Endüstriyel tarzda yatak odası: konfigürasyon ipuçlarımız

endüstriyel tarzda bir yatak odası nasıl döşenir

Resim PIRO4D tarafından Pixabay’a yüklendi

Yatak odasındaki endüstriyel mobilya, Endüstriyel Tarzın temel unsurlarına dayanmaktadır: ham ahşap, tekerlekler ve açık borular gibi metalden mekanik elemanlar, eski deri sandalyeler gibi eski mobilyalar … Baskın renkler kahverengi ve gridir .

Eşsiz ve zarif bir tarz elde etmek için yatak odasını endüstriyel bir tarzda nasıl döşeyeceğimizi birlikte görelim.

Endüstriyel Tarz nedir ve nasıl elde edilir

Endüstriyel tarz, sadece yatak odasına değil, evdeki diğer odalara da uygulanabilir. Mutfakta, oturma odasında, banyoda bulabilirsiniz. Tüm evi endüstriyel bir tarzda nasıl döşeyeceğinizi öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Burada doğru makaleyi bulacaksınız.

Endüstriyel tarz, iç tasarımla çok az ilgisi olan, ancak pratik ihtiyaçlara daha fazla cevap veren nedenlerle 1950’lerde New York’ta doğdu. O zaman, kullanılmayan eski fabrikalar ev olarak kullanılmak üzere kurtarılmaya başlandı. Çatı katları modası böyle doğdu, çok yüksek tavanlı, çoğunlukla tek bir odadan oluşan, pencerelerle veya açık asma katlarla ayrılmış geniş yaşam alanları.

New York’tan endüstriyel tarz, fabrikaların tipik unsurlarının daha geleneksel apartman dairelerinde yeniden yaratıldığı dünyanın her yerine ihraç ediliyor. Baskın renkler her şeyden önce gri ve kahverengidir, aynı zamanda siyah ve pastır. Kullanılan malzemeler beton, ahşap, metal ve deridir.

Duvarlar kırmızı tuğladan, zeminler betondan, borular, kirişler ve merdivenler gibi yapı elemanları açığa çıkarılmıştır. Lambalar metalden veya sadece düz ampullerden yapılmıştır ve herhangi bir süsleme olmaksızın tavandan sarkar.

endüstriyel yatak odası

Fotoğraf: Ferenc Keresi da Pixabay

Endüstriyel Tarz yatak odası: hangi malzemeleri seçmeli

Duvarlar ve döşemelerden başlayarak kullanılacak malzemeleri netleştirerek başlayalım.

Şu anda TV dizilerinde gördüğümüz tipik endüstriyel tarzdaki daireler, Tuğla duvar. Yatak odalarımızda aynı stili nasıl yaratabiliriz? Açıkçası, duvarların duvarını değiştirmek pahalı ve zorlu bir süreçtir, ancak uygulanması basit ve hızlı bir çözümle çözülebilir: tuğla duvarları yeniden üreten duvar kağıdı.

Boş zamanınızı Kendin Yap’de kullanmayı keyifli buluyorsanız, duvara uygulamak eğlenceli olacaktır! Tavsiyemiz, tek bir duvar seçmenizdir, belki de yatak başının dayandığı duvar veya bir köşe alanı.

Gerçek tuğla olmasalar bile, nihai etki, mükemmel bir endüstriyel tarzdır.

Dairelerimizde zeminler New York endüstriyel çatı katlarının orijinal yapısından çok farklıdır, öyle ki bulmak imkansızdır. beton zeminler evlerde kaba. Efekt, gri taş fayans kullanılarak yeniden yaratılabilir.

Endüstriyel tarzdaki yatak odasının ana malzemelerinden biri ahşaptır. Mobilya seçiyoruz ham ahşapta, salamura, eskitilmiş mobilyalarda, yatak, şifonyer ve komodinler gibi.

Ve aydınlatma? Endüstriyel tarzın favorisi, neredeyse korumasız olacak kadar basittir: yeşil ışık tavandan sarkan çıplak ve çiğ ampullerveya ai ham veya siyah boyalı metal avizeler.

endüstriyel yatak odası

Fotoğraf Kredisi: Unspash aracılığıyla Ramona Balaban

Endüstriyel tarz yataklar, nasıl seçilir

Endüstriyel Tarzda bir yatak odası için uygun duvarlar, zeminler ve mobilyalardan bahsettik, ancak yatağı nasıl seçeceğimizi hala bilmiyoruz.

Endüstriyel tarz bir yatak neye benziyor?

  • içinde dövme demir, çok romantik çizgilerden kaçınmak ve basit ve doğrusal olanları tercih etmek
  • kaplı ciltözellikle vintage ise
  • Odun salamura ve yaşlandırılmış
  • tekerlekli ayaklar yerine, sanayi çağının sembollerinden birini hatırlamak

Mükemmel bir endüstriyel tarz yatak odası için mobilya aksesuarları

Yatak odasının ana unsuru aslında yatak ise ve bu nedenle özel bir ilgiyi hak ediyorsa, diğer mobilya aksesuarları da oda mobilyalarının başarısı için esastır.

Unutmayalım ki elde etmek istediğimiz etki endüstriyel ama aynı zamanda şık. Bunun için temel ancak ayrıntılarla dolu bir ortam yaratmamız gerekecek.

Mütevazı ve doğaçlama bir izlenim yaratmak için kesinlikle ahşap veya açık gardıropla başlayalım.

Şifonyer, başucu sehpaları gibi kesinlikle ceviz veya açık renkli ahşaptan olmalıdır. Beyazın Endüstriyel Tarz yatak odasında yeri yoktur.

Mobilyanın başarısından sorumlu olan lakaplı detayları bu temel mobilyaya entegre etmeliyiz. Aslında bir odayı yaşatan ve kişilik dolu kılan detaylardır. Deri bir koltuk, eski bir sandık, antika bir saat, temalı fotoğraflar ve büyük şehirlerin reprodüksiyonları gibi baskılar. Uyumlu olması gereken genel stili unutmadan en çok neyi sevdiğinizi seçin.

endüstriyel tarzda oda döşemek

Fotoğraf Kredisi: Pinterest – micasarevista.com

Industrial Chic yatak odanızı nasıl döşeyeceğiniz konusunda bir fikir edindiniz mi? Odanızı nasıl döşeyeceğinizi yorumlarda bize anlatın.

Endüstriyel tarzda yatak odası: konfigürasyon ipuçlarımız
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu