Eviniz için en güzel dekorasyon önerileri

2023 Modern Ev Dizaynı Modelleri

Ev iç dekorasyon örnekleri. Eviniz için en iyi tasarım ve dekorasyon önerileri. Kullanım alanı ve şıklığıyla hayatınıza yenilik katacak bu kalite ve modernin simgesi Eviniz için en güzel dekorasyon önerileri evinizde farklılık yaratacaktır.

en güzel dekorasyon önerileri

Evimizi döşemek için tek seçeneğimiz bu olduğunda, özel durumlarda ısmarlama mobilyaları tercih ediyoruz. Bunun nedeni, tipik iç donanımların montajının imkansız olduğu belirli bir alanın küçük, olağandışı boyutlarında yatmaktadır. Bu, özellikle kendi başlarına biraz daha az geniş olan çatı katı daireleri için geçerlidir ve ana nedenlerden biri eğimli bir çatı altında yaşamaktır.

en güzel dekorasyon önerileri (1)

Ev satın aldınız ve hayallerinin evine taşındın.

Tebrikler! O zamanlar çok büyük bir heyecan var ve…Eminim yeni evinizde daha nice mutlu günler sizi bekliyor.

Ama büyük ihtimalle şimdi evimi nasıl dekore edeceğimi merak ediyorsunuz? Mevcut o kadar çok seçenek ve o kadar çok karar var ki, bu sadece yorucu ve stresli ama endişelenmeyin, yardım etmek için buradayız.

Kendinizi bunalmış hissetmenize gerek yok.

İster ilk eviniz, ister hayatınızda yeni bir dönemin evi olsun, bu kılavuz, bir evi ilk kez dekore etmenin zorlu sürecinde adım adım ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Dekorasyon rehberimiz ile hayallerinizdeki mekanı yaratabilirsiniz.

Rehber iki bölüme ayrılmıştır, ilk dört adımda fikrinizi, ihtiyaçlarınızı, bütçenizi ve envanterinizi tanımlayacağınız planınızı oluşturabileceksiniz, ayrıca gerekli tüm bilgilerle size yardımcı olacağız.

Sonraki beş adımda harekete geçeceksiniz. Karar verme, ölçme ve alışverişe çıkma zamanı!

Bu kılavuzu sizinle paylaşmanın, her şeyden önce, evinizi dekore ederken bazı yaygın hatalara düşmemek için, bundan yararlanmanız için çok yararlı olacağını umuyorum.

en güzel dekorasyon önerileri (2)

en güzel dekorasyon önerileri (3)

NEDEN VEYA ÖZEL İÇ EKİPMAN NE ZAMAN SEÇİLİR?

Özel yapım iç tasarım, genellikle standart olmayan belirli bir şekle sahip bir oda döşenirken seçilir. Böyle bir alana iyi bir örnek, çatı eğiminin düz tavanlara uygun standart, tipik mobilyaların kullanımını engellediği, daha önce bahsedilen çatı katı dairesidir. Standart olandan daha büyük veya daha küçük bir alana sahip olduğumuzda ısmarlama iç tasarımı tercih ediyoruz. Bu durumda, örneğin, daha büyük boyutlarda veya daha küçük boyutlarda bir gardırop düşünelim, aksi takdirde odaya sığmaz.

Özel iç tasarım kullanmanın avantajı kişisel boyutlara da yansır. Bu, örneğin, biraz daha büyük boylu insanlar için uygun olan özel yapım yatakları ve arzu daha yüksek veya daha düşük bir mutfak tezgahı olduğunda özel yapım mutfak dolaplarını içerir.

Kişiye özel iç tasarımı seçmemizin sebebi de mobilyaları tamamen kendimiz hayal edebiliyor olmamızdır. Kişiye özel iç mekan tasarımı için eskiz yapıyoruz, belirli ölçüler alıyoruz ve son olarak mobilyayı yapıyoruz. Bu şekilde, kendimiz için istediğimiz renge, malzemeye, kulplara, iç kılavuzlara ve diğer mobilya elemanlarına karar verdiğimiz kendi benzersiz evimize sahibiz. Çoğu mağazada sevdiğimiz mobilyalar bulduğumuz doğrudur, ancak nadiren isteklerimizle tam olarak örtüşür. Bir gardırop tasarımı gereği ideal olabilir, ancak bazen onu istenilen malzemede veya belirli bir renkte alamıyoruz. Aynı örnek kanepe alırken de başımıza gelebilir ölçüler doğru, kanepe tasarımı ideal ama yine istenilen malzeme veya renk kombinasyonu mevcut değil. Bu durumda, seçilen iç tasarımın kişiye özel ve isteklerimize göre yapılmasından başka seçeneğimiz yoktur.

en güzel dekorasyon önerileri (4)

Adım 1. İlham ve stil.

Yeni evinizi dekore etmeye başlamanın ilk adımı nereye gittiğinizi bilmek ve bunun için bir planınızın olması gerekiyor.

Birçok insan hangi dekorasyon tarzını sevdiğini bilmiyor, bir fikirleri olmadığı için değil, sadece tercihlerini nasıl önceliklendireceklerini bilmiyorlar.

Tavsiye Güzel Yazı Bağlantıları Aşağıda Verilmiştir

Size neyin çekici geldiğini bulmanın en kolay yolu, gözünüze çarpan diğer mekanların fotoğraflarına bakmaktır. Bugün sosyal ağlarla çok kolay, Pinterest’e, Instagram’a, bloglara dalın… Bilgi toplamaya işte böyle başlayacaksınız.

Pinterest’te boşluklara göre bir pano oluşturabilirsiniz, ilk başta bir kimlik krizi yaşayabilirsiniz, ancak yavaş yavaş birçok kalıbın tekrarlandığını keşfedeceksiniz. Bu bölüme istek listeniz diyeceğiz.

Tüm ilhamınızı tek bir yerde topladıktan sonra, bağlantı konularını bulun, oturup karşılaştırmanız gerekir.

Ortak paydalar nelerdir? Renk açısından hangisi daha baskın? Hangi renkleri kullanacağınızdan emin değilseniz, bu yazı size yardımcı olabilir. Mobilyaların tarzı Düz ​​çizgiler mi? Tüm aksesuarlar aynı tarz mı yoksa karıştırmayı sever misiniz? Uzaydaki cisimler ne kadar yoğun? Çok özel bir stile eğiliminiz var mı?

Bu noktada ekstra yardıma ihtiyacınız varsa, işinizi çok kolaylaştıracak bir deco stil testi oluşturduk ve ayrıca yeni evinizde uygulayabilmeniz için stilinizle ilgili ipuçları içeren bir kılavuz da alacaksınız.

Bu çalışma tamamlandıktan sonra dikkatinizi çeken unsurları belirleyin ve bu parçaları, dokuları ve malzemeleri tasarım planınızın temeli olarak kullanın.

Size ilham veren fotoğraflarda gördüğünüz mekanın mimarisini ve kendi mekanınızda sahip olabileceğiniz sınırlamaları dikkate almanız da çok önemlidir.

Bu noktada, fikir galerimize daha spesifik bir form vermiş olacağız, tüm bu bilgilerle, gelecekteki kararlarınızda size yardımcı olmak için renk paletini, stili, mobilya tipini ve dokuları zaten tanımlamış olacağız.

Alıştırma: İlham panonuzu ve dilek listenizi oluşturun; yer veya bütçe ne olursa olsun, mekanınızda olmasını isteyeceğiniz her şey.

en güzel dekorasyon önerileri (5)

Adım 2. İşlevsel ihtiyaçlara karar verin

Mekanın sadece güzel değil (hiç mantıklı değil), aynı zamanda rahat, pratik ve işlevsel olması için ihtiyaçlarınızı yazmanız gerekir.

Örneğin, dev kanepeleri seviyorsunuz ama yaşam tarzınız için pratik mi? Oturma odanıza iyi uyuyor mu? İhtiyaçlarınızı belirlemek önemlidir.

Örneğin, yemek odanızda genellikle kaç kişinin misafir olacağını düşünün. Ne tür aktiviteler yapmaktan hoşlanırsınız? Masa oyunları oynamayı, kanepede uyumayı veya Netflix’te aşırı derecede izlemeyi seviyor musunuz?

Yaşam tarzınızın dekorasyon planınızı yönlendirmesine izin verin. Size uyarlanmış bu tür sorular, devam etmeden önce yanıtlanması gereken sorulardır.

Alıştırma: evinizde gerçekleşen faaliyetlerin ve bunlara eşlik eden gereksinimlerin temel bir listesi (örneğin, evden çalışmak için bir masa).

en güzel dekorasyon önerileri (6)

Adım 3. Envanter

Sahip olduğunuz ve yararlanmak istediğiniz mobilyaların bir envanterini yapın, yeni evinizde her parçanın yeri olup olmadığına karar verin.

En sevdiğiniz resim için bir yer var mı? Eski yatak başlığınız yeni yatak odanıza sığar mı?

Artık size uymayan mobilya veya aksesuarlarınız varsa Wallapop’ta satmak harika bir seçenek, aldatılmadan alıp satmanıza yardımcı olacak bu gönderiyi size bırakıyorum.

Hayatımızın her aşamasında bazı ihtiyaçlarımız olduğunu unutmayın, dekorasyonunuza kişilik katacak stilleri karıştırabilirsiniz, hangi parçaların fark yaratacağına ancak siz karar verebilirsiniz.

Alıştırma: Her birini detaylandırarak saklayacağınız, satacağınız ve bağışlayacağınız her şeyle listenizi oluşturun.

en güzel dekorasyon önerileri (7)

Adım 4. Bütçe

Ne kadar harcayabileceğinizi hesaplayın. Tüm evinizi bir kerede dekore etmeye gücünüz yetmiyorsa, en çok zaman geçirdiğiniz alanı seçin ve önceliklendirin.

Bu sayede evin geri kalanında dağınıklık varsa, hepimiz taşınmanın ne olduğunu biliyoruz, her zaman rahat hissedebileceğiniz ve bağlantınızı kesebileceğiniz bitmiş bir alana sahip olacaksınız.

Baştan genel bütçenizi oluşturun. Rakamlarla son kuruşuna kadar gerçekçi olun, ihtiyacınız olan her şeyi eklemeyi unutmayın, tüm küçük ayrıntılar toplanır.

Konunun uzmanı olmamanın satın almalarda hatalara yol açabileceğini veya gereksiz olduğunuzu bilmelisiniz, bu nedenle öngörülemeyen olaylar için %10’luk bir marj bırakılması tavsiye edilir.

Genel bir bütçeye sahip olmak, vitrinde gördüğünüz ve dekorasyonunuza hiç uymayan nadide puflar gibi dürtüsel alışverişler yapmamanıza yardımcı olacaktır.

Alıştırma: Satın alma aşamasında size rehberlik edecek ayrıntılı bir bütçe oluşturun.

en güzel dekorasyon önerileri (8)

Adım 5. Alanı planlayın ve ölçün

Artık neye ihtiyacınız olduğunu bildiğinize göre, mekanınızın dağılımını planlamanın ve ihtiyacınız olan öğeleri neyin uygun neyin uymadığını görmek için bir plana yerleştirmenin zamanı geldi, başka bir deyişle, ölçme zamanı geldi! Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bir odanın nasıl ölçüleceğini adım adım nasıl yapacağınızı bir videoda anlattığım bu gönderiyi size bırakıyorum.

Planınızın dekore edilecek zeminin bir planından yoksun olmadığından emin olun, aşağıdaki basit adımları izleyin:

İlk önce alanınızın çevresini serbest el ile çizin, sizin için kolaylaştırmak için grafik kağıdı kullanabilirsiniz. Bir düzen oluşturmak için duvarları numaralandırın. Saat yönünde gidebilirler ve böylece aşağıdaki adımlarda size rehberlik edebilirler.

Kapılar, pencereler, sütunlar, tapalar ve radyatörler gibi bulduğunuz tüm öğeleri ekleyin.

Metre çubuğunu süpürgelik içine yerleştirerek ölçümleri almaya ve kaydetmeye başlayın. Karışıklığı önlemek için her zaman bir düzen sağlamalısınız.

Dekorasyonda özel ölçüler vardır, dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları: Köşe masalar: Köşe masa ile kanepeler arasında 8 ile 12 cm arasında boşluk bırakılır.

Resimler: Resimleri asarken ortasını genellikle 1.50 metre olan göz hizasında tutun. Bir çerçeve kompozisyonu oluşturmak istiyorsanız, orta noktayı bu seviyede tutun.

Kanepenin üzerine resim koyarken, kanepenin genişliğinin üçte birinden fazla olmamasına dikkat edin. Kanepe arasında 12 ila 20 cm boşluk bırakın.

Televizyondan uzaklık: Televizyondan kanepeye olan mesafe, boyutuna bağlı olacaktır, en kolay kural, televizyonun boyutunu çapraz olarak x 2 ile çarpın.

Halılar: Oda oldukça büyükse, örneğin oturma odası ve yemek odasındaki tüm mobilyaları kaplayacak şekilde koyabilirsiniz. Oda küçükse, halıyı sadece kanepenin ön kısmına yerleştirin, tüm alanı birleştirecek ve bir açıklık hissi yaratacaktır.

Kuralların iyi yanı, çiğnenmek içindir, uyulması gereken iyi kurallardır, ancak onları çiğnemekten korkmayın.

Alıştırma: ihtiyacınız olan tüm parçaların alanınıza nasıl aktığını görebilmeniz için serbest bir yerleşim planı.

en güzel dekorasyon önerileri (9)

en güzel dekorasyon önerileri (10)

Adım 6. Mobilyayı seçin

Artık ihtiyaç listemize ve fikir galerimize sahip olduğumuza göre, iyi bir başlangıç ​​noktamız var, hadi eğlenceli kısma geçelim!

Beğendiğiniz mobilyaları satın alma zamanı geldi. Her bir parçayı seçerken fiyatı bütçe e-tablonuza ekleyin. Eğer aşırıya kaçarsanız, bütçenizle örtüşene kadar kompozisyonlar yapmaya çalışın.

Çoğu ürün çok çeşitli fiyat ve stillerde bulunabilir, bu nedenle benzer bir ürünü daha iyi bir fiyata bulup bulamayacağınızı görmek için birden fazla sitede arama yapmaktan korkmayın.

Alışverişe çıkarken her zaman yerleşim planını yanınıza alın. Mobilya, bir mağaza vitrininde evinizde olduğundan çok daha küçük görünür. Mobilya alıp eve gelen insanlara şaşırırsınız ve oturmaz.

Bütçenizi unutmayın, heyecanlanmak (ne biliyoruz) ve sahip olduğunuzdan daha fazla para harcamak kolaydır. Harika bir mağazanın veya becerikli bir satış elemanının bütçenizi mahvetmesine izin vermeyin.

Bununla birlikte, çeşitli mobilya mağazalarına yaptığınız ziyaretlerde, sevdiğiniz ancak bütçenize göre ayarlamadığınız öğelerle karşılaştığınıza inanıyorum: bu, onları sonsuza kadar bırakmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Savurganlığın buna değip değmediğini düşünün. Sonuçta, bir parçaya yatırım yapmak dekorunuz için harikalar yaratabilir. En sona bırakıp orada karar verebilirsiniz.

Alıştırma: Satın almanız gereken her bir mobilyayı açıklayan ayrıntılı bir alışveriş listesi. Siparişinizi onaylamadan önce her şeyi iki kez ölçmeyi unutmayın.

en güzel dekorasyon önerileri (11)

Adım 7. Aydınlatma

Mobilyalarla birlikte bir plan oluşturduktan sonra, aynı planı aydınlatma planınızı çizmek için kullanın. Tüm olasılıkları (kolye, duvar lambası, zemin lambası, masa lambası vb.) göz önünde bulundurun ve ne tür bir aydınlatmaya ihtiyaç duyacağınızı ve hangilerine ihtiyaç duymayacağınızı göz önünde bulundurun.

Bir dekorasyon klişesi olabilir, ancak iyi bir aydınlatma gerçekten her şeydir. Aydınlatma, bir mekanın atmosferini ve ruh halini etkiler. Doğru yapın ve genel dekorunuz kazanacak, bu yüzden bu noktayı genişleteceğim.

İyi Aydınlatma için Genel İpuçları Tavanın yüksekliğini göz önünde bulundurun. Bir sarkıt lamba seçmek için tavanın yüksekliğini bilmek çok önemlidir. Bazıları ayarlanabilir kablolar veya çubuklarla gelir, ancak diğerleri yoktur, eğer sabitlenirlerse bunu hesaba katmanız gerekir.

Bir besleme masasının üzerine bir lamba asarken, lambanın altından önerilen mesafe 18-34 inçtir. Ancak lambanın boyutu bir fark yaratacaktır. Genel olarak, küçük bir lamba daha aşağı yerleştirilebilirken, büyük bir lamba tavana daha yakın olabilir.

Kendinizi sadece tavan lambalarıyla sınırlamayın. Konuma bağlı olarak, daha sıcak bir ortam yaratmak ve gölge oluşturabilecek sert ışıktan kaçınmak için duvar aplikleri düşünebilirsiniz.

Dikkate alınması gereken tek şey lambanın tasarımı olmamalı, ampulün tipi de aynı derecede önemlidir. Halojen ve LED ampuller, çeşitli soğuk veya sıcak tonlarda gelir. Tıpkı duvarların rengi gibi, yaratmak istediğiniz atmosfer de çoğunlukla kişiseldir.

Duvarları daha soğuk tonlarda boyadıysanız, sıcak bir ampulle onlara sıcaklık verebilir veya tam tersini yapabilirsiniz.

Lambaların ne kadar dekoratif olduğunu unutmayın, mekanınızın ihtiyacı olan dekoratif nokta olabilir. Ayrıca renklerin parlamaları harikalar yaratabilir.

Bir okuma alanı oluşturmak için kanepelerin veya koltukların yanına zemin lambaları, sehpalar ve konsol masaları üzerinde masa lambaları ekleyin. Genel bir kural olarak, her odada üç ışık kaynağı olmalıdır.

Alıştırma: Sahip olduğunuz ışık noktalarını tanımlayın ve alanınıza en uygun lambaları seçin.

en güzel dekorasyon önerileri (12)

Adım 8. Duvarları renklendirin

Boyayı seçmek için en iyi zamanın başlangıç ​​olduğunu düşünebilirsiniz ama biz sonunda boyayı seçmeyi tercih ediyoruz, neden? Tüm mobilya koleksiyonunuzu tamamlamak için bir renk tonu seçmek diğerinden daha kolaydır. Boya örneklerini seçin ve mükemmel uyumu bulana kadar seçtiğiniz mobilyalarla karşılaştırın.

Bu çok önemli bir parça çünkü yanlış renk paleti veya kombinasyonu dekorasyonunuzu bozabilir.

Bir test yapmak ve güneş ışığına bağlı olarak günün çeşitli saatlerinde gözlemlemek önemlidir.

Renk paletinizi seçin. Karar vermekte zorlanıyorsanız, başlangıç ​​noktası olarak sevdiğiniz bir tabloyu veya örneğin bir halıyı kullanabilirsiniz.

Bir renge deli gibi aşıksanız, oradan başlayın. Renklerin mutlaka eşleşmesi gerekmez, sadece birbirini tamamlar.

Denize, dağlara veya diğer belirli ortamlara yakınsanız konumunuzu aklınızda bulundurun, bunları kılavuz olarak da kullanabilirsiniz. Sıcak mavi veya kahverengi tonları evde, içeride ve dışarıda kendinizi rahat hissetmenizi sağlayabilir.

Boya, bir alanı kişiselleştirmenin en ucuz yolu. Beyazı tercih etseniz bile fark yaratan bir duvar boyayın.

Hala anlamadıysanız, bu gönderiyi size evinizi nasıl boyayacağınızla ilgili kapsamlı bilgilerle bırakacağım.

Alıştırma: Renk referansları ve boya yüzeyleri ile eksiksiz bir boya planı oluşturun.

Modern oturma odası fikirleri

Adım 9. Kaplamalar, kumaşlar ve dokular.

Eviniz için doğru kumaş ve dokuları seçmek çok önemlidir; ancak sahip olduğumuz çok sayıda malzeme, doku ve renk nedeniyle oldukça başarılı olabilir.

Büyük olasılıkla, bu noktada şunu merak ediyorsunuz: Nereden başlamalıyım?

Soğuk ve sıcak renkler:

Kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler enerji sağlar, bu nedenle evin en hareketli alanlarında kullanılması tavsiye edilir.

Mavi gibi soğuk renkler rahatlamamıza yardımcı olur ve yatak odasına rahatlamak ve gevşemek için bir yer olarak uygundur.

Renk duygularımızı ve davranışlarımızı etkileyebilir ve onu dekorunuzda doğru bir şekilde kullanmak çok önemli bir unsur olabilir.

Birçok baskı türü vardır, çiçekli, geometrik, etnik, çizgili, aralarından seçim yapabileceğiniz bazıları. Modele karar verirken mobilya ve odanın büyüklüğü gibi diğer unsurları da göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Perde, koltuk, minder gibi kullanım amacına göre apre seçimi pratik olmalıdır… çoğu kumaş her yerde çalışmaz.

Doğal veya sentetik olmak üzere iki kumaş kategorisi vardır. En popüler kumaşlar pamuk, deri, ipek, keten ve yündür. Deri çok dayanıklıdır, pamuk ve keten kire karşı daha az dayanıklıdır ve kolayca kırışır. Akrilik, mikrofiber, vinil, polyester ve suni ipek gibi sentetik malzemeler, doğal malzemelerden daha güçlü olma eğilimindedir.

Alıştırma: Kullanmak istediğiniz kumaş ve aprelerle listeyi oluşturun.

Chandeliers 2024

Adım 10. Hikayenizi anlatan kişisel dokunuşlar ekleyin

Evinizi yaratıyor ve tasarlıyorsunuz ve kendiniz hakkında, hikayeniz hakkında konuşmalısınız. Mekanlarımızı çocukluğumuzdan, akrabalarımızdan, seyahatlerinizden hatıralarla doldurmayı seviyoruz.

Bu parçalar, bir evi yuva yapan şeydir, orada kimin yaşadığının, ailenizin bir yansımasıdır.

Dergiye yakışır görünen bir oda güzeldir ama kalple süslenmiş bir oda hiçbir şeyle boy ölçüşemez.

İPUÇLARI Çift kişilik oda nasıl dekore edilir

Yatak odası sizin kutsal alanınız olmalıdır. Yumuşak renkler ve sakin bir monokrom ton paleti seçin, mavi, lavanta, yeşil tonlar sakin kabul edilir.

Tavan, yatak odanızın beşinci duvarıdır. Tavana bir renk dokunuşu eklemek, yatak odasına rahatlık ve samimiyet hissi verecektir.

Odayı sadece ihtiyacınız olanla döşeyin, yerleştirdiğiniz kullanışlı olmayan mobilyalar dağınıklığa yardımcı olacaktır.

Dekoratif aksesuarlarda olduğu gibi, bunları minimumda tutun. Bir tablo, bazı aile fotoğrafları, çiçekler, mumlar seçin ve hepsi bu.

Yatak odanızda dinginlik hissini yakalamak için eşyalarınızı ortada bırakmayın, bu daha sakin ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Kişiselleştirilmiş bir organizasyon sistemi, depolama alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Çarşaf gibi bir yatak odasına daha fazla konfor katan ya da yatak örtüsünü süsleyen minderli bir ekoseden daha dekoratif hiçbir şey yoktur.

Kitchen design 2024

İPUÇLARI Bir yemek odası nasıl dekore edilir.

Oturma odanızın dekorasyonunu tamamlamanın temel bir parçası, minderler, perdeler ve duvarlar için döşeme ve tekstil seçimidir.

Kanepeler ve koltuklar oturma odasında tüm dikkatleri üzerine çeken parçalardır, bu nedenle tasarım ve döşeme seçiminde çok dikkatli olmalıyız.

Açık renkler ve küçük baskılar:

Genişlik hissi verir ve çok fazla ışık sağlarlar. Aksine, koyu renkler ve daha büyük baskılar, döşemeye ve dekorasyona daha fazla önem verir.

Desenli minderlerle pürüzsüz döşeme:

Açık renkli döşemeleri desenli kırlentlerle kullandığınızda dekorasyonun geri kalanını aşırı yüklemeyin, bu şekilde döşemeyi dekorasyonunuzun güçlü parçası haline getirmiş olursunuz.

Mobilya. Daha önce de söylediğimiz gibi, dağılımın, neyin uyup neyin uymadığının, nereye yerleştirileceğinin ve aldığımız önlemlerin net olması önemlidir.

Halılar. Süslemek ve sıcaklık vermek için onları kullanmak önemlidir.

Resimler ve sayfalar. Duvarları boş bir oda bir eksiklik hissi verir, bu her köşeyi doldurmanız gerektiği anlamına gelmez ama duvarları süslemek önemlidir.

Şimşek. Herhangi bir odanın karmaşık bir parçasıdır, özellikle oturma odasında üç ana aydınlatma tipine sahip olmanız gerekir; çevre, iş ve çatı. Oda boyunca farklı seviyelere yerleştirilmelidirler.

İPUÇLARI Bir teras nasıl dekore edilir

Bazı hileler terasınızı rahat bir yere dönüştürebilir. Terasınızda yapabileceğiniz en iyi şey her köşesinden yararlanmak, alanı en iyi şekilde değerlendirirken aynı zamanda kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Bitkiler terasınızı süslemek için mükemmel bir yoldur, biraz yeşil eklemek tazelik hissi verir, farklı boyutlarda çeşitli bitkiler ekleyin.

Boyut, mobilya seçiminde size yardımcı olacaktır, küçük bir alanınız varsa, kullanmadığınız zamanlarda saklayabileceğiniz katlanır mobilyaları tercih edin.

Köşe mobilyaları da alandan en iyi şekilde yararlanmak için mükemmeldir.

Daha önce bahsettiğimiz tüm mekanlarda olduğu gibi, aydınlatma çok önemli bir rol oynamaktadır. Terasınızda eğlenmek için geceleri bile beyaz veya sarı ışıklar yerleştirebilir, etrafına çelenkler de ekleyebilirsiniz.

Mumlar terasınıza sıcacık ve yazlık bir dokunuş katacak.

Yaz için pamuk ve keten en çok yakışan kumaşlardır.

Beyaz ve bej terasa çok yakışıyor, daha renkli bir dokunuş vermek istiyorsanız yazlık baskılı yastık ve kırlentler kullanın.

Daha rahat bir alan yaratmak için kanepelerin üzerine dekoratif kırlentler yerleştirmeyi unutmayın.

Son olarak, zemini unutma. Terasta yalın ayak yürümek kadar güzel bir şey yok, doğal lifli kilim kullanabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise terasınızı daha doğal bir görünüm kazandıracak suni çim ile döşemektir. Seçiminiz ne olursa olsun, hava koşullarına dayanabileceğinden emin olun.

Modern Yemek Odası için Trend Renkler

İPUÇLARI Bir çocuk odası nasıl dekore edilir

Tıpkı yetişkinler gibi çocuklar da rahat ve işlevsel bir oda ister.

Duvardaki viniller, bir çocuk odasını dekorasyon etmenin mükemmel bir yoludur, çıkarılması ve başka bir şeyle değiştirilmesi kolaydır.

Çocuğunuz düzenli ev ödevi ve çalışma zamanı alacak yaşa geldiğinde, ev ödevi ve ders çalışmak için tasarlanmış bir alana ve dinlenmek ve hayal kurmak için başka bir alana ihtiyaç duyar.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve dağınıklık el ele gider, ancak oyuncakları ve oyunları saklamak için kutular ve sepetler içeren açık raflar ekleyerek organizasyonu kolaylaştırabilirsiniz.

Bir odayı paylaşıyorsanız, her şeyin eşleştiğine otomatik olarak karar vermeyin, bazı çocuklar simetrik bir odaya sahip olmaktan hoşlanır, ancak diğerleri daha bireysel bir tarz oluşturmayı tercih eder.

Çoğu çocuğun uzaya, böceklere, pembe renge veya bir çizgi film karakterine tutkusu vardır, bu onların yatak odası dekorasyonunda başlangıç ​​noktası olabilir.

Her dolabın organizasyona ihtiyacı vardır, ancak bir çocuk dolabında onların seviyesine indirilmesi gerekir. Askı çubuklarını çocuğunuzun kolayca erişebileceği kadar alçak yerleştirin.

Çocuğunuzun neyin nereye gittiğini hatırlamasını kolaylaştırmak için gerekirse her çekmeceyi etiketleyin.

Çocuğunuzun yatak odasını dekore ederken eğlenin ve renkler, mobilyalar konusunda söz sahibi olduklarından emin olun… ve yatak odasının dekorasyonunun bir parçası olun.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu