Farklı Ev Dekoru Nasıl Yapılır?

Ev ortamının insanın iç dünyası üzerinde büyük etkisi vardır, bu nedenle kendi duvarlarınızda her zaman rahat ve mutlu hissetmek için odaların içini uygun şekilde dekore etmelisiniz.

Tam bir manzara eksikliği fonunda, boşluk izlenimi yaratılır. Bunun önüne geçmek için açık alanı ortama net formlar, rahatlık, ferahlık ve hafiflik kazandırabilecek dekor öğeleriyle doldurmanız gerekir.

Ateşli yatak odası

Farklı Ev Dekorasyon Örnekleri. Ev dekorasyon ile ilgili ipuçlarını, en son trendleri, dekorasyon fikirleri ve ürün önerilerini Sizlere en iyi hizmeti göz alıcı tasarımlar sunan Mobilya Dekorasyon Sitesinden takip edin.

bar

Ev dekorasyonu özellikleri nelerdir

Modern ev dekorasyonu, çok çeşitli tasarım fikirleriyle temsil edilir. Konfor, işlevsellik sağlar ve en son moda trendlerine göre oluşturulur. Son zamanlarda iç mekanlar en açık alanla tasarlanmasına rağmen, dekor öğeleri alaka düzeyini kaybetmedi. Tek şey, hem orijinal hem de basit olmaları gerektiğidir. Modern bir iç mekanda karmaşık ve karmaşık tasarımlar tamamen hariç tutulur.

bathroom-cabinet-color

Metrekare konut izin veriyorsa, doğal malzemelerden yapılmış büyük ve pahalı eşyaları kullanarak oldukça ilginç bir dekor oluşturabilirsiniz.

Bunlar, yaldızlı çerçevelerdeki aile portreleri, kişisel sloganlı paneller ve posterler, vitray saatler, Venedik cam avizeler ve taş heykeller olabilir.

Küçük bir daire için, genel tasarım stiline uygun küçük aksesuarların seçilmesi gerekir. Böylece vazolardaki çiçekler, seramik duvar tabakları, şamdanlar ve tığ işi yatak örtüleri iç mekanlarda şık görünecek. Aynı zamanda, dekor öğelerinin seçiminin yalnızca konut alanına değil, aynı zamanda sahiplerinin mali durumuna da bağlı olduğunu belirtmekte fayda var – bazıları elit ürünler satın almayı karşılayabilirken, diğerleri yaratır. doğaçlama malzemelerden el sanatları şeklinde kendi elleriyle.

bedroom-ceiling

Bütçe ne kadar olmalı

Sınırlı finansal kaynaklara sahip ev ve daire sahipleri için, odaların içini dekore etmenin birçok uygun yolu vardır. Bunu yapmak için, ana vurguyu aydınlatmaya yapmalı, nötr renklerde tekstiller seçmeli ve “taze” ortamı parlak detaylarla seyreltmelisiniz. Kontrast renklerde döşemeli bir sandalye veya sıra dışı bir lamba olabilir. Mükemmel bir seçenek, farklı halılardan oluşan bir kompozisyon olacaktır. Orijinal görünecek ve odadaki alanı görsel olarak genişletmenize izin verecektir.

bedroom-wallpaper

Şimdi modada, ortak bir arsa (triptikler) tarafından birleştirilen üç resimden oluşan sanat nesneleri de var. Bu tür bir dekor, herhangi bir odanın iç kısmına özel bir lezzet verecektir. Duvarlardan birini posterler veya geniş formatlı çıkartmalarla da dekore edebilirsiniz, bu minimum finansal ve zaman maliyeti gerektirecektir. Odada açık raflar varsa, çeşitli biblolarla doldurulabilirler: hediyelik eşyalar, minyatür figürinler, çiçek vazoları ve şamdanlar.

dining-room

Masrafı en aza indirme

Pahalı onarımlara sahip daireler, alanı yalnızca yüksek statülü tasarım mobilyalarla değil, aynı zamanda iç mekana biraz şık ve çekicilik kazandıracak lüks dekor öğeleriyle doldurmayı gerektirir.

Bu durumda heykeller, alçı büstler, resimler mükemmeldir. “Zenginlik” kavramı birçokları için altınla ilişkilendirildiğinden, iç mekanın değerli metal tonlarında aksesuarlarla dekore edilmesi gerekir, sadece asıl şey ne zaman duracağını bilmektir. Parıltı ve şık dozlarda eklenmelidir, aksi takdirde tamamen kötü bir tat alırsınız.

Buna da Bakmalısın: Güncel Modern Ev Dekorasyonu

Örneğin, yaldızlı ince ayaklı sehpalar, aynalı fotoğraf çerçeveleri, metal reflektörlü lambalar ile kolayca geçinebilir ve değerli metali mobilya ve duvarlarda hafifçe “kullanabilirsiniz”.

framed-bathroom-mirror

Raflardaki ve raflardaki boş alanı unutmayınız. En sevdiğiniz ve pahalı şeyleri göstermek için kullanılmaları önerilir. Böyle bir sergi mevsime ve ruh haline göre değiştirilebilir, iç mekanı sürekli olarak yeni ve güzel bir şeyle doldurur.

island-hanging-lights

Ne dekore edebilir?

Bugüne kadar, dairelerin ve evlerin modern iç mekanlarını dekore etmek için çeşitli dekor öğeleri kullanılmaktadır, seçimleri odaların tasarım özelliklerine ve ev sahiplerinin kişisel tercihlerine bağlıdır.

Örneğin, çiçek notalarında bir tasarım yapabilirsiniz, bunun için yapay çiçeklere, güzel bir vazoya ve kuru çiçeklere ihtiyacınız olacak; saksılardaki bitkiler herhangi bir odayı yeterince süsleyecek ve onu gerçek bir sera veya botanik bahçesine dönüştürecektir.

İç mekan çiçeklerini sevmeyenler için çim veya bambu mükemmel bir seçim olabilir – büyümede iddiasızdırlar ve oldukça hızlı büyürler. Dev kendin yap isolon çiçekleri de iç mekanda muhteşem görünecek, en iyi oturma odasının orta duvarına yerleştirilirler.

pool-room-with-wood-beams

Bu sezon, odanın özel bir ev konforu ve sıcaklığı atmosferi ile doldurulması sayesinde resimlerle dekorasyon alakalı olmaya devam ediyor.

İstenirse, resimler yerine fotoğraflarla bir köşe düzenleyebilirsiniz, akraba portreleri olan bir soy ağacı da orijinal görünecektir. Aynı zamanda, hazır fotoğraf çerçeveleri satın almak için acele etmemelisiniz, odanın tarzı için bir tasarım seçerek bunları kendiniz yapmak en iyisidir. Açık raflara dövme şamdanlar, figürinler yerleştirilmesi tavsiye edilir. İç mekandaki son dokunuş perdeler, nötr tonlarda perdeler ve örme battaniyeler olacaktır.

red-bedroom

Tasarımda moda trendleri

Modern tasarımda bireysellik ana eğilim olarak kabul edilir, bu nedenle belirli bir stilin kullanımı geçmişte kaldı. Aynı anda rahat, şık ve güzel bir ev elde etmek için deneylerden korkmanıza ve farklı dekoratif nesnelerin kullanılabileceği çeşitli stilistik yönlerin bir kombinasyonunu uygulamanıza gerek yok.

Özgün bir tasarım projesi oluşturmak için renk paletine odaklanmanız gerekir. Artık kontrast oyunu moda, böylece yüzeyleri siyah beyaz veya siyah ve kırmızı tonlarda bitirebilirsiniz. Tavan ve zemin dekoruna özellikle dikkat edilmelidir: elle boyanmış tavanlar mükemmel bir çözümdür, zemin dekoru ise en iyi 3D efektle yapılır.

staircase

İç kısım doğal malzemelerden yapılmış ürünler içermelidir. Böylece, deri döşemeli pahalı ahşaptan yapılmış elit bir kanepe, oturma odasında layık bir dekorasyon olacak.

Taş süslemeli bir şömine ile zarif bir şekilde tamamlanmaktadır. Büyük cam gölgelikler, hasır vazolar, duvar tabakları, taş sehpa ve rattan sandalyeler gibi iç mekan yenilikleri dekor öğeleri olarak uygundur.

upstairs-hallway

Stiller

Bir kır evi veya daireyi dekore ederken, bir veya daha fazla stil çözümü seçerek çeşitli tasarım fikirlerini uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki stiller şu anda trend.

Klasik

Özlü desenlere sahip pürüzsüz duvar kağıdı şeklinde temiz bir duvar dekorasyonu sağlar. Tavan sıva ile dekore edilmiştir ve döşeme laminat veya doğal parke ile yapılmıştır. Renk paletine bej ve beyaz hakimdir. Dekor öğelerine gelince, bunlardan birkaçı olmalıdır. İç mekanın ahşap çerçeveler, küçük porselen vazolar ve cam şamdanlarda aile fotoğrafları ile doldurulması tavsiye edilir.

Kanepelerde Moda 12 Yeni Trend

İskandinav

Bu yöndeki iç mekan minimalisttir. Yeşil bitkiler, açık tonlarda sade bir tasarıma sahip döşemeli mobilyalar – tüm bunlar tasarımda İskandinav tarzının varlığını gösterir.

Böyle bir iç mekanda plastik mobilya ve dekor kullanılmasına izin verilmez, ahşap olanlarla değiştirilmeleri gerekir.

Duvarlar genellikle büyük posterler, aile fotoğrafları ve el yapımı aksesuarlar ile dekore edilmiştir.

Modern

Bu tarz oldukça geniş olarak kabul edilir ve fantezi uçuşunu sınırlamaz. İç mekandaki ana vurgu, pastel renklerin sıklıkla kullanıldığı yüzey kaplamalarıdır. Modern yöndeki mobilyalar aydınlık veya karanlık olmalıdır, bu kontrast sayesinde bireysel dekor öğeleri olumlu bir şekilde vurgulanabilir. İç mekanı çok sayıda fotoğraf, resim ve yastıkla doldurmanız önerilmez.

Miroytengo

Büyük apartmanlarda ve kır evlerinde, yüzey kaplamalarında metal parlaklık, klasik cam avizeler ve masif doğal ahşap mobilyalar güzel görünecek. Raflara daha fazla antika yerleştirebilirsiniz.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu