Gölgelerden çıkın: 24 harika ışık

Bazen iç mekanda parlak, göz alıcı detaylar eksiktir. Bu rol için orijinal bir aksesuar veya daha iyisi – ilginç bir lamba uygundur.

Soğuk hesaplama

Metalden yapılmış lambalar ve aplikler, sadeliği ve özlülüğü ile dikkat çekiyor. Teknojenik güzellikleri yalnızca kompozit malzemelerle uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda modern ahşap mobilyaları başarılı bir şekilde ortaya çıkarır.

Resimde: Şık De Majo Liu L. parlak LED okuma masa lambası.

Fotoğrafta: cilalı metal De Majo Bilbao R.

Fotoğrafta: Vibia Match lambasının elemanlarının yeri ve düzeni bağımsız olarak tasarlanabilir.

Çevre dostu ışık

Ahşap, kağıt, tüy ve diğer çevre dostu malzemelerden yapılan lambalar ve aydınlatma armatürleri, tasarımcı metal ürünleri kadar ilgi çekicidir.

Fotoğraf: Giorgetti Afo cam ve doğal ahşaptan yapılmış, döner tabla ile masa lambası. 2 çalışma moduna sahiptir: “gece lambası” (taban açık) ve “okuma” (dönen kısım açık).

Fotoğrafta: andTradition TRASH ME masa lambası dokulu kağıttan yapılmıştır.

Resimde: Ahşap kaplı metal gölgeli eko-stilde bir yer lambası olan Fabbian Stick, duvarlarda ilginç bir ışık oyunu yaratıyor.

Fotoğrafta: Vita Eos doğal tüyleri sarkıt veya masa üstü olabilir, sadece uygun montajı seçmeniz yeterlidir.

Peçe etkisi

Kumaş gölgeli lambaların tarzı artık klasiklerle sınırlı değil. Kumaşın yarattığı yumuşak ışık saçılımı, tasarımcılar en fantastik şekillere bürünüyor.

Fotoğrafta: Axo Light Ukiyo origami tarzı kumaş lamba.

Daima güncel cam

Cam lambalar sadece şekilleriyle değil, aynı zamanda renklerin kombinasyonuyla da şaşırtıyor. Silt ile renklendirilmiş şeffaf camdan geçen ışık, kendisini değiştirir ve etrafındaki nesneleri dönüştürür.

Resimde: La Murrina Mambo renkli Murano cam masa lambası.

Resimde: La Murrina Sintesi, sarkıt ve duvar versiyonları mevcuttur.

Fotoğrafta: De Majo Pro • Secco üzüm biçimli şeffaf cam sarkıt lambalar.

Pratik aydınlatma

Polikarbonat ve diğer teknolojik olarak gelişmiş polimer türleri, benzersiz tasarım nitelikleri nedeniyle aydınlatma tasarımcıları tarafından sevilir. Plastikte herhangi bir şekil veya ışık efekti gerçekleştirilebilir.

Plastik lambalar güzeldir, teknolojik olarak gelişmiştir ve genellikle hoş bir fiyattan zevk alır. Daha da önemlisi, yüksek kaliteli plastik, ısıtıldığında bile cam veya metal kadar güvenlidir.

Fotoğraf: Kendin yap montajı için ultra hafif polikarbonat bir aydınlatma armatürü olan Vita Silvia Steel. Şık, işlevsel, çevre dostu.

Fotoğrafta: polikarbonat ve plastik Foscarini Binic’ten yapılmış özlü bir masa lambası.

Fotoğraf: Foscarini Big Bang yüksek teknoloji sarkıt lamba.

 

Gölgelerden çıkın: 24 harika ışık konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir