Eviniz’de oluşan kusurları gizleyin !

Her evde denk gelebileceğimiz fakat çok büyük sorun olmayacak ufak kusurlar vardır. Örneğin miadini doldurmuş dopların gıcırdayan kapıları, Duvarlarda önceden dekorasyon için çalıkan çivi kirlilikleri, paslanma aşamasına yaklaşmış balkon ferforjeleri ve bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

Evlerin ısınma ihtiyacını gideren kombi petekleri çirkin bir görünüme dönüşmüş ise, petekleri duvar renklerinizin aynı tonlarında boyayarak görüntü kirliliğinden kurtulmuş olup estetik bir görünüm kazanabilirsiniz. Oda kapılarınızın alt kısımları zamanla aşınmış ve görüntüsü bozulmuş ise yine duvar renginin biraz açık tonlarını tercih ederek boyarsanız bu kusurları da örtmüş olursunuz. Zemin döşemeleriniz’de, mobilyaların oyana bu yana çekilmesinden kaynaklı ufak çizikler oluşmuş ise bunları mobilyacılar’da bulunan macunlardan alarak çizikleri kapatabilir, döşemelerin renkleri atmış ve kusurlu bir görünüm oluşturuyor ise ya değişmeli yada PVC yer kaplamalarını kullanabilirsiniz hem ekonomiktir hemde pratik.

Ev dekorasyonun’da tasarım adına duvarlara panolar asmak için için çaktığınız çivilerin oluşturduğu çirkin görünümleri, alçı vasıtası ile kapatabilirsiniz. Duvarlarınızın boyası pütürleşmiş bir halde ise, keyfinize göre bir renk belirleyerek duvarları önceden pütürleşmiş yerlerini spatule ile kazıyarak boyayın. Pas tutmaya başlamış balkon demirleri, ferforjeleri, orta kalınlıkta bir zımpara ile temizledikten sonra yağlı boya ile boyayabilirsiniz.

Mutfak dolaplarınız’da oluşan çizikler ve soyulmuş boyaların oluşturduğu çirkin görünümü, güzel bir duvar kağıdı ile kaplayarak çözebilirsiniz. Aslında buradaki bahsedilen dekorasyon önerileri her nekadar kolay görünür olsada bir çok kişi tarafından ihmal edilebiliyor, bu önerileri dikkate alarak evinizde oluşan kusuları gizleyerek çirkin görünümlerden kurtulmuş olursunuz.

Eviniz’de oluşan kusurları gizleyin ! konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir