Endüstriyel tarzda dekorasyon için 5 tavsiye

endüstriyel tarz salon
Endüstriyel tarzda dekorasyon için 5 tavsiye nelerdir? Endüstriyel tarz bugün trend belirleyen bir ilham kaynağıdır. Eski atölyelerin estetiğini hatırlatan bu evlerde özel olan ne? Güzel, endüstriyel dekorasyon nedir sıcak ve samimi evlere dönüştürülen profesyonel mekanların özünü koruyan mekanlardır. Endüstriyel Tasarım çekiciliği nasıl artırılır şu anda? Ev Dekorasyonu BeyazYastik.Com’da işe yarar bir takım fikirleri paylaşıyoruz.

1. Ev yapısının görünürlüğünü artırın

tuğla duvarlı oturma odası
Bir odanın döşenmesi süreci, mekanı pratik yaşam için gerekli olan her şeyle donatma amacı ile bağlantılıdır. Mobilya ve aksesuar alımı ile ilgili karar vermeden önce binanın kendisine bakmanız tavsiye edilir. Endüstriyel tarz, endüstriyel ev dekorasyonu bir mülkün yapısında algılanabilecek özellikleri vurgular. Örneğin, endüstriyel tarz dekorasyon açıkta kalan borular, tavan kirişleri ya da tuğla duvarlar bu ilhamın temsilcisidir.

Evin yapısını güçlendirerek, endüstriyel salon dekorasyonu duvarların estetiğini de geliştirmiş olursunuz. Tablo, baskı veya ayna gibi diğer detayları eklemeye gerek kalmadan kendi kendine süsleyen duvarlar.

2. Endüstriyel tarz raflar

endüstriyel-tarz-raflar
Endüstriyel tarz, endüstriyel mutfak dekorasyonu en iyi halini açık ve yarı saydam mekanlarda gösterir. Ancak bu tasarım önerisi, daha küçük dairelere sığacak şekilde yeniden yorumlanabilir. Bu durumda, depolama alanı sağlayan ve süsleyen metalik kaplamalı parçaları dikkatlice seçmek gerekir. Raflar evdeki dekorasyonu ve düzeni iyileştirmek için idealdir. Ek olarak, endüstriyel dekoratif boru raflar dekoratif değeri olan unsurları vurgulamanın uygun olduğu birkaç rafta yapılandırılmışlardır. Dekoratif objeler görünür olduklarında odaya entegre edilirler.

Endüstriyel tarzdaki raflar, örneğin oturma odası, yemek odası, mutfak veya yatak odası gibi evin farklı odalarına entegre edilebilir.

3. Yıpranmış görünümlü antika mobilyalar

eskitme efektli mobilya
Yeni mobilyalar, daha yıpranmış bir görünüm sunan tarihi parçalarla birleştirilebilir. Dolapta veya masada algılanan olası kusurlar, endüstriyel iç mekan bir ev bağlamında çerçevelendiğinde farklı bir bakış açısı kazanır. Bu durumda, endüstriyel stil dekorasyon bu küçük detaylar evin cazibesini arttırıyor. Aslında bu olası kusurları gizlemek yerine kasıtlı olarak geliştirmekte fayda var. Yaşanmış bir ortamın yansıması olan nüanslar.

4. Perdesiz veya basit kumaşlarla

endüstriyel tarz-dekorasyon-oturma odası
Perdeler ev dekorasyonunda yaygındır. Pencereleri giydiriyorlar, mahremiyet sağlıyorlar, renk katıyorlar ve iç mekana doku katıyorlar. Ancak endüstriyel tarzdaki evlerdeki büyük pencereler başlı başına göze çarpıyor. Bu nedenle, mümkün olduğunca perdesiz yapmak yaygındır. Örneğin, endüstriyel tasarım dekorasyon cepheye yakın başka bir mülk olmadığında.

Endüstriyel tarzda bir alanı hangi perde tamamlayabilir? Mükemmel bir örtü ile sade beyaz bir tasarım. Odak noktası olmadan pencereyi süsleyen gizli bir kumaş.

5. Ahşabın güzelliğini geliştirin

endüstriyel tarz yatak odası
Ahşap, eve özel bir sıcaklık veren malzemelerden biridir. Tüm dekorasyon stillerinin cazibesini artıran bir bileşendir. Ayrıca metalik bitişe sahip unsurların öne çıktığı endüstriyel tarza sahip bir evde de mevcuttur. Uyumlu mobilyalar metal ve ahşap ideal bir eşleşme oluşturur. Bu nedenle, endüstriyel tarz mobilya bu tür bir parça evin cazibesini arttırır.

Eski bir atölyenin estetiğini yeniden yaratan endüstriyel tarzda bir ev, farklı odalar arasındaki iletişimi teşvik eden açık bir alanda çerçevelenmiştir. Bu nedenle mekanın bütünlüğü ile onu oluşturan detaylar arasındaki ilişkiyi aramak önemlidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu