Geometrik şekillerle duvar dekorlarınızı nasıl düzenleyebilirsiniz?

Geometrik desenlerle dekorasyon bir trend olmaya devam ediyor. Kare, üçgen veya eşkenar dörtgen şekilli desenler her alana derinlik katar ve diğer şekillerle elde edilmesi zor bir görsel etki yaratır. Duvarlara geometrik şekiller yerleştirmek, büyük değişiklikler yapmak zorunda kalmadan herhangi bir odayı güncellemenin bir yolu olabilir. Olağanüstü ve çok yaratıcı sonuçların elde edilmesiyle.

Geometrik desenlerle dekorasyon
Geometrik desenlerle dekorasyon yapmak

Geometrik motiflerle duvarları dekore etmenin çeşitli yolları vardır. Örneğin boya, pervaz, duvar kağıdı veya fayanslarla. Bunlardan herhangi biriyle, gözü çok yaratıcı bir şekilde oluşturduğunuz duvara çekebilecek ve onu odanın odak noktası haline getirebileceksiniz.

Duvar kağıdı veya kaplama

En basit yollardan biri geometrik duvar kağıdı kullanmaktır. Desene bağlı olarak, duvara 3 boyutlu bir doku verebilir ve odaya daha fazla derinlik kazandırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Tavsiye: Evinizi çevreyle uyumlu biçimde dekore etmek için tavsiyeler

Desenin ince olması ve çok yoğun olmaması koşuluyla tüm odayı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Aksi takdirde, oda olduğundan daha küçük görünebilir veya alanı o kadar doygun hale getirebilir ki kimse içeride rahatlayamaz. Bir başka yol da duvar kağıdını odanın sadece bir duvarında kullanmak ve onu ilgi odağı haline getirmektir. Hatta duvarın sadece bir bölümünü, örneğin yatağın başlık alanını sınırlandırmak veya oturma odasındaki o güzel tabloyu çerçevelemek için dekore edebilirsiniz.

Özel bir köşe oluşturmak için vinil çıkartmalar da iyi bir seçenektir. Çocuk odasına eğlenceli bir dokunuş katmak veya giriş holünüzü vurgulamak için.

metalik-geometrik duvar kağıdı
Metalik geometrik duvar kağıdı

Geometrik şekillerle boyama yapmak

Ancak size uygun bir geometrik model bulamıyorsanız, yaratıcılığınızı kullanarak kafanızdaki geometrik şekilleri kendiniz boyayarak benzersiz bir duvar oluşturabilirsiniz. Farklı boyutlardaki birkaç üçgen, hizalanmış bazı eşkenar dörtgenler veya üst üste binmiş bazı karelerden oluşan bir kombinasyon, her odayı modernize etmek için soyut, göz alıcı ve ideal bir tablo haline gelebilir.

Tabii ki renk kombinasyonlarını da göz önünde bulundurmalısınız. En iyisi aynı kromatik tonaliteye sahip renkleri kullanmak ya da biraz daha cüretkar olmak istiyorsanız, birlikte iyi gittiği sürece tamamen zıt kombinasyonları tercih etmektir. Doyurucu olmamak için yumuşak tonların kombinasyonlarını kullanmak ve çok fazla renk kullanarak aşırıya kaçmamak tercih edilir.

büyük baskılı duvar kağıdı
Büyük baskılı duvar kağıdı modeli

Banyonun veya mutfağın dışında fayans döşeme

Üç boyutlu şekillere sahip karolar da bir duvarı evinizin en modern parçası haline getirebilir. Sadece banyo veya mutfakta fayans döşemeyi unutun. Küpün desen olarak kullanıldığı, yemek odası duvarına yerleştirildiğinde konuklarınızın gözlerini kamaştıracak bir 3D efekti veren muhteşem karolar vardır.

Büyük boy baskılar
Büyük boy baskılı duvar kağıtları

Sıvalı veya ahşap kaplamalar

Tabii ki duvar pervazları da var. İster alçı ister ahşap olsun, mükemmeldirler çünkü kurulumu kolaydır, çeşitli şekil ve boyutlarda gelirler ve vurgulamak istediğiniz şeyi çerçevelemek için idealdirler. Bir pencere ya da kapı, olağanüstü bir sanat eseri ya da yatak başı olarak.

Bunlarla ışıkları ve anahtarları ortadan kaldırabilirsiniz, çünkü onları arkasına gizleyebilir ve dolaylı ışıkla rahat bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Pervaz eklemekle evinizin klasik, eski moda bir ev haline geleceğini düşünmeyin. Tam tersine. Duvarlarınızın herkesin fotoğrafını çekmek istediği odak noktası haline gelmesi için geometrik şekillerle oynayabilirsiniz.

Ahşap ile dilediğiniz şekli oluşturabilir, sıcak ve modern mekanlar yaratabilirsiniz. Koridordaki bir duvara ahşap şeritleri biraz aralıklı yerleştirmeye ya da çocuklarınızın duvarda iz bırakmasını önlemek için duvarın alt kısmına ahşap bir kaplama yapmaya ne dersiniz?

duvar dekorasyonu-kanepe-arkası

Değişik geometrik öğelerin kombinasyonu

Çok daha fazla yaratıcı olmaya cesaret edebilir ve bahsettiğimiz farklı seçenekleri birleştirmeyi seçebilirsiniz. Örneğin, bir duvarı kalın desenli bir duvar kağıdıyla kaplayın ve üzerine kare şeklinde ahşap çıtalar ekleyin. Yatak odanızda fark yaratacak bir pencere efekti yaratacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Oturma odasındaki desen sayısını azaltın.

Ya da yemek odasında tavandan tabana dikdörtgen pervazlar oluşturun ve sadece iç tarafa duvar kağıdı ekleyin – kimsenin sizinki gibi bir duvarı olmayacak!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu