İç dekorasyon için kendin yap ipuçları

İç dekorasyon için kendin yap ipuçları
İç dekorasyon için kendin yap ipuçları. Bir evin dekorasyonu, büyük ölçüde, sakinlerinin kişiliğinin projeksiyonu olarak göze hoş gözükür. Aklınızdaki dekoratif projeyi gerçekleştirmek için, bir takım araçlara ihtiyacınız olacak ve biraz yaratıcılık.

Estetik zevkler, konfor, kullanışlılık ve mekanların kullanımı ile birlikte, oda dekorasyon kendin yap üzerine bina inşa edilecek temel direkler olmalıdır. Kişisel stil bir kişi veya bir aile çekirdeği olarak, mahremiyet içinde rahat hissetmek ve eksiksiz bir yaşam geliştirebilmek için.

Bir konut, kiracılarına uygun ve uygun bir ortam yaratılmadan gerçek bir ev olarak kabul edilemez. Bu amaca ulaşmak orta ve uzun vadeli bir projedir ve her nesne gerçek yerini bulana kadar gün geçtikçe mekan değişir.

İlk adım: Bir evi dekorasyon edin.

Dekorasyonun hak ettiği yeri aldığı özel bir ev elde etmek, bir dizi temel unsurdan oluşturulmalıdır. Profesyonel dekoratörlere başvurmak zorunda kalmadan evi kendi başınıza dekore etmeye başlamak için en tavsiye edilen şey, kendin yap ev dekorasyon fikirleri var olan farklı dekoratif stilleri inceleyin, hem dijital hem de kağıt üzerinde özel dergilerde arama yapmak gibi.

Tarz seçildikten sonra (minimalist, İskandinav, etnik, klasik, endüstriyel, wabi sabi, Japon, rustik, Provence, Akdeniz …), kişisel filtre uygulayarak bunu geliştirip dekorasyona katabilirsiniz, o tarz için geçerli olan tüm fikirleri geçirmek, onu evin sahiplerinin veya kiracılarının kişiliğine uyarlamak için bir elekten geçirmek lazım.

Bu değişiklikler uygulandıktan ve bu makalenin başında belirtildiği gibi biraz yaratıcılık eklendikten sonra, en derin ve en karmaşık dönüşümleri gerçekleştirmek için araçlara ihtiyacınız olacak. Bu anlamda dekoratif fikirleri gerçeğe dönüştüren çalışmaların gerçekleştirilebilmesi için biraz kendin yap (DIY) bilgisine sahip olmak önemlidir.

İç dekorasyon için temel kendin yap ipuçları

Evin odalarını dekore etmek için seçilen stilden bağımsız olarak, çoğu durumda kullanılabilecek bir dizi çok basit ipucu vardır. olacak bir ortam yaratmakla ilgili olduğunu unutmayın.

Duvarlardaki renklerin seçimi

Tüm iç dekorasyonda temel ilke, renk seçimidir. Burada şüphesiz, sakinlerin kendilerini rahat hissedecekleri, keyifli ve rahat ortamlar yaratacak gölgeler olmalıdır. Bu anlamda tüm ev için en fazla iki veya üç renk seçimi ilk DIY ipucu olarak belirtilmelidir. Sadece birkaç renk seçerek, odaları aşırı yüklemekten kaçınacak, oda dekorasyonu kendin yap kolay şekilde bunun yerine evlerin istediği huzur ve kopukluklara yardımcı olacak bir kromatik denge elde edeceksiniz.

Bu anlamda bir diğer tavsiye ise, birkaç metrelik bir zemin ise en başarılısı beyaz veya pastel gibi açık tonlar kullanmaktır. Bu sayede ışık daha kolay yansıyarak daha geniş bir ferahlık hissi verir.

Aydınlatma nasıl olmalı

Dekorasyon alanlarındaki aydınlatma sistemi sunduğu olanaklar çok büyük etkisi vardır. Çoğu evde değeri bilinmeyen bir kaynaktır. Genel bir öneri olarak, kendin yap dekorasyon malzemeleri her zaman mümkün olduğunca fazla doğal ışık aramak ilginçtir.

Yapay ışıkta ise tüm odayı zarif bir şekilde yönlendirilmiş spotlar, dolaylı ışıklarla keyifli köşeler veya LED aydınlatma ile çok renkli oyunlar ile aynı oda içinde farklı mekanlar yaratmak mümkün. Bu bölümde, yatırım minimumdur ve olasılıklar çoktur. Sadece hayal gücünüze bir şans vermeniz ve sunduğu birçok olasılığı görmek için internette biraz arama yapmanız yeterli.

Raflarların dizilimi

Raflar, evlerin odalarına, oturma odalarına ve mutfaklarına şekil ve kişilik kazandıracak dekoratif objeleri yerleştirmek için her evin bir parçasıdır. Bununla birlikte, kendi başlarına aynı zamanda işbirliği yapan bir unsuru da temsil edebilirler. Odanın genel düzeni için rafların yerleri dizlimi bu hususda çok önemlidir.

Kendin yap becerilerinin hem montajında ​​hem de bu mobilyaların kurulumunda küçük bir testten geçmesi gerekecek. Ve sundukları hem şekil ve tasarım hem de boyut veya malzeme çeşitliliği, bunların birçok farklı şekilde yerleştirilmesine izin verecektir. Her durumda, kendin yap projeleri dekorasyon süslemek için seçilen stilin geri kalanıyla ve ona vermek istediğiniz işlevle tutarlı bir şekilde bir kurulumu bitirmek için mükemmel bir fırsat.

Ahşap, alçıpan, paslanmaz çelik, metal, MDF kaplama levhalar, cam, plastikten yapılabilirler… Sonsuz sayıda olası stil ile; raflar, köşe raflar, ızgara, petek, zikzak, modüler… Genellikle duvarlara yakın olarak kullanılırlar ancak odaları bölen boşluklar yaratmak için de mükemmel mobilyalardır.

Her türlü rafın mükemmel bir şekilde yerleştirilmesi için uygun aletlerin kullanılması tavsiye edilir. Web sitesi beyazyastik.com, bu ve diğer ev dekorasyonu işleri için gerekli olan her şey hakkında en kapsamlı bilgiyi sunar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu