Kendin Yap

İç fikirler

 

İç fikirler

Japandi (japandi = japonya + scandi) uyumlu bir İskandinav pratikliği ikilisidir ve Japon sadeliği… Tasarımla ilgili bu iki görüşün pek çok ortak noktası var: makul rahatlık, minimalizm sevgisi, sakin renkler, doğal malzemeler. Gelin son sezonların en moda tarzlarından birinin nelerden oluştuğuna ve pratikte nasıl uygulanacağına bir göz atalım.

Pantone, 2021’in iki ana rengini duyurdu – sakin Ultimate Grey ve iyimser Aydınlatıcı sarı. Ultimate Grey, sahildeki çakıl taşlarının ve zamanın testine dayanacak yıpranmış dağ yamaçlarının rengidir. Gray, “soğukkanlılık, dayanıklılık ve esneklik duygularını harekete geçirerek” bize güven veriyor. Sarı Aydınlatıcı ise güneş enerjisi ile dolu parlak ve sıcak bir gölge olarak tanımlanmaktadır. Bu sefer iç mekanda gri için harika bir rehber yapmaya karar verdik.

Rahat bir dinlenmeye elverişli yumuşak koltukların olmadığı bir oturma odası hayal etmek zordur. Rahatlamak için ideal olan en rahat 25 koltuk seçtik.

Sandalye, tasarım tarihini tüm akışkanlığıyla keşfetmek için mükemmel bir örnek. Bu günlük iç mekan parçasıyla, şu veya bu zamanın kültürünü, tarzını, alışkanlıklarını yargılayabiliriz. Sandalyeler, kullanımı kolay ancak tasarımı zor olan form ve işlevi birleştirir. Tasarımcılar, gelecekteki ürün için doğru malzemeyi, üretim yöntemini ve stilini seçmelidir.

Tecrit, kendini tecrit rejimi sırasında Rus sosyal medya kullanıcıları arasında 2020 baharında ortaya çıkan ve popüler hale gelen bir flash mob. Evlerinde bulunanlar, hurda malzemelerden ünlü tablo ve heykellerin kompozisyonlarını özgün bir şekilde yeniden üretmeye başladı.

Maison & Objet, iç tasarım ve dekorasyon alanında Avrupa’nın en büyük fuarıdır. Bu sonbaharda, geleneksel çevrimdışı etkinlik Paris’te yapılmadı, ancak organizatörler tüm yıl boyunca kullanılabilen bir araç yarattı: dijital platform MOM… Dekor, tasarım ve yaşam tarzı profesyonellerinin yeni ürünler bulmasına ve yeni tedarikçilerle bağlantı kurmasına yardımcı oluyor.

“Kendi yeteneklerine güvenen ve bu nedenle olağanüstü bir sağlık hissi uyandıran birine benziyor. Bu renk, “Angelus” duasını çağıran orta büyüklükte bir kilise çanı gibi ya da bir alto kemanın bir largo söylemesi gibi güçlü bir viyola sesi gibi ”- Wassily Kandinsky turuncu rengi böyle tanımladı.

İtalya, modern aynaların doğduğu yer olarak kabul edilir ve İtalyan zanaatkarlar gerçek şaheserler yaratmayı başardılar. İç tasarımda çok popüler hale gelen bir dizi şık yuvarlak aynayı dikkatinize sunuyoruz. Daire sonsuzluğu, mükemmelliği ve bütünlüğü sembolize eder. Bu form, evrenin, zamanın, yaşamın, bunların birliğinin gelişiminin sürekliliğini göstermeye hizmet eder.

Sallanan bir sandalye, rahatlık ve huzur ile ilişkilidir. Ölçülü salınımı yatıştırır ve evde rahatlık hissi verir. Böyle bir koltukta akşamları bir kitapla ve en sevdiğiniz içkiyle geçirmek keyiflidir. 18. yüzyıldan beri sallanan sandalyeler ön çimleri, terasları, güverteleri, kreşleri ve oturma odalarını süsledi.

Dışkı, en eski mobilya türlerinden biridir. Düz bir levha ile kaplı iki taş olan dolmen prensibine göre oluşturulmuştur. Taburenin kol dayama yeri veya arkalığı yoktur, ancak uzun bir geçmişi ve birçok konfigürasyonu vardır. Büyük bir inceleme yapmaya karar verdik modern tabureler… Seçimde: ahşap, metal ve plastikten yapılmış parlak tasarım modelleri. Şık, bazen tuhaf ama her zaman işlevsel ve kaliteli.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu