Güzel bir hayatın sanatı

İlk veri: Akdeniz’in merkezindeki tarihi bir binada büyük bir oda, bir çatı katına dönüştü. Tesisin yerleşim planında orijinal dekoratif unsurlar korunmuştur.

Bir görev: lüks bir alan yaratın, burayı modern konforlarla doldurun ve tarihi bir binanın cazibesini koruyun.

Müşteri dileği:

“Geçmiş yıllarda Akdeniz’in atmosferini aramak için bize gelen çok yakın arkadaşlarımız var. Bu yerin tarihi ruhunu olabildiğince korumak, ancak antik dönem hissinden kaçınmak istiyoruz. “

Guzel bir hayatin sanati

Baz seçimi

İtalyan fabrikası Bruno Zampa’nın lüks mobilya koleksiyonu Aurea, iç mekanın temeli olarak seçildi.

Aurea, değerli bir yaşam vizyonunun felsefesidir. Bu koleksiyon, modern özel malzemelerden üretilmiş, ancak geçmiş dönemlerin çekiciliğini koruyan benzersiz öğeler içerir. Zamansız klasiklerden ilham alan zarif tarz, proje fikrine tam anlamıyla karşılık geliyor.

Anahtar noktaları

Dairelerin mimarisi havadar odalara, abartı ve aşırı doygunluğun olmadığı yumuşak formlara dayanmaktadır. Bu hafifliği korumak çok önemliydi.

İç kısım saten ve yumuşak bir parlaklığa sahip tekstillerle doyurulmuştur. Bu, binanın mimarlarının çabaladığı “havadarlığı” elde etmeyi mümkün kıldı.

1615115659 507 Guzel bir hayatin sanati1615115659 615 Guzel bir hayatin sanati

Başlangıçta, salonun duvarlarında Rus ve yabancı sanatçıların birkaç resmi vardı. Odanın mimarisi, duvarlara asılan sanat eserleri için bir çerçeve olarak tasarlandı.

Renk şeması, orijinal resimlerin güzelliğini artırmak için yumuşak, nötr krem ​​ve bej tonlarına dayanmaktadır.

1615115660 896 Guzel bir hayatin sanati

İç mekana hafif bir tarihsel dokunuş katmak için kanepede kahverengi nakış kullanıldı. İnce bir sürtünme efektini simüle eder.

Saten döşeme ve yastıklar, duvarlarda bulunan deseni yansıtır.

1615115661 1 Guzel bir hayatin sanati

Açık renklerin seçimi, mobilyaların zarif tarzından ödün vermeden sanat eserinin güzelliğini artırır.

Odadaki kuyruklu piyano, tüm mobilyaların en önemli parçasıdır. Yumuşak kıvrımları kanepe, koltuk ve konsolların silüetlerinde tekrarlanıyor.

1615115661 68 Guzel bir hayatin sanati

Projenin sonuçları

Şehrin tarihini ve kültürünü soluyan mekan, Belle Epoque’un cazibesini kaybetmeden rahat bir yaşam ve misafir ağırlamak için lüks apartmanlara dönüştü. İç mekan, geçmişin bozulmamış hissini korur ve modern dünyanın faydalarından yararlanmanıza olanak tanır.

Güzel bir hayatın sanatı konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu