Hygge Style Home: Danimarka Tarzı Nasıl Döşenir?

Danimarkalılar dünyadaki en mutlu insanlardır ve bunun nedenlerinden biri, “Hygge” terimi içine alınan yaşam felsefelerinde bulunmaktır.

Telaffuzu kulağa benzeyen hygge kelimesinin gerçek çevirisi yoktur. zihin. Bu iki hece, sıcaklık, rahatlık ve küçük şeylerin tadını çıkarmaktan gelen olumlu rahatlama ve huzur duygusunu içerir.

Hygge Style Home: Danimarka Tarzı Nasıl Döşenir?

Bu, örneğin ağaçlıklı bir caddede yürümek gibi dışarıda da deneyimlenebilen bir ruh halidir. Ancak Danimarkalılar, özellikle evlerinin duvarlarının içindeyken hygge titreşimlerine kapılırlar. Şöminenin, yün battaniyenin, sıcak bir çayın sıcaklığı … Rahatlatıcı bir mum ışığı atmosferiyle çevrili güzel bir kitabın keyfi.

Hygge felsefesi ile evinizi yaşamanızı sağlayan mobilya unsurları nelerdir? Öğrenmek için makaleyi okumaya devam edin!

Higge mobilyanın faydaları

Danimarka’da soğuk ve karanlık aylar çok uzun sürüyor, bu yüzden Danimarkalılar evde biz İtalyanlardan çok daha fazla zaman geçiriyorlar.

Bu nedenle, İskandinav ülkelerinin sakinleri için evi, hayattaki küçük rahatlatıcı şeylerin tadını çıkarabilecekleri, samimi ve iyi döşenmiş bir yer haline getirmek özellikle önemlidir.

Ve onlardan bir örnek almalıyız. Günlük rutinimiz stresli ve sinir bozucu olduğundan ve en azından evde, akşamları veya hafta sonları, sadece kendimize adamak için biraz zaman ayırmalıyız. Bizi şımartmak ve zihinsel enerjimizi yenilemek için.

Hygge felsefesi ile evinizi şık bir ortam haline getirmek, sıcacık bir kitap okuyabileceğiniz, güzel bir çay eşliğinde arkadaşlarınızla sessizce sohbet edebileceğiniz hoş mekanlar yaratmak demektir. İşin sırrı, rahat yastıklar ve sıcak battaniyelerle aydınlık, temel bir alandır.

Nasıl döşeneceğine dair ipuçlarımız için okuyun. hygge tarzı ev.

Arredamento hygge

Fotoğraf Kredisi: @Pinterest

Hygge style home: anahtar unsurlar nelerdir?

Mobilyadaki hygge tarzı, sıcaklık dolu bir atmosfer yaratma yeteneğini paylaşan bazı iç tasarım öğeleri kullanılarak elde edilmiştir. Onları tek tek görelim.

Aydınlatmanın bakımı

Gerçek hygge tarzı bir ev, her şeyden önce aydınlatmaya verilen özenle tanınır. Gece lambası, romantik bir atmosfer yaratmak için her köşenin kesinlikle sıcak ve yumuşak bir ışıkla iyi aydınlatılması için işlenir.

Yatak odasını veya oturma odasını bir dizi ampulle dekore etme fikri, bir tür Noel aydınlatması oluşturmak için orijinaldir, ancak bu tüm yıl boyunca iyidir.

hygge tarzı dekor

Fotoğraf Kredisi: @Pinterest

Mumlar

Kendine saygılı bir hygge evinde mumlar eksik olamaz. Yankee Mum gibi basit veya hoş kokulu, şiirsel bir atmosfer ve yumuşak bir ışık yaratırlar, iyi bir şirkette, özellikle de romantik olanlarda rahatlatıcı anlar için mükemmeldir. Bu anlamda küçük tavan lambaları, abat-jurlar ve zemin lambaları vazgeçilmezdir.

Şömine

Danimarkalıların sıcak ışık için özel tercihlerinde, şöminenin açık ateşine duyulan sevgi eksik olamaz. Baca ile donatılmadıysanız, şöminenin atmosferini elektrikli bir modelle veya biyoetanol bir şömine ile yeniden yaratabilirsiniz.

Battaniyeler ve ekoseler

Kuzeydeki soğuk özellikle keskindir, bu yüzden Danimarkalılar evlerindeki sıcağı severler. Yatağa, kanepeye, koltuklara ve sandalyelere kayıtsız bir şekilde yerleştirilebilecek, vazgeçilmez yumuşak yünlü battaniyeler. Gerçek olması gereken kürk, kesinlikle ekolojik.

hygge yatak odası

Fotoğraf Kredisi: @Pinterest

Yastıklar

Hygge tarzı yumuşak ışığı, sıcaklığı ve rahatlığı sever. Bu nedenle, bir higge evde koltuklar ve kanepeler gibi rahat oturma yerleri ve dayanmak için yumuşak minderlerle doludur.

Rahat bir koltuk

Bazen kanepe çok kişisel değildir ve bir koltuğa ihtiyaç duyarsınız, belki orada bizim koltuk, bizim özel olarak kullandığımız. Rahatlama anlarında kendinizi şımartabileceğiniz kişisel bir sığınak.

Çıplak ayakla ayakta durabilmek için yumuşak bir halı

Yaşayabileceğiniz en higge deneyimlerinden biri parke zeminlerde ve yumuşak halılarda çıplak ayakla yürüyebilmektir. Akşamları ayakkabı çıkarmak zaten rahatlatıcı bir jesttir, daha da fazlası, sabah kalktığımızda oturma odasında veya yatak odasında ayaklarımızı herhangi bir kısıtlamadan kurtarabilirsek.

hygge tarzı yatak odası

Fotoğraf Kredisi: @Pinterest

Doğal materyaller

Hygge stilinin son önemli yönü ise mobilya aksesuarlarında kullanılan malzemelerdir. Danimarkalılar doğal olanları tercih ediyor: Odun mobilya için hasır aksesuarların döşenmesi için pamuk, Lino, Dünya tekstiller için seramik ve porselen bulaşıklar için.

Mükemmel hygge tarzında bir oturma odası nasıl yapılır

Oturma odası, özellikle koltuk köşesi olmak üzere evde eğlence ve dinlendirici aktiviteler için kullanılan mekanlardan biridir.

Higge ruhunun en çok ortaya çıktığı yer burasıdır: yumuşak bir kanepe, rahat minderler, kürk örtüler (kesinlikle eko), sıcak ışık lambaları, kokulu mumlar …

Yeterli yeriniz varsa, kendinizi iyi bir kitapla şımartmak için ideal bir yer olan sallanan bir sandalye satın alabilirsiniz.

hygge tarzı ev

Fotoğraf Kredisi: @Pinterest

Bir hygge yatak odası için malzemeler

Günün sonunda nihayet yatakta uzanabileceğiniz ana gelmekten daha rahatlatıcı ne olabilir?

Bir hygge yatak odası, kabarık battaniyeler, çok sayıda yastık ve yumuşak aydınlatma ile büyük, yumuşak bir yataktır.

Akşamları kitap okumak, yatakta kahvaltı etmek veya kucaklaşmak için mükemmel bir yer.

Evde sizi en çok rahatlatan aktivite nedir? Bir roman okumak, bir kadeh şarapla içmek, meditasyon yapmak…? Yorumlarda bize bundan bahsedin.

Hygge Style Home: Danimarka Tarzı Nasıl Döşenir?
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu