Evinizi japon stili ile dekore etmek için 7 ipucu

Evinizi japon stili ile dekore etmek için 7 ipucu nedir? Bir dekorasyon projesi, ana stil etrafında ortak bir çizgiyi takip eder. Japonlar sakinlik, uyum ve dengeye ilham verir. Bu nedenle bu malzemeleri yaşam tarzına entegre etmek isteyen pek çok kişi tarafından beğenilmektedir. İçinde BeyazYastik.Com Evinizi japon stili ile dekore etmek için size yedi ipucu veriyoruz.

1. Hafif ahşap mobilyalar ve düz çizgiler

Evinizi japon stili ile dekore etmek için 7 ipucu
Ahşap, bu özelliklere sahip bir sahnenin kompozisyonunun bir parçasıdır. Bu malzemeden yapılmış mobilyalar odayı güzelleştirir. hafif ahşap çevrenin kahramanıdır. Mobilyanın bitişi sadece bu yönüyle değil, aynı zamanda basit çizgileriyle de vurgulanıyor.

2. Minimalizm ve maksimum sadelik

decoracion-japandi
Bu dekoratif tarz herhangi bir aşırılıktan kaçınır, bir sahne setinin parçası olan her şeyin değerli bir anlamı vardır. Diğer bir deyişle, seçilen detaylar mülkün estetiğine değer katmaktadır. Ancak yaratıcı sürecin ortak noktası minimalist bir yaklaşımdır.

“Az çoktur” önermesi, bir mekana uygulandığında sayısız avantaj sunar. İlk olarak, ferahlığı arttırır. Ayrıca, mükemmel gösterir Denge seçilen ayrıntılar ve boşluk arasında

3. Japon tarzının karakteristik renkleri

kanepe ve dekorasyon
Japandi dekorasyonunda öne çıkan kromatik evren, bej, beyaz veya siyah gibi zamansız tonları ön plana çıkarıyor. Bir ilham kaynağı olduğu için çoklu kompozisyonlara müdahale eden renkler, kişisel bir bakış açısıyla da yeniden yorumlanabilir.

Bunu yapmak için, onları evin bağlamına entegre etmek için bazı özel fikirler seçin.  yerkürenin tonları Evi doğayla doğrudan buluşturan , İskandinav‘dan da ilham alan bir tarzda yaygın olarak kullanılan renklerin bir parçası.

4. Geometrik şekilli Japandi tarzı vazolar

japon-tarzı-vazolar
Yazıda anlatılan akım minimalizmi ile öne çıksa da aksesuarlar çevreyi güzelleştirmek için oldukça önemlidir.  vazolar bir topluluğa güzel nüanslar eklerler. Japon tarzına sahip vazolar geometrik şekilleri ile dikkat çekiyor.

El yapımı ürünler, süreç boyunca gösterilen özeni yansıttığı için özel bir anlam taşır. Evi daha da kişiselleştiren ve dolayısıyla onu hayatla dolduran parçalardır. Bir aradayken mükemmel bir uyum içinde olan iki tasarım ile güzel bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

5. Kusurlunun güzelliği

rahatlatıcı-dekorasyon
Dekorasyon, güzellikle yakından bağlantılıdır, çünkü bir yeri planlamak estetiği artırır. Ancak estetik olarak güzel olanı yorumlamanın farklı yolları vardır. Japonların bakış açısından, ben mükemmelim güzelliğin özünü kendi içinde barındırır. Bu nedenle dekorasyon sürecinde mükemmeliyetçilikten kaçının ve görünenin ötesinde olanı algılayın.

6. Temel birimler

japon tarzı salon
Baz üniteler farklı dekoratif tarzlarda mevcuttur. Evde mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmak için çok pratiktirler. Örneğin, bir pencerenin altına bir tasarım yerleştirilebilir. Ancak bu yapı özellikle japandi stilinin karakteristiğidir.

Depolama kapasitesi ekler ve ayrıca bütündeki dengeyi arttırır.  görsel hafiflik japandi sahnesinin görünümünü tanımlayan kavramlardan biridir.

7. Doğal bitişli kilimler

doğal kaplamalı halı
Bir binanın iç kısmının tüm bölümleri dekoratif potansiyele sahiptir. Örneğin zemin, çok doğal bir görünüme sahip bir halı tasarımı ile mükemmel bir şekilde çerçevelenebilir. Bu etkiyi yaratan malzemeler, diğerleri arasında, hasır, jüt veya rattan. Bir bütün olarak odaya rahat bir dokunuş katan malzemeler.

Evi japandi stilinin özüyle giydirmek için başka hangi stil önerilerini önerirsiniz?

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu