Hangi yatak odası boya rengi bana uygun?

Yatak odanızı aydınlatmayı mı planlıyorsunuz? Bir parça boya tam olarak ihtiyacı olan şey olabilir. Boyama, bir odayı değiştirmenin kolay bir yoludur ve doğru yatak odası boya rengi, ruh haliniz için harikalar yaratabilir ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir.

Hangi yatak odası boya renginin size uyacağını bilmiyor musunuz? Bazı ilham ve harika fikirler için okumaya devam edin.

Hangi yatak odası boyası

Yatak odası boya rengi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Aydınlık, güneşli yatak odaları

Süslemek istediğiniz aydınlık, güneşli bir yatak odanız var mı? Parlak yatak odası boya renkleri sizi neşelendirecek ve yatak odanızı daha rahatlatıcı bir yer haline getirecektir. Soğuk maviler, adaçayı yeşillikleri veya leylaklar içinde uyuyun.
Bu daha soğuk renkler, daha sıcak boya renkleri ile elde edebileceğiniz herhangi bir parıltıyı durdururken, odanın havadar hissetmesini sağlar. Ancak, mümkün olduğunca fazla ışık istiyorsanız, aksesuarları nötr tuttuğunuz ve yeterli pencere gölgesine sahip olduğunuz sürece, uçuk sarılar ve pembeler yine de kabul edilebilir.

Az güneş alan karanlık yatak odaları

Yatak odanız karanlık ve az güneş alıyorsa, odayı daha karanlık ve dolayısıyla daha küçük göstereceklerinden soğuk renklerden uzak durmak en iyisidir. Daha karanlık bir odada parlak sarıyı deneyin, bu, gerçekte olduğundan daha fazla doğal ışık etkisi yaratacak ve odayı daha büyük gösterecektir.
Biraz güneş ışığı enjekte etmek için parlak renkler denemekten korkmayın. Turuncu, mekanı ısıtmak için harika bir renktir ve bir mandalina içinde yaşıyormuş gibi hissetmenizi engelleyecek daha yumuşak turuncu tonları elde edebilirsiniz.

Moda yatak odası boya renkleri

Karanlık yatak odası boya renklerinin donuk olması gerekmez ve atmosferik bir yatak odasının hayranıysanız, bu renkler sizin için mükemmel olacaktır. Koyu maviyi açık renkli aksesuarlar ve kilimlerle, ayrıca gümüş şamdanlar ve abajurlarla eşleştirerek odaya biraz ışıltı ve ışık katabilirsiniz. Bu eğilim biraz korkutucu görünüyorsa, ana özellik duvarını daha koyu bir renge ve duvarlarınızın geri kalanını nötr olarak boyayın.

Boş tuval Beyaz

Yaratıcıysanız ve duvarlarınızı belirli bir şekilde şablonlamak veya süslemek istiyorsanız, daha az sert bir seçenek için beyaz veya krem ​​gibi nötr bir boya rengiyle başlamak en iyisidir. Bu, boş bir tuvale sahip olmanızı sağlar ve bu yatak odası boya renkleri, her türlü mobilya veya dekor şemasına uyması için harikadır. Düz, nötr yatak odası boya renkleri, sergilenecek çok sayıda sanat eseriniz varsa idealdir.

Yatak odanızı daha romantik hissettirecek bazı resim fikirleri ister misiniz? O zaman hayatınıza biraz sevgi katmak için Romantik Yatak Odası Nasıl Olmalı hakkındaki makalemize gidin.

Beyaz Yastık, her odaya, kişiliğe veya ruh haline uygun çok çeşitli boya renkleri ve yüzey kaplamala fikirlerine sahiptir. İlham almak için web sitemize göz atın veya daha fazla fikir arıyorsanız, Pinterest sayfamız başlamak için harika bir yerdir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu