Evinizde bir meditasyon odası oluşturun! (10 fikir)

Bir ev her zaman sakin ve rahat bir yer, çalkantılı bir dünyanın ortasında bir vaha olmalıdır. Bu yüzden kendimizi sevdiğimiz nesnelerle, mutlu hissettiren renklerle ve güzel anıları canlandıran aile fotoğraflarıyla kuşatıyoruz.

Peki, özellikle stresli duygularınızı ortadan kaldırmak için evinizde özel bir köşe, hatta bir oda ayırsanız ne derdiniz? Meditasyon, konsantrasyon, nefes alma ve net bir zihin yoluyla tam da bunu başarmanın harika bir yoludur! Meditasyon deneyiminiz rahat bir ortam ve özenle tasarlanmış dekorla geliştirilebilir.

Zen durumlarına hazırlanın

evde meditasyon odası dekorasyonu

Özel bir meditasyon merkezine gitmenize gerek kalmadan bu rahat ortamı kendi evinizde yaratabilirsiniz! Öyleyse 10 oda ve fikir çalmak için bir meditasyon balkonu görelim!

Meditasyon = Minimalizm

evde meditasyon odası köşe dekorasyonu

Meditasyon söz konusu olduğunda, daha az olan daha çok kural kesinlikle geçerlidir – ve bu meditasyon açısı kanıtıdır. Kendi alanınız için birkaç basit yastığı, küçük bir tabureyi ve parlak dokulu kumaşları tercih edin – zarif ve aynı zamanda rahatlatıcı bir alanda meditasyon yapmaya hazırsınız.

Kişiliğinizin dokunuşunu bırakın

evde meditasyon alanı oda köşe dekorasyonu

Meditasyon alanınızda rahat hissetmek için, kişiliğinizin nesnelerine ve unsurlarına sahip olması gerekir, değil mi? Bu durumda, küçük bir çatı katı eklenerek bir huzur vahasına dönüştürüldü. koltuk, halı, sıcak bir battaniye ve güzel süslemeler!

% 100 doğal elyaf.

% 100 doğal elyaftan yapılmış yuvarlak Nima mat Spitishop (62 €) SATIN AL

Yumuşak ve nötr renkler seçin

evde meditasyon odası dekorasyon köşesi yumuşak nötr renkler

Cesur, canlı renkler eğlenceli olsa da yarattığınız rahatlama ve meditasyon alanı, pastel renkler ve nötr renkler kullanırsanız amacına ulaşacaktır. Gözleriniz çoğu zaman kapalı olabilir, ancak odaya girdiğiniz andan itibaren sakin hissetmeniz önemlidir.

Doğal ışık ve esinti

evde meditasyon odası köşe dekorasyonu

Meditasyon yaptığınızda, aydınlık bir odada daha da iyi hissedersiniz. Bu nedenle meditasyon köşenizi bir pencerenin yanına koymaya çalışın. Bonus: Pencereden içeri giren doğal serin esinti!

Ve bir yastık… yeter!

evde meditasyon köşe dekorasyon odası evde meditasyon köşe dekorasyon odası

Bir meditasyon alanı kurmak kadar basit olabilir yer minderi (veya arkadaşlarınız için daha fazla) evinizin her zaman sakin hissettiğiniz favori bir odasında. Meditasyonun tüm amacı, stresi yaşamınızdan uzaklaştırmaktır, bu nedenle meditasyon alanınızı mükemmelleştirmeye çalışarak ekstra stres yaratmayın!

Boho tarzında dekore edin

meditasyon boho odası dekorasyonu

Boho dekorasyonu meditasyon alanlarına mükemmel uyum sağlar. Zarif bir koltuk, etnik desenli kumaşlar ve yastıklar dahil olmak üzere kendi meditasyon köşenizi oluşturmak için en iyi boho parçalarını bir araya getirebilirsiniz. Bu muhteşemden fikir çal boho rahatlama ve meditasyon köşesi!

πουφPuf – Espiel dışkı – kumaş bileşimi ve etnik tarz Spitishop (48 €) SATIN AL

Çömelme veya size uygun şekilde!

evde zen zen meditasyon odası dekorasyon köşe koltuk minderleri

Meditasyon alanınızda olabildiğince rahat hissetmeniz gerekir – sonuçta çömelme her zaman düşündüğünüz kadar rahat ve rahatlatıcı değildir. Alanınıza yastıklar, minderler ve battaniyeler yerleştirerek kendinize “inmek” için yumuşak bir yer sunun. Bir fark yaratabilir ve hatta birini kullanabilirsiniz kanepe meditasyon için, eğer daha rahat hissetmeni sağlayacaksa.

Balkonda meditasyon

balkonda meditasyon

Kuşların cıvıltısını ve ağaçların arasından geçen havayı duyabileceğiniz açık havada meditasyon yapmak çok mantıklıdır (balkonunuzdan boynuz ve egzoz sesleri duymadıkça!) Özellikle dış mekanlar için malzeme ve kumaş seçmelisiniz. Dekorasyonu kilim, mumlar ve vintage parçalarla tamamlayarak, öğleden sonra meditasyonları için ideal, rüya gibi bir balkona sahip olacaksınız!

Bir meditasyon merkezini kopyalayın (çok kolay)

meditasyon merkezi meditasyon merkezi

Meditasyon merkezlerinin tasarımından öğeler ödünç alabilir ve bunları mekânınıza getirebilirsiniz. Örneğin, bu profesyonel meditasyon merkezinde bir avize, yuvarlak bir ayna, incir ağacı olan bir saksı, birkaç yastık ve bir ahşap zemin, evinizde kolayca taklit edebileceğiniz şeyler var!

Böylece birkaç basit hareketle kendi köşenizi veya meditasyon odanızı oluşturabilir ve dinlenmek için günde birkaç dakikanızı ayırabilirsiniz. İlk dersleri yapmanıza yardımcı olacak ilgili mobil uygulamaları da bulabilirsiniz. daha fazlası için dekorasyon fikirleri buraya tıklayın!

Evinizde bir meditasyon odası oluşturun! (10 fikir) konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu