Güzel bir hayatın sanatı

İlk veri: Akdeniz’in merkezindeki tarihi bir binada büyük bir oda, bir çatı katına dönüştü. Tesisin yerleşim planında orijinal dekoratif unsurlar korunmuştur.

Bir görev: lüks bir alan yaratın, burayı modern konforlarla doldurun ve tarihi bir binanın cazibesini koruyun.

Müşteri dileği:

“Geçmiş yıllarda Akdeniz’in atmosferini aramak için bize gelen çok yakın arkadaşlarımız var. Bu yerin tarihi ruhunu olabildiğince korumak, ancak antik dönem hissinden kaçınmak istiyoruz. “

Baz seçimi

İtalyan fabrikası Bruno Zampa’nın lüks mobilya koleksiyonu Aurea, iç mekanın temeli olarak seçildi.

Aurea, değerli bir yaşam vizyonunun felsefesidir. Bu koleksiyon, modern özel malzemelerden üretilmiş, ancak geçmiş dönemlerin çekiciliğini koruyan benzersiz öğeler içerir. Zamansız klasiklerden ilham alan zarif tarz, proje fikrine tam anlamıyla karşılık geliyor.

Anahtar noktaları

Dairelerin mimarisi havadar odalara, abartı ve aşırı doygunluğun olmadığı yumuşak formlara dayanmaktadır. Bu hafifliği korumak çok önemliydi.

İç kısım saten ve yumuşak bir parlaklığa sahip tekstillerle doyurulmuştur. Bu, binanın mimarlarının çabaladığı “havadarlığı” elde etmeyi mümkün kıldı.

Başlangıçta, salonun duvarlarında Rus ve yabancı sanatçıların birkaç resmi vardı. Odanın mimarisi, duvarlara asılan sanat eserleri için bir çerçeve olarak tasarlandı.

Renk şeması, orijinal resimlerin güzelliğini artırmak için yumuşak, nötr krem ​​ve bej tonlarına dayanmaktadır.

İç mekana hafif bir tarihsel dokunuş katmak için kanepede kahverengi nakış kullanıldı. İnce bir sürtünme efektini simüle eder.

Saten döşeme ve yastıklar, duvarlarda bulunan deseni yansıtır.

Açık renklerin seçimi, mobilyaların zarif tarzından ödün vermeden sanat eserinin güzelliğini artırır.

Odadaki kuyruklu piyano, tüm mobilyaların en önemli parçasıdır. Yumuşak kıvrımları kanepe, koltuk ve konsolların silüetlerinde tekrarlanıyor.

Projenin sonuçları

Şehrin tarihini ve kültürünü soluyan mekan, Belle Epoque’un cazibesini kaybetmeden rahat bir yaşam ve misafir ağırlamak için lüks apartmanlara dönüştü. İç mekan, geçmişin bozulmamış hissini korur ve modern dünyanın faydalarından yararlanmanıza olanak tanır.

Güzel bir hayatın sanatı konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir