Gerçek mi yapay bitkiler mi? Doğru kararı ver!

Belki evinde bitki olan bir akrabanızı ziyarete gittiğinizde onları çok seviyorsunuz ve onları da kendi evinizde bulundurmak istiyorsunuz. Ama tabii ki, ikilem o zaman ortaya çıkıyor: gerçek bitkiler mi yoksa yapay bitkiler mi? Aslında, bu kararı sadece siz vermelisiniz, Gerçek iseler, ölmemeleri için onlara bakmanız gerekeceğinden ve yapay iseler, sadece tozu temizlemeniz gerekecek.

Tabii ki aynı değiller ama ikisi de size doğaya yakın olma hissi verecek. Şu anda çok başarılı olan ve iyi durumda olduğunuz sürece onlardan keyif almanızı sağlayacak yapay bitkiler var. Çok az zamanı olan veya genellikle gerçek bitkilerden ölen insanlar için idealdir.

Öte yandan, gerçek bitkiler, bahçecilikten hoşlananlar ve her şeyden önce bitkilere bakacak vakti olan insanlar için idealdir. Aslında, her iki bitki türünün de (gerçek ve yapay) artıları ve eksileri vardır.

Gercek mi yapay bitkiler mi Dogru karari verEvinizi dekore etmek için bir bitki türü seçerken tüm bunları dikkate almak önemlidir. Açık olmamanız durumunda kararda hata yapabilirsiniz, Ve sahip olmaya karar verdiğiniz bitkilerle evinizde rahat olmaya haklı olsanız iyi olur!

Yapay bitkiler ve gerçek bitkiler

Dikkatlice seçin, gerçek ekim kullanmak yapay ekim kullanmakla aynı şey değildir.

Gerçek bitkiler çok güzeldir ancak özel bakım gerektirir. Öte yandan, yapay bitkiler çok fazla bakım gerektirmez, ancak nefes alanların sahip olduğu doğal sihirden yoksun kalırlar. İnsanlar genellikle hangi bitkilerin en iyi seçenek olduğunu merak ederler, bu nedenle her birinin artılarını ve eksilerini değerlendirebilmeniz iyi bir seçenektir. Sizin için faydalı olacak ve daha iyi seçmenize yardımcı olacaktır.

Yapay bitkiler

Yapay bitkiler, yukarıda da ilerlettiğimiz gibi, onlar çok gerçekçi görünebilen bitkilerdir ve bunu yapmak için malzemelerden yapıldıklarını. Evde çok fazla zaman geçirmeyen, sulama gerektirmediği için, saksıya ihtiyaç duymayan, güneş sorunu nedeniyle hareket ettirdiğiniz ya da yapabileceğiniz için sık seyahat edenler için çok uygun bir seçenektir .. .

Ancak elbette bu, herhangi bir bakıma ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez … aslında, birkaç şeye ihtiyaçları vardır:

  • Yaprakların ve yaprakların tozunu alıyorum
  • Islak mendil ile temizleyin
  • Elektrikli süpürge veya kuru bez kullanın

Yapay bitkilerde, onları evde gerçek bir bitki olarak bulundurmanın çok daha karmaşık olacağı bazı türleri bulabileceğiniz doğrudur (örneğin orkideler).

1615449896 765 Gercek mi yapay bitkiler mi Dogru karari ver

Bir seçeneği nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, yapay olanların evinize sıcaklık getirmeyeceğini unutmayın, yani, bitkilere sahip olmanın yeşil hissini yaşatacaklar, ama doğal olanların size sunduğu doğal tazeliği hissetmeyeceksiniz.

Ek olarak, yapay bitkiler zehirli ve yanıcı olabilir ve bu nedenle tehlikeli olabilir. Ama öte yandan, gerçek bitkilere iyi bakmak için sabrınız da olmalı … ve yapay bitkiler size böcek problemi vermez!

Gerçek bitkiler

Yapay bitkiler çok iyi elde edilmiş olsa da, gerçek olan bitkilerin her zaman herhangi bir yapay bitkiden daha fazla göz kamaştıracağını göz ardı edemeyiz. Gerçek bitkiler, dönüşen canlı varlıklardır. Havayı arındırırlar, size evde renk ve canlılık verirler.

Süslü, şifalı, harika … Ve size yenilebilir yapraklar veya meyveler verenler bile var. Onlara sık sık bakmanız gerektiği doğru olsa da, size gerçek güzelliklerini de verirler.

Umurunda

Size söylediğimiz gibi, yapay bitkiler, sadece yapıldığı malzemenin bakımını gerektiren bir bakıma sahiptir.. Ancak gerçek bitkilerin bakımı söz konusu olduğunda, bakımı kolay bir bitki aramanız ve başlangıçta bir güneş ışığı kaynağına yakın durmanız önemlidir.

Yaprakların çok erken yanmasını veya solmasını önlemek için doğrudan güneşe koymayın.

Hafızanız kötüyse, Bitkileri sulamanızı hatırlatmak için saatinize veya telefonunuza bir alarm kurabilirsiniz Belirli zamanlarda. Buna rağmen bitkileri sulamak sizin için zorsa, yere baş aşağı bir şişe su koyabilirsiniz (ve kapaklı ve üzerinde delikli).

Bu şekilde her zaman farkında olmadan su damlatabilirsiniz. Bununla birlikte, çok fazla sulama gerektirmeyen bitkileri de tercih edebilirsiniz.

1615449896 584 Gercek mi yapay bitkiler mi Dogru karari ver

Zaman

Yukarıda bahsettiğimiz her şeye rağmen, hala şüpheleriniz varsa ve gerçek ve yapay bitkiler arasında seçim yapıp yapmayacağınızı bilmiyorsanız, o zaman sahip olduğunuz zamanı düşünmeniz gerekecek.

Bu makalenin başında da söylediğimiz gibi, her durumda zaman çok önemli. Ama elbette, çok az zamanınız olsa bile, başka bir şeye değer verebilirsiniz: gerçek bitkiler, siz onlarla ilgilenirken size yoğun bir terapi sağlayabilir. Evinizde sahip olabileceğiniz gerekli doğa ile bir bağlantıdır.

Gerçek mi yapay bitkiler mi? Doğru kararı ver! konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu