Evde düzenleme yaparken dikkat edilmesi gerekenler

reform
Evde düzenleme yaparken dikkat edilmesi gerekenler? Aşağıda verilen 5 kural ev tadilatlarıyla karşı karşıya kalırken mimarların odaklandığı kurallar nelerdir?

1. Binanın özelliklerini inceleyin

Planlara ek olarak toplanabilecek tüm bilgiler, evde düzenleme fikirleri mimarın tasarım önerisi üzerinde çalışmasına izin verecektir. Özellikle tadilat tek katlı olduğunda, taşıyıcı yapılara zarar vermemek için aşırı yükleri hesaba katmalısınız.

Ek olarak, çoğu durumda tam bir reform, evi açık bırakmak anlamına gelir. Bu nedenle, yıkım aşaması, enkazın ayrıntılı bir incelemesini ve binanın kendisinin ve işçilerin güvenliğini içerir. Bu nedenle, ev düzenleme tüyoları aşağıdaki gibi güvenilir bir yenileme firmasının desteğini almak son derece önemlidir.

2. Müşterinin ihtiyaçlarını dinleyin ve ilgilenin

Ev sahibi neredeyse her zaman neyi değiştirmek veya yenilemek istediği konusunda oldukça iyi bir fikre sahiptir. Belki daha fazla ışık, ev düzenleme teknikleri daha büyük bir oturma odası, mutfakla bütünleştirmek, onu sosyal hayatın merkezi yapmak, bir odada özel banyo, çamaşır yıkama alanı, çalışma odası, tesisat montajı yapmak istiyor olabilirsiniz. şömine vb.

3. Net bir bütçe sunun

Müşterinin bütçesi, fikirlerinin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine karar verebilmesi için en baştan bilinmelidir.

Çoğu durumda, çalışma boyunca öngörülemeyen olaylar ortaya çıktığı için başlangıç ​​bütçesi artar; Ayrıca, olası değişiklikler olabilir veya müşterinin daha fazla şey yapması gerekebilir. Bu nedenle, ev düzenleme aksesuarları işler biraz ilerleyene kadar projeler genellikle tamamen kapanmaz. Nihai projenin ana hatları mimarlar, Dar bir koridoru geniş göstermek için 7 fikir haritacılar ve iç mimarlar tarafından belirlenecektir.

reform

4. Projenin tanımı: dağıtım, yalıtım, verimlilik ve malzemeler

Başarılı bir yenileme için en önemli görev budur. Proje tasarımcısı evin her köşesini bilir, neyin değiştirilmesi gerektiğini, neyin güçlendirilmesi gerektiğini, neyin dokunulamayacağını, ev düzenleme araçları neyin dokunulamayacağını ve yeni kurulumlar için doğru yeri bilir.
Ayrıca, yeni bölümlerin nasıl inşa edileceğini, ev düzenleme dekorasyon fikirleri ısı yalıtımı gerekiyorsa, iklime bağlı olarak ihtiyaç duyulan pencere tiplerini her zaman kararlaştırılan bütçeyi dikkate alarak belirleyecektir.

Dağıtım: bu, herhangi bir kapsamlı reformun en önemli kısmıdır. Dağıtımı iyileştirme ve evin gerçek potansiyelini elde etme fırsatıdır. Buradaki zorluk küçük ev düzenleme nasıl olmalı aynı metrekare ile daha fazla doğal ışık elde edilmesi, daha verimli depolama, alanlar arasında daha fazla akışkanlık, daha fazla alan vb.

Yalıtım ve verimlilik: mimarla birlikte, müşteri evin yalıtımını ve ısıl verimliliğini artırmak isteyip istemediğine, yenilenebilir enerjileri kullanma olasılığını dahil etmek isteyip istemediğine, malzeme ve sistem seçiminde sürdürülebilirlik kriterlerini, ev dekorasyon için pratik bilgiler rasyonelleştirme ve inşaat ve teknik sistemlerin optimizasyonu.

Bu kararlar sadece bütçe veya nihai dağıtım üzerinde değil, ev düzenlemeye nereden başlamalı aynı zamanda yaşam kalitesi, enerji tüketimi ve evin bakımı üzerinde de etkilidir.

Malzemeler: mimarlar her durumda mevcut olanaklar hakkında bilgi verebilir. Örneğin, ıslak karışım gerektirmeyen malzemeler kullanarak işi daha çevik hale getirme seçeneği vardır.

Bu, evde vitrin düzenleme örnekleri dikmeler ve çapraz parçalar ile oluşturulmuş galvanizli çelik bir yapı ile lamine alçı bölmeli ortamlar arasında bölünerek gerçekleştirilebilir. Ya da, aynı malzemeden doğrudan veya yarı doğrudan kaplama kullanarak, duvarların geri kalanını hızlıca elde edin, bu da tesislerin birleştirilmesine ve ısı yalıtımına izin verir, ev dizayn etmek için pratik bilgiler kazımaya gerek kalmadan.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu