Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri 2024

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri Nelerdir? Yeni yazımızda, zamanla en iyi sonuçları elde etmek için genellikle ev işlerinde bulunan farklı yapı malzemelerini korumak ve dekore etmek için farklı boya ve kaplamaların nasıl seçileceğini, uygulanacağını ve belirtileceğini öğretiyoruz.

Her zaman hayalini kurduğun gibi evini boyama örnekleri

Bu yeni Filli Boya renk kataloğunda, mekanlarınıza hayat vermek için ihtiyacınız olan renkleri gösterir, böylece onları sığınağınız, enerji ile doldurduğunuz ve sevinçlerinizi kutlayacağınız yer haline getirirsiniz.

Filli Boya Renkleri

Filli Boya Trend Renkler 2024

Renginizi bulduğunuzda kendinizi bulursunuz. Evinizi daha aydınlık göstermek için açık renkler kullanmanız gerekir. Evin daha geniş görünmesi ile birlikte daha ferah aydınlık bir enerji veren yaşam alanı oluştura bilirsiniz.

Filli boya trend renkler

Filli Boya 2021

Diğer filli boya renk tonlarını ve daha detaylı açıklamalar için burayı tıklayıp bakabilirsiniz.

Renk bulunduğu ortamdaki ışığa bağlı olarak değişebilir. Yaşam alanlarınız için en doğru renge karar verirken seçimlerinizi gün ışığında yapmayı unutmayın.

renk ışıkları

2024 En çok sevilen duvar boya renkleri

İç mekan odanız için doğru olanı seçebilmeniz için çok sayıda ton ve ton içeren FiLLi boya renk kartelası. Formatı, yoğunluğu karşılaştırmak ve oturma odası, yatak odası veya koridor için en çok sevdiğiniz renk yelpazesi arasından seçim yapmak için idealdir.

İç tasarımda temel bir detay renk seçimidir. Onlarla dekorasyonunuzun tarzına katkıda bulunabilir, aydınlatmaya yardımcı olabilir, bir alanı görsel olarak büyütebilir ve hatta duyguları aktarabilirsiniz.

Ortamınız için ideal paleti bulmaya gelince, iki seçeneği göz önünde bulundurmalısınız: uyum ve kontrast.

Kontrast, çevrenize modern bir hava katacak birkaç zıt rengin birleşiminden başka bir şey değildir.

En çok kullanılan kombinasyon bicolor, yani iki rengin birleşimidir. Bu nedenle modern bir oturma odası ya da mutfak için ideal bir eşleşme yapacak olan bu renkleri bu sefer öneriyoruz.

En koyu rengi nereye koymalı? En küçük duvarda kullanın. Açıkçası, daha açık ton diğer duvarlara gidecek. Alanınızın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız, bu bir hiledir.

sarı kırmızı

EVİNİZDE RENKLERLE UYUMU NASIL SAĞLARSINIZ?

Eviniz tapınağınızdır. Ailenizle vakit geçirebileceğiniz, uzun bir iş gününün ardından sığınabileceğiniz, partnerinizle paylaşabileceğiniz, sonsuz anlar arasında vakit geçirebileceğiniz yerdir.

Eviniz, dışarıda ne olursa olsun her zaman uyum hissetmek istediğiniz yer olacaktır.

Bu yüzden boyamak için renkleri seçerken ne iletmek istediğinizi düşünmelisiniz.

Hangi renkleri seçerseniz seçin, hepsi uyumu korumalıdır. Bu şekilde eviniz genel olarak rahat bir yer olacaktır.

Nasıl yapılır?

Evi uyumlu hale getirmek, renkler arasında ortak bir faktör vermek, yani hepsinin benzer bir kontrast veya tonaliteye sahip olması, birleşik bir tona uymaları anlamına gelir.

Daha iyi bir sonuç elde etmek için, uyumu sağlamanın iki yolu olduğunu dikkate almalıyız. Birincisi, her şeyi tek bir renge boyamaktır, odalar arasında değişebilir veya tümü birleşik bir şekilde olabilir. Diğer seçenek ve en dinamik, 3 renk karışımı olması gerektiği açıkça belirtilerek duvarlara kombinasyon uygulamaktır:

sarı renk duvar

  • Baskın. Bu, evinizdeki en büyük uzantıya sahip ana renginiz olacak. Diğer renklerin öne çıkmasına, kontrast ve karışım sağlamasına yardımcı olacaktır.
  • Toner. Bu renkte önemli bir faktör var. Hem duvarlardan birini boyamak için kullanılabilir hem de dekorasyonda basitçe göreceğiz. Genel olarak kombinasyona güç vermekten sorumlu olacak.

Barış sağlayan şey. Önceki iki tuş arasında arabulucu görevi görür. Orta bir zemindir. Çoğunlukla düşük güçlendirmeye sahip bir renktir.

Soğuk ve sıcak arasında

Renklerin sıcak ve soğuk olarak sınıflandırılması, termal ve psikolojik bir duyuma yanıt verir. Çevreyle olan ilişkilerinden kaynaklanan ve onları belirli bir şeyle ilişkilendirdiğimiz hislere neden olur. Bir renk ne kadar çok mavi (veya türevi) varsa, o kadar soğuk görünür. Ne kadar kırmızı (veya türevler) o kadar sıcak görünür.

Bu algılardan bazı özel renklere doğru tatlar uyandırırız.

Genel olarak, duvarların dekorasyonu ve sıvanması söz konusu olduğunda, renkleri tek bir aralıktan seçme, yani hepsi aynı aileden olma eğilimi vardır. Sıcak ve soğuk arasında bir ayrım yapmak. Ancak her zaman bu şekilde olmak zorunda değildir, zıt renkler yeni ve çok çeşitli olası kombinasyonları açar.

Bu grupların kontrastına sıcak-soğuk kontrast denir. Örneğin yeşil ve macenta. Yeşil, soğuğu ve macenta sıcaklığını çağrıştırır. Elbette bu renklerin etkisi tonlarına da bağlı olduğundan soğuk ve sıcak renkler arasında pastel tonlar ile kombinler yapabilirsiniz. Veya ilgili karışımları güçlü ve çarpıcı renklere sahip olacak şekilde yapın.

Sıcak-soğuk konumlarına göre renkler, geleneksel olarak değil, doğrudan duyguya etki eder. Daha sonra dekorasyonda yeşil baskın ve emzik olarak macenta olabilir. Ve dekorasyon için üçüncü bir renk seçin. Nötr renklerin (beyaz, siyah ve gri) devreye girdiği yer burasıdır.

soğuk sıcak

Bir evin dışını veya cephesini boyamak için renkleri seçmek basit olabilir veya baş ağrısına dönüşebilir. Bu nedenle, evinizi boyamak ve onları girişten etkilemek için size en iyi trendleri getiriyoruz.

Mat, topraksı veya doğal renkler

Bu renkler rustik tarzı, kabinleri veya bitki çevresi olan evler için çok klasiktir. Birbirlerini tamamlayan gölgelerdir. Sağladıkları ölçülü ve zarif görünümü ihmal etmeden, ahşaba ve doğaya çok yakın renklerdir. Bu kategorideki ana renkler: bej, kahverengi, krem ​​ve koyu sarıdır.

Doymamış renkler

Bu kategoride mevcut tüm renkler, sadece düşük tonlarda. Tonalitelerini kötüye kullanmayarak gözleri yormazlar. Genellikle doğal veya nötr olan ortam renkleriyle çok iyi tamamlarlar. Basittirler ancak doğru kombinasyonlarla çok zarif bir dokunuş sağlarlar.

Nötr renkler

Beyazlar, siyahlar ve tüm gri tonlama bu bölümü oluşturur. Şu anda sadelik ve iyi tat için bir seçenek olarak kabul ediliyorlar. Karmaşık değiller ve neredeyse her şeyle uyumlular.

Canlı ve yumuşak renkler

Bu kategori birlikte çalışır. Birbirlerini tamamlayan gölgelerdir. Açıkçası, her şeyi canlı ve yumuşak bir tonda boyama riskini alabilirsiniz. Bu, ne göstermek istediğinize bağlı olacaktır. Ancak bunları birleştirmek kesinlikle size iyi kontrastlarla muhteşem bir sonuç sağlayacaktır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu