Ev Eşyası Alırken Neye Dikkat Edilir?

Verimli cihazlar, ev bütçesinden çok fazla tasarruf etmenize yardımcı olur. Etiketlerine bakın ve bunları nasıl doğru şekilde kullanacağınızı öğrenin.

Verimli cihazlar satın alır ve bunları iyi kullanırsanız, kazanırsınız.

Birçok alışveriş merkezinde ve küçük mağazada Ocak ayı satışları şimdiden başladı. Noel’in gerektirdiği ekonomik çabadan sonra, büyük miktarda avro harcamadan eve yatırım yapmanıza, onu iyileştirmenize izin veren bu mola gibisi yoktur. Eski buzdolabınızı veya çamaşır makinenizi veya bulaşık makinenizi değiştirmeniz gerekiyorsa, bu kararı vermek için iyi bir zaman.

Acierto karşılaştırıcısından, aşağıdakilerin kullanımıyla enerji tasarrufunu mümkün kılmak için bazı fikirler derlediler. verimli cihazlar sorumlu tutumlar ve jestlerle olduğu kadar.

Verimli cihazlar … ve çok daha fazlası

verimli cihazlar
Kaynak: Pixabay

Yukarıda belirtilen karşılaştırma platformu analiz etti lİspanyol şirketlerinin ve ailelerinin tüketim kalıpları ve COVID-19 krizi boyunca evrimleri, kullanıcı alışkanlıklarına göre farklı profiller ortaya çıkarıyor.

Ancak tüm bu modeller, tele çalışma ve salgın. Sadece geçtiğimiz Mart ayında evlerde elektrik tüketimi% 28 arttı, bu da faturalarda 15 ila 30 Euro arasında bir artış anlamına geliyordu.

Enerji tasarrufu İspanyollar için bekleyen bir mesele olmaya devam ediyor, çünkü bir cihaza veya diğerine karar verirken, tüketimi neredeyse hiç hesaba katılmıyor. Aynısı bir evin enerji derecelendirmesinde de olur: satın almaya karar verirken en az etkileyen faktördür, sürdürülebilir bir ev seçerken yaklaşık% 40 tasarruf anlamına gelebilir.

En pahalı cihazlar nelerdir

verimli cihazlar
Kaynak: Pixabay

elektrikli cihazlar – ısıtma ile birlikte – elektrik tüketimi en yüksek olanlar. Büyük boyutlarına ek olarak, bazıları sürekli olarak ağa bağlıdır. Ancak, düşündüğünüzün aksine, buzdolabı – gündüz ve gece – bakımı en pahalı olanı değildir. En yüksek enerji harcamasını üreten çamaşır makinesi ve kurutucudur. Ardından fırın, bulaşık makinesi ve elektrikli süpürge geliyor.

Tasarruf söz konusu olduğunda, verimli mutfaklar ve aletler işin özüdür. Sınıf A, A + ve A ++, verimliliğin ön saflarında yer alır. Bunları satın alırken dikkate alın ve nasıl kullanılacağını da öğrenin.

Seramik ocak ve fırın, verimli cihazlar

verimli cihazlar
Kaynak: Pixabay

Elektrik şebekesi üzerinde en “çekici” olan ikisidir. Ancak verimli cihazlar alırsanız, farkı çok göreceksiniz. Örneğin, indüksiyonlu ocak olmayan ve daha güvenli olandan çok daha az harcıyor. Fırına gelince, pirolitikler çok rahat bir temizlik sağlar, ancak ana düşünceleri, bunun için çok fazla enerji kullanmalarıdır.

verimli cihazlar
Kaynak: Pixabay

Aynı anda hazırlık olasılığını hesaba katın fırında iki veya üç tabak, Bu şekilde sadece enerjiden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda mutfakta fazladan zaman geçirmekten de kurtulmuş olursunuz. Ve başka bir ipucu: yemek pişirirken pişirme sırasında kapıyı açmayın, iç sıcaklık önemli ölçüde düştüğünden, programlanan derecelere ulaşmak için daha fazla ısı katkısı gerektirir. Ayrıca, fırın kapalıyken kalan ısıyı (son 10 dakika) yemeği pişirmeyi bitirmek için kullanmak daha uygundur.

Buzdolabı: sürekli açıp kapatmayın

verimli cihazlar
Kaynak: Pixabay

Verimli bir cihazla tasarruf etmenin ilk adımı, yerini iyi seçmektir. Buzdolabı durumunda, şunları yapmalısınız ısı kaynaklarından uzağa yerleştirin ve kapıyı sürekli açıp kapatmaktan kaçının.

İçine konulan ürünlerin karton veya ambalajlarının çıkarılması ve ılık veya sıcak yiyeceklerin sokulmaması da önemlidir: tamamen soğumalarını beklemek daha iyidir.

Çamaşır makinesi, kurutucu ve bulaşık makinesi her zaman dolu

verimli cihazlar
Kaynak: Pixabay

Çamaşır makinesinin kullanımındaki altın kural, tambur yarı yolda veya dolu olmadan, yükün her zaman dolu olmasını sağlamaktır. Aynı tavsiye bulaşık makinesine de uygulanabilir. İlk durumda, yani çamaşır makinesininki, yıkama sıcaklığı 30-40º C arasında olmalıdır, Bulaşık makinesindeyken, kirin tamamen çıkarılabilmesi için daha yüksek olması gerekir. Daha önce, bulaşıkları iyice durulamanız gerekir, bu da daha kısa yıkama döngüleri programlamanıza olanak tanır.

Çamaşır makinenizi yenilemeyi düşünüyorsanız, termo-verimli bir model seçin, Yıkama süresini% 25 azalttığı için ve daha sonra çamaşırlarınızı kurutmayı düşünürseniz 1200 rpm’deki sıkma programları% 20 enerji tasarrufu sağlamaya yardımcı olur.

Artık biliyorsunuz, verimli cihazlar daha sorumlu enerji tüketimi yapmanıza yardımcı oluyor ve enerji etiketi sayesinde tanımlanması kolay. Ayrıca, özelliklerini iyi bilerek, mağazaya gitmek zorunda kalmadan her zaman çevrimiçi cihaz satın alabilmenizin avantajına da sahipsiniz.

Ev Eşyası Alırken Neye Dikkat edilir? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu