Ev döşeme tasarım fikirleri

Ev dekorasyonunda şıklık ve zarafeti bir araya getirin Ev döşeme tasarım fikirleri İç tasarım için döşeme trendlerinin neler olduğunu ve bunları evinizi dekore ederken nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.

Bir zemin türü seçerken etkileyebilecek birçok faktör vardır ve burada yenilikçi, işlevsel ve çekici mekanlar yaratabilmeniz için tüm fikirleri ortaya çıkaracağız.

Evler için zeminler: Tipler, tasarımlar ve malzeme

Ev döşeme tasarım fikirleri

Ahşap kaplama en çok kullanılanlardan biridir, döşeme çeşitleri arasında bir klasiktir. Ahşabın kalitesine bağlı olarak çok dayanıklı olabilir.

Onları kahverengiden siyah ve beyaza kadar farklı renklerde bulabiliriz. Ahşap panellerin modası asla geçmediği için bunlar klasik veya modern dekorasyonlar için mükemmel bir temel oluşturur.

Genel olarak koridorlar, odalar ve odalar için bir malzemedir ancak banyo veya mutfak gibi mekanlar için değil, bunun nedeni bu malzemenin düşmanı olan nem faktörüdür.

Ahşap kaplamalar, vitrifikasyon sürecinden geçmesi, yani dayanıklılıklarını artırmak ve parlaklık kazandırmak için verniklenmesi gereken malzemelerdir.

Bu onları evde daha kalabalık alanlar için mükemmel kılar.

Ev döşeme tasarım fikirleri (1)

Seramik ve Porselen

Bu iki malzeme, çok çeşitli tasarımları, renkleri ve dayanıklılıkları ile karakterize edilir. Seramik karolar da porselen karolar gibi darbelere ve çizilmelere karşı güçlü malzemelerdir ve aşınmaları diğer malzemelere göre çok düşüktür.

Pürüzsüz ve cilalı yüzeyler oldukları için temizlenmesi kolaydır, bu da onları evin tüm zeminini kaplamak için mükemmel kılar. Öte yandan, bileşimleri onları su geçirmez hale getirir, su kayar ve onlara zarar vermeden kolayca kurur.

Karo boyutları ve şekilleri genellikle tasarıma göre değişir.

Bu iki malzemenin karo modellerini farklı renklerde bulabiliyoruz ancak en çekici olanları beyaz, bej veya krem ​​gibi şeffaf olanları.

Siyah yer karoları ise daha şık bir görüntü verdiği için iç mekan tasarımında yaygın olarak kullanılan bir unsurdur.

Cilalı beton zeminler

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu, daha avangard ve endüstriyel stiller için kullanılan yeni bir trend. Cilalı beton zeminler, kaplama işi değil, evin orijinal zemini olan betonu işlemek için pratik ve ekonomik bir seçenektir.

Genel olarak, endüstriyel bir dekorasyon tarzı yaratmanın daha yaygın ve pratik olduğu daireler için yaygın olarak kullanılan bir seçenektir.

Cilalı beton sert, orta derecede bakım gerektiren bir yüzeydir. Su geçirmez, temizlemesi kolay ve dilerseniz evin tüm yüzeyi için pratiktir.

Hazır satın alabileceğiniz bir şey olmasa da, bir profesyonel betonu renklendirebilir, bu nedenle bu fikir size aralarından seçim yapabileceğiniz farklı renklerden oluşan bir palet sunar.

Laminat zeminler

Adı, malzemeden ve montaj şeklinden oluşur. Bir vinil PVC plastik türevinden yapılmış levhalarla kaplama ve montajı, zemine yapıştırmak için başka bir eleman gerektirmediğinden yüzer olarak sınıflandırılır.

Bu malzeme, fayans ve ahşabın aksine daha ucuzdur, elbette öncekilerle aynı darbe ve aşınma direncine sahip değildir. Ancak ahşabın aksine suya dayanıklı olduğu için daha fazla dayanıklılığa sahiptir.

Tavsiye: Yeni Moda Laminat Parke Trendleri

Bu malzeme ekonomik olmasının yanı sıra ahşap, porselen, çimento gibi malzemelerin mükemmel bir taklidi olması nedeniyle de çok rağbet görmektedir. Ancak farklı düz renklerde de alabilirsiniz.

Yüzer montajı, zemin yüzeyindeki diğer levhalar arasına sığmasını sağlar, bunun için vida veya herhangi bir yapıştırıcı gerekli değildir.

Ev döşeme tasarım fikirleri (3)

Evinizin zeminini pratik ve hızlı bir şekilde yenilemek istiyorsanız çözüm, biyolojik olarak parçalanabilen doğal bileşenlerle işlenmiş bir malzeme olan Linoleum‘dur.

Bu malzeme, yüksek kaliteli zemin kaplamalarının büyük çoğunluğunu taklit etmeyi başarır, ancak bunların aksine yapıştırılabilir.

Tavsiye: Laminat Parke Temizleyici

Dokusu diğer malzemelerinki gibi sağlam değil, esnektir, bu yüzden rulo halinde pazarlanmaktadır. Buna rağmen, yine de oldukça işlevsel ve pratik bir malzemedir.

Geniş bir levha olduğu için suya karşı dayanıklıdır, ancak diğer malzemelerin seviyelerine karşı değildir, bu nedenle mutfak, banyo gibi mekanlar için önerilmez.

Tavsiye: Laminat Parke Alırken bunlara dikkat edin !…

Zemin kaplamaları bir mekanın imajını değiştirmenin bir yoludur ve bunların hepsi aynı kalitede olmasa da her biri farklı tipteki evlerin dayanıklılık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Size sadece iç tasarımınıza en uygun olanı seçebilmeniz için hangi direnç seviyelerine ihtiyacınız olduğunu keşfetmeniz kalıyor.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu