Genç Odaları için Renkler [Tarafsızlar, Kızlar ve Erkekler]

Toplantı, eğlence, çalışma ve dinlenme alanı; bunların hepsi bir gençlik odası. Bir gencin ve arkadaşlarının tüm farklı etkinliklerini yerine getirmek için kişiliğini ifade etmesi ve işlevsel olması gereken bir ortamdır.

Mobilya ve dekorasyon bunda büyük rol oynasa da, bir mekanın yarattığı hisleri etkilediği için duvar renklerinin seçimi de önemli bir rol oynamaktadır. Bir gençlik odası söz konusu olduğunda, sakin bir ortam olmalı, aynı zamanda gençliğin kişisel tarzını da yansıtmalıdır.

Daha sonra gençlik odalarını boyamak ve şık bir alan elde etmek için size en popüler renkleri göstereceğiz. Bu kılavuzda her tür yatak odasına uyum sağlayan nötr renkler ve daha sonra genellikle kadınsı veya erkeksi mekanlarla ilgili renkler bulacaksınız.

Nötr renkler

Bu renkler, daha sonra dekorasyon ve mobilyalarla kişiselleştirilen sakin ve çok yönlü alanlar elde etme konusunda çok seçiliyor. Genç yetişkinlerin odalarına da uyarlanabildikleri için, zaman içinde daha uzun süre dayanma eğiliminde olan renklerdir, böylece hayatlarının farklı aşamalarına uyum sağlayan bir renk paleti sağlarsınız.

Beyaz ile genişlik kazanın

1-Hedefle genliği kazan

Küçük ve loş alanlar için en çok seçilen renk olan beyaz, duvarların şekillenmesi için mükemmel bir temel oluşturarak, alan boyunca temiz ve parlak bir his korumanıza yardımcı olur. DIY duvar resimleri, çıkartmalar, bir sanat galerisi ve daha fazla dekorasyon ile.

Bir odanın duvarlarını beyaza boyarsanız, ergenin kişisel tarzını yansıtan ilginç bir alan yaratmak için farklı renkleri veya dokuları mobilyalara ve dekorasyonlara entegre edin.

Gri renkli sakin bir yatak odası elde edin

2-Bir-sakin-yatak odası-gri-sağla

Gri, açık tonlarında yer kazanmanıza veya daha koyu tonlarla kişilik katmanıza yardımcı olabilecek nötr bir renktir. Aynı zamanda tüm stillere uyum sağlayan, ancak biraz daha şık ve zarafetle çok yönlü bir seçimdir.

Çok fazla stile ve tek renge sahip bir yatak odası elde etmek için iyi bir fikir, mekanda farklı gri tonları kullanmak ve görsel olarak ilginç bir alan yaratmaktır.

Siyah vurgulu etki

3-Siyah ayrıntılarla etki

Siyah, genellikle bir odanın tüm duvarlarını boyamak için seçilen bir renk olmasa da, beyaz veya açık gri ile kombine edilmiş detayları bütünleştirmek ve yatak odasına görsel bir etki katmak için kullanabilirsiniz.

Odak duvarını fotoğraftaki gibi siyaha boyayın veya duvarlara biraz tasarım eklemek için kullanın. Bu şekilde, yatak odasına bir renk katacak tek renkli bir palet kullanırsınız. bak çok zarif ve ölçülü.

Toprak tonlarıyla sıcaklık katın

Toprak tonları ile 4-toplam sıcaklık

Nötr renkler olarak da kabul edilen kahverengiler ve bej, duvarlara biraz renk katarken mekana sıcak bir ton katacak. Bir mekana dinginlik ve ferahlık getiren renklerdir.

Yatak odaları için en çok kullanılanlar, esnekliği ve parlaklığı nedeniyle bej tonlarıdır ve görsel olarak sıcak yatak odaları yaratır. Romantik, klasik veya klasik dekorasyon tarzıyla harika görünen renklerdir.

Kızlar için renkler

Nötr renklerin yanı sıra, genellikle kadınsı odaları dekore etmek için en çok kullanılan renkleri, kişiliğe sahip bir atmosfer oluşturan sıcak ve taze tonlar durumunda gruplayabiliriz.

Pembe tonlarıyla romantik bir mekan

5-A-space-rom † pembe tonlu tavan arası

Kadınsı bir renk düşünürken ilk akla gelen pembe renktir ve bu genellikle kadınlıkla ilişkilendirilir. Her gencin zevkine uyması için pembeyi daha canlı veya sessiz birçok tonda bulabilirsiniz.

Daha koyu ve daha az doygun tonlar daha olgun kabul edilir ve kadınsı ve modern bir gençlik odası için ideal olan dingin ve sıcak bir atmosfer yaratır. Fotoğrafta hem bohem hem de romantik bir yatak odası için mercan pembesi tonunun aynı anda nasıl kullanıldığını görüyoruz.

Menekşe ile olgunluk ve stil arayın

6-Menekşe ile olgunluk ve stil arayışı

Pembelerin dışında, ancak güçlü kadınsı bir varlıkla, daha olgun bir ton olan ve genç yatak odalarında yaygın olarak kullanılan menekşe rengini buluyoruz. Mekana şıklık katmak için koyu tonlarda kullanılabilen çok kişiliğe sahip bir renktir.

Tazelik vermek için turkuaz üzerine bahis yapın

7-Bet-on-turkuaz-ver-tazelik

Modern ve genç odalar için ideal bir renk, sakinlik ve canlılık yaratan soğuk renkler sağlar. Turkuaz, kadınsı ve neşeli bir yatak odası oluşturmak için beyaz ve pembe ile birlikte yaygın olarak kullanılmaktadır.

Renk eklemek için pastel tonları kullanın

8-Renk eklemek için pastel tonları kullanın

Mekanı doyurmaktan kaçınmak için mükemmel bir seçenek, renklerin pastel tonlarını kullanmak ve hatta onları bir araya getirerek çok fazla stile sahip bir oda elde etmektir. Böylece, gencin sevdiği herhangi bir rengi yumuşak bir tonda bütünleştirebilir, bu da mekanı daha rahat ve misafirperver hissettirir.

Sarı, yeşil, mavi ve pembe renkleri tek başına veya birlikte pastel tonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tonlar ortama çok modern ve dingin bir tarz katıyor, bir gençlik odası için ideal bir şey. Öte yandan farklı pastel renklerin beyaz ve ahşapla birleşimi İskandinav ve modern bir alan yaratıyor.

Daha fazla stili bütünleştirmek için iki rengi birleştirin

9-İki rengi birleştirerek m † s stilini entegre edin

Örneğin beyaz gibi daha yumuşak bir renkle birleştirilen güçlü bir renk kullanmak, görsel olarak doygunluk olmadan kişilik eklemek istediğiniz alanlarda yaygın olarak kullanılan bir kaynaktır.

Kız gibi odalar için, kontrast için pembe, turuncu, sarı veya kırmızı gibi sıcak bir rengi beyaz veya açık gri ile birleştirin. Fotoğrafta gördüğümüz gibi duvarları farklı renklere boyayabilir ve odak duvarı oluşturabilir veya gibi boyama tekniklerini tercih edebilirsiniz. yarı boyalı, şu anda çok trend.

Erkek için renkler

Genelde erkek odalarıyla ilgili renkler, erkekliğe atıfta bulunarak soğuk tonlarda veya güçlü renktedir. Erkekler için bir gençlik odası dekore ederken, hesaba katabileceğimiz birkaç renk var.

Mavi tonları tercih edin

10-Mavi tonları tercih edin

Genellikle erkek çocuklarla ilişkilendirilen mavi renk, kişilik ve stil sağlayan farklı tonlarda gençlik yatak odaları için bir trend olmaya devam ediyor. Ayrıca yatak odası için ideal, huzur veren bir renktir.

Daha fazla aydınlık gerektiren mekanlarda açık tonları tercih edebilir, ayrıca bir duvarı ön plana çıkarmak ve şıklık katmak istediğinizde koyu tonları tercih edebilirsiniz. Dekorasyon sırasında birleştirmesi çok kolay bir renktir, bu nedenle ortam için birçok stil olanakları sunar.

Yeşil ile sessiz bir alan yaratın

11-Yeşil ile-sessiz-bir-alan elde edin

Erkeklerin yatak odalarında harika görünebilecek bir başka havalı ton, mavi gibi doğa ile ilgili olan ve çok fazla kişilik veren yeşildir. Genç ve yetişkin yatak odalarında, mekana şıklık katan koyu yeşil tonlar daha çok kullanılır.

Kırmızı ile bir kişilik notası sağlar

12-Kırmızı ile-bir-kişilik-notu-getiriyor

Erkeksi bir odaya çok yakışan güçlü ve sıcak bir renk. Daha doygun tonlarında kırmızı, dinamizmi teşvik eder ve mekanda görsel doygunluk oluşturmamak için dikkatli kullanmalısınız. Bir yatak odası için en iyi şey, gözleri yormadan mekana kişilik kazandırmak için koyu tonlarda kullanmaktır.

İki rengi birleştirerek ilginç bir alan elde edin

13-İki rengi-birleştiren-ilginç-bir-boşluk-alın

Herhangi bir alanda boyama yoluyla ilgi uyandırmak iyi bir fikirdir, bu, duvarlara ve dekorasyona bir renk paleti entegre etmek için duvarları farklı renklere boyamayı seçerek kolayca başarılabilir.

Fotoğrafta, yatağın olduğu yerde bir odak duvarı oluşturmak ve mekanın bir bölümünü vurgulamak için koyu mavinin nasıl kullanıldığını görüyoruz. Odanın daha parlak görünmesi için duvarların geri kalanında beyaz kullanılmıştır.

Gencin mekanına ve kişiliğine en uygun rengi seçin

Bir mekanın duvarları için renk seçerken hem işlevsellik hem de stil dikkate alınmalıdır. Işığı artırmak ve alanı görsel olarak büyütmek için açık renkler seçilmiştir, bu nedenle küçük yatak odalarında ve az ışıkta koyu tonlara dikkat etmelisiniz.

Ortamın parlaklığını ve boyutunu hesaba katmanın yanı sıra, renkleri dekorasyon lehine çalışacak ve mekanı doyurmayacak şekilde kullanmalısınız. Bu nedenle, çok güçlü bir renk seçerseniz, bazı örneklerde gördüğümüz gibi daha yumuşak tonlarla veya beyazla birleştirmek, onu öne çıkarmak ve çok stil sahibi bir yatak odası yapmak daha iyidir.

Evinizin genç odası için ideal rengi seçmek için ihtiyacınız olan her şeye zaten sahipsiniz, kişiliğinize uygun bir ton seçin ve ardından onu mobilya ve dekorasyonla tamamlayarak güzel ve işlevsel bir sığınak yaratabilirsiniz.

Genç Odaları için Renkler [Tarafsızlar, Kızlar ve Erkekler] konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu