Gayrimenkulün güzel fotoğraflarını çekmeniz için ipuçları derlendi

Söylendiği gibi, “bir görüntü bin kelimeden fazla konuşur”. Emlak satmak da farklı değil. Potansiyel bir müşteri üzerindeki ilk etki, açıklamanın görüntüleridir, çünkü onlar aracılığıyla mülkle ilgili gerçekliğe daha yakın bir fikre sahip olabilecektir.

emlak fotoğrafları

“Dergi kapağı” fotoğrafları yayınlamaya gerek yoktur, ancak mümkün olduğunca çok ortamı ve ilgili tüm ayrıntıları göstermek için kaliteli olması önemlidir.

Basit bir tavsiye ve hatta cep telefonu kameranızla fark yaratan “profesyonel” görüntülere sahip olabilirsiniz.

Daima hazırlıklı olmalıyız. Henüz yapmadıysanız, ya alınan fotoğraflardaki kalite eksikliğinden ya da başka bir nedenden ötürü muhtemelen müşterilerinizin mülklerinin fotoğraflarını çekmeniz gerekecektir.

Unutmayın: Kötü görsellere sahip reklam mülklerinin potansiyel müşterileri çekmek daha zor olabilir.

+ İnfografik: Reklamlar için emlak fotoğrafları nasıl çekilir

Bazı çok önemli ipuçlarına göz atın!

– Emlak arayan insanlar bir “dergi kapağı” evi aramıyorlar, ancak yerin fikri ve boyutları ne kadar iyi olursa, teklifinizle ilgilenme şansı o kadar artar. Öyleyse önce odayı temizle. Evet, bağlamın bir parçası olmayan ve çevreye değer katmayan terlik, çanta, kıyafet ve diğer nesneler gibi tüm karmaşayı korumak önemlidir. Çok belirgin çöp veya kir varsa, iyi bir izlenim bırakması için ortamın temizlenmesi tercih edilir.

– Bir sürü fotoğraf çekin. Bir mülkü gösterecek resim sayısı en az 15 fotoğraftır. Ancak iyi bir ortalama 30 fotoğraftır. Öyleyse, bu sayıyı temel alın ve çeşitli açılardan ortamlar alarak fotoğraf miktarını kötüye kullanın. Dolaplar varsa kapıları kapalı ve açık olarak da fotoğraflarını çekin.

emlak fotoğrafları

– Makine mi, cep telefonu mu? Tam olarak bunun için hazırlandıkları için kameraları kullanmayı tercih edin. Bir cep telefonu kullanıyorsanız, tavsiye en az 5 mp (megapiksel) olması ve fotoğraf çekerken, görüntü düşük çözünürlükte kararma eğiliminde olacağından ortamı iyi aydınlatmaya çalışmanızdır. Cep telefonunun temel avantajları taşınabilirlik, pratiklik ve olası kusurları bir şekilde iyileştiren veya gizleyen harika efektleri düzenleyen ve uygulayan geniş bir uygulama “kitaplığı” dır.

– Daha iyi görüntülenebilmesi için fotoğrafların tercihen “yatay” (yatay) konumda olması gerekir. Dikey olarak, çevrenin görüş alanı sınırlıdır ve fotoğraf sınırlı alana sahip bir sayfaya yerleştirildiğinde küçültülebilir, dolayısıyla yatay olarak eklenen bir fotoğraftan daha kötüdür.

– Çevrenin en iyi açısını seçerek (yerin çoğunu gösteren) tüm yeri yürüyün ve gözlemleyin. Gerekirse, vazolar, yeni bir masa örtüsü, çiçekler ve diğer dekoratif öğeler gibi anlamlı nesnelerle mekanı üretin. Sadece aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

– Bulanık bir görüntüyü önlemek için bir sehpa kullanılması önerilir. Genelde alamayacağınızı biliyoruz. Öyleyse, destek olarak bir masa veya sandalye kullanın, zamanlayıcıyı (makineyi otomatik tetiklemeyi yapacak şekilde programlayan sistem) ayarlayın ve odadan çıkmadan önce başlatın.

emlak fotoğrafları

– Banyoların fotoğrafını çekerken klozet kapağını kapalı tutun. Ortam ne olursa olsun, her şeyi temiz tutun. .

– Fotoğraf çekerken aydınlatma en önemli faktörlerden biridir. Fotoğraflar anında ortam ne kadar parlaksa o kadar iyidir. Ardından ışıkları açın, kamerayı parlaklığı iyi dengeleyecek şekilde ayarlayın ve pencereleri açın, böylece odanın her köşesi daha net görünecektir.
Kamera flaşının kullanımına gelince, renkli ortamlara değer verdiğini unutmayın, ancak normalde fotoğraflar duyguları ifade etmemektedir, bu nedenle tüm fotoğraflarda kullanmaktan kaçının veya önce ihtiyacınızı test edin, görüntüyü olsun veya olmasın Her ortam için hangisinin en iyi seçenek olduğunu karşılaştırmak ve görmek için, bazen flaşlı bir fotoğraf, örneğin cama, aynalara ve fayanslara yansıyarak yarardan çok zarar verebilir.

Pencerelerin ve kapıların durumunu göstermek için iç mekan fotoğraflarının da önemli olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle lambaları açık bırakın. İpucu: Arkanızı pencereye çevirin, doğal ışığın etkisi harika olabilir. Uyarmak!! Bir pencerenin önünde fotoğraf çekmemelisiniz, çünkü ışık görüntüyü “patlatır” ve cep telefonlarının ve basit kameraların otomatik sensörleri etrafındakileri karartır.

– Gün doğumu ve gün batımı, ışık nedeniyle fotoğraflara değer veren anlardır. Çekim yapmak için bu zamanları tercih edin.

emlak fotoğrafları

– Fotoğrafı çekerken, bir “rahat ev” konsepti oluşturmaya çalışın (ör. Rahat bir kanepe, temiz bir yatak, yastıklı), fotoğrafa bakanlara iyi bir his veren unsurlar arayın, bu nedenle alıcılar kendilerini evde hissediyorlar.

– Kaymaz zeminler, tavandaki dekoratif sıva yapıları ve reklamı yapılan mülke ek bir farklılık kazandıran diğer detaylar gibi mülkün olumlu ayrıntılarını kaydetmeye özen gösterin.

– Köşelerin fotoğrafını çekerken dikkatli olun, çünkü bunlar çevrede bir azalma veya perspektifin abartılı etkisi gibi arzu edilenlerin dışında başka etkilere de neden olabilir.

– Havuzları çekerken, 3 derecelik merdiven gibi bir şey yüksek bir seviyede kalmaktır, böylece iyi bir derinlik etkisi olacaktır.

– Son olarak, sokak güzel ve sessiz mi? Fotoğraf, bu, nihai karar anında değer katabilir ve ayrıca kondominyumun eğlence alanı (oyun odası, parti odası, spor salonu…), park alanı ve giriş holü gibi diğer hususlar da ilgili olabilir.

Gayrimenkulün güzel fotoğraflarını çekmeniz için ipuçları derlendi
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu