala kullanılmaktadır. Tuval üzerine yerleştirmek için pek çok sıra dışı seçenek var, herkes beğenisine göre bir desen seçebilir.

Bu döşemenin avantajı, yüksek ses ve ısı yalıtım performansıdır. Ayrıca pratikliklerini ve su geçirmezliklerini de belirtmekte fayda var. “Yumuşak kapılar” genellikle çalışma alanlarını ve ofisleri dekore etmek için kullanılır. Oldukça büyük görünüyorlar, ancak doğru rengi seçerseniz, onları hemen hemen her iç mekanın vurgusu haline getirebilirsiniz.

Ofiste kapı döşemesi için popüler bir seçenek.

“Yumuşak kapı”, iç mekanın genel renk şemasını mükemmel bir şekilde tamamlayabilir.

Genel renk şemasına göre nötr olan kapının gölgesi, odaya hafiflik verecek ve bir rahatlık hissi yaratacaktır.

İlginç bir standart olmayan çözüm, iç kapıların kadife döşemesidir.

Dekoratif çiviler her zaman stile iyi uymaz, bazen kapılar şeritler halinde çekilir.

Masif ahşap kapılarİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Doğal ahşap ürünler her zaman kalite ve dayanıklılığın simgesi olarak görülmüştür. Ancak daha önce, yalnızca zengin insanlar iyi malzemeden yapılmış mobilyalara sahip olabiliyordu. Bugün üretici, her zevke ve cüzdan için birçok yeni model sunuyor. Modern teknolojiler, pahalı çeşitlere bir alternatif kullanmayı mümkün kılar.

Bununla birlikte, masif ahşap mobilyalar hala lüks ve kaliteli bir parçadır ve en çevre dostudur. Ahşap kapılar mükemmel bir şekilde tamamlanacak ve hemen hemen her iç mekana organik olarak uyacaktır. Günümüz modası, hem daha klasik bir tarzla hem de iç mekandaki en sıra dışı yeni trendlerle kombinasyonlarına izin veriyor.

Özellikle koyu renklerde belirgin bir ahşap desenli masif meşe kapılar, odaya titizlik katacak ve ayrıca aydınlık iç mekanı başarıyla seyreltecektir.

Masif kızılağaç, sıcak renklerde aydınlık odalar için idealdir. Kül genellikle eski tarzda bir daireyi dekore etmek için kullanılır. Masif çam kapılar hemen hemen her odada uyumlu görünür.

Ceviz kaplama kapılarİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Kaplamalı kapıların talep olmaktan çıkması pek olası değildir. Bu en bütçe ve yaygın seçenektir. Kaplama farklı olabilir ve bu, alıcılara daha fazla seçim özgürlüğü verir.

Daha değerli ahşap türlerini taklit etmek için çeşitli boyalar ve müstahzarlar ile muamele edilen sentetik türler vardır. Meşe, karaçam, dişbudak gibi türlerden yapılmış doğal olanları da vardır. Bu malzemeden yapılmış kapılar oldukça doğal görünüyor.

2022 yılında iç kapı moda trendleri arasında en popüler olanı “ceviz” rengidir. Doğal versiyonda, benzersiz canlı ahşap desen ve sıcak doğal gölge özellikle takdir edilmektedir. Çoğu modern stile uygundur ve bir dizi başka renkle iyi gider. Tipik olarak, tasarımcılar ceviz kaplamayı aşağıdaki tonlara ayırır:

  • açık renkli;
  • kırmızı;
  • kehribar;
  • karanlık;
  • altın.

Hafif ceviz nötr kabul edilir, farklı tarzlarda yapılmış odaları ayıran iç kapılar için çok uygundur.

Kırmızı ceviz pahalı ve şık görünüyor. Kehribar rengi ceviz kaplama, iç mekana ışık ve sıcaklık katmak istiyorsanız, her alan için mükemmeldir.

Ceviz kaplama iç kapıların koyu versiyonu, iç mekanda sıcak veya soğuk renklerle mükemmel uyum sağlar.

Ceviz kaplamanın altın rengi kapı üzerinde “vurgu” etkisi yaratacaktır.

MDF kapılar nordic meşeİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

2022’de iç kapılar için moda trendlerinin sıralamasında önde gelen yerlerden biri, İskandinav meşesi altında yapılan kapılar tarafından işgal edildi. Bu tasarım, İskandinav veya Provence tarzında dekore edilmiş bir iç mekan için çok uygundur.

MDF kapılar, pahalı doğal masif ahşap ürünler için en uygun alternatiftir. Uzmanlara göre meşe, 2022’de yaygın ve modaya uygun bir renk. Bu tür kapılar, tüketici görünümünü ve işlevselliğini uzun yıllar koruyor.

İskandinav tarzı bir iç mekanda İskandinav meşe kapılar. Aydınlık ve beyaz odalar için soğuk meşe kapılar mükemmeldir. Kapının karanlık versiyonu genellikle Provence tarzında bulunur. Dairede ağartılmış meşeden yapılmış İskandinav kapıları. Ülke tarzı bir iç mekan için karanlık bir versiyon da kullanılır.

İç kapıların ana renk paletiİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Uzun süre kapıların dekoratif işlevi ikinci planda kaldı. Ama şimdi bu kadar geniş bir ürün yelpazesi piyasaya sunulduğunda adeta lider bir rol oynamaya başladı. Kapıyı doğru seçebilmek için alıcının sadece fonksiyonel özellikleri değil, aynı zamanda modelin malzemesini, dekorunu ve rengini de değerlendirmesi gerekir.

İç kapılar seçerken, bir gölge seçme sorusu ortaya çıkıyor. Ürün, odanın genel arka planına karşı uyumlu görünecek şekilde olmalıdır. Kapılar herhangi bir şeyle birleştirilebilir: mobilyalarla, zeminle, düz bantlarla, süpürgeliklerle, duvarlarla, hatta onları tamamen sıra dışı hale getirir.

Kapıların renginin koridor, koridor ve holün genel renk şemasına odaklanması gerektiğini söyleyen bir kural var. Ne olursa olsun, insanlar herhangi bir odaya uyan nötr tonlara bağlı kalma eğilimindedir. Bunlar doğal ahşap renkleri olabilir. Koyu veya açık, kırmızımsı veya sarımsı, soğuk veya sıcak olabilir.

Sarılık ile sıcak tonların eve rahatlık getireceği, koyu tonların iç mekana sadelik ve açık tonların – hafiflik vereceği ve ayrıca küçük odaları görsel olarak genişleteceği akılda tutulmalıdır.

Nötr kapılar her zaman evrensel bir seçenek olarak kabul edilmiştir: beyaz, bej, gri. İç mekanın genel tarzı ile birleştirilmeleri gerekmez. Böyle özgün bir hareket, iç kapılar için moda renklerin seçimi için en iyi seçeneklerden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca kapılar, bir tarafı tek renkte yapılmış, diğer tarafı kendi renk şemasına sahip olan veya dekoratif detaylarla tamamlanan tasarım ortamında modern ve şık bir çözüm ve göreceli bir yenilik olarak kabul edilir.

Kapıların mobilya ile kombinasyonu. Kapılar duvarlarla uyumluydu. Döşeme rengine benzer kapılar seçmek güvenli bir bahis olarak kabul edilir. Bazen kapı, rengindeki tek mobilya parçası olmasına rağmen, özlü ve temiz görünüyor. Odaları kapı renginde süpürgeliklerle çerçevelemek mekânı bütünleştirecektir. Beyaz kapı hemen hemen her odada nötr ve uyumlu görünüyor.

Kapı dekorasyonunda zıt renklerİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Her gün daha fazla yeni olağanüstü tasarım çözümleri var. Örneğin, kapı tasarımında zıt renkler bu yıl aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Uluslararası üne sahip Amerikan Renk Enstitüsü Pantone, geçen sezonun ultraviyole rengini açıkladı. Sadece 2022 hakkında söylentiler var. Varsayımlardan biri, en popüler gölgenin “Sargasso Denizi” olarak adlandırılacağı. Derin mavi pahalı ve lüks görünüyor.

Kapıları zıt renklerde boyama eğilimi uzun süredir var. Odanın parlak bir aksanı olacak böyle bir üründür. İlginç bir oda formatı oluşturabilir ve ona bir tür çekicilik katabilir.

Zıt renkler iyi gidebilir. Kapı, bu yılın en popüler renklerinden birinde. Mavi kapı, çeşitli odaların dekorasyonu için uygundur. Renk seçimi sonsuzdur. Sadece hayal gücünüzü göstermeniz gerekiyor.

Kapılarda boyama ve çizimlerİç Kapılarda Yeni Trendler 2022

Kapı dekoru yardımıyla en sade iç mekanlara bile özgünlük katabilirsiniz. Bir ürünü dekore etmenin birçok yolu vardır. Kapıyı bir veya daha fazla uygun renkte kendi elinizle boyayabilir, el boyaması kullanabilir veya şablon uygulayabilirsiniz. Vitray pencereler, mozaikler ve yazarın resimleri harika görünüyor – böyle cesur bir dekor odayı özel kılacaktır. Modaya uygun renklerde parlak vitray kapı.

Çocuk odasındaki kapı, çocukların kendileri tarafından tasarlanabilir; Bunun için yanlarından birine bir çizim tahtası takabilirsiniz.

Ürünü parlak bir geometrik süs ile kendiniz çok kolay bir şekilde dekore edebilirsiniz. Temalı çizimler artık çok popüler. Böyle bir kapı, evin misafirlerine sahiplerinin ilgi alanları ve hobileri hakkında bilgi verecektir. Eğer onu bunaltmak istemiyorsanız, zarif küçük tasarımlar kapınıza tam olarak uyacaktır.

Önerilerimizi okuduktan sonra güvenle kapı seçimine başlayabilirsiniz. İyi seçilmiş bir ürün, yalnızca amaçlanan amacını yerine getirmekle kalmayacak, aynı zamanda organik olarak iç mekana da uyacaktır. Odaya gelen ziyaretçilerin gözlerini uzun süre memnun edecek.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu