En Şık Trend Kadın Çanta Modelleri

Her kadının bir veya birden fazla çantası vardır ve bunlar çantanın bile kadın üzerinde güçlü bir aksesuar. Bir çantanın tanımı, para ve madeni paraları saklamak için deri, plastik, kumaş veya diğer malzemelerden yapılmış küçük bir çanta olacaktır.

En Şık Trend Kadın Çanta Modelleri

Romantik olarak tanımlanan çanta: Çanta, bir kadının vücuduna yakın olarak giydiği, içinde para, kredi kartları, cep telefonu, tuvalet çantası, günlüğü, fotoğraflarının yanı sıra dünyanın bir kısmını içinde taşıdığı nesnedir.

Sevdikleriniz, profesyonel ziyaret kartları, ilaçlar, tamponlar, tek kullanımlık mendiller, parfüm, deodorant, sakız ve gününüzün güzel geçeceğine dair bir sürü umut. Bu bir el çantasının tanımıdır.

Çanta Taşıyan 4 Kadın

Başlıca çanta çeşitleri nelerdir?

Altı türe ayırıyorum: el çantası, omuz çantası, çapraz çanta, askılı çanta, sırt çantası ve bel çantası.

El Çantası, kayış yardımı olmadan doğrudan elinizde taşıdığınız çantadır.

Omuz çantası, ellerinizi serbest bırakarak omzunuzda taşımanıza izin veren daha uzun bir kayışa sahip olan bir çantadır.

İşte bir merak: Omuz çantasını kimin yarattığını biliyor musunuz? Coco Chanel, 1939’da. Ellerin serbest kalması gerektiğini hissetti ve sıradan bir çantaya daha uzun bir kayış ekledi, daha sonra postacıların giydiği çantalardan ilham aldı, 1955’te Coco Chanel ikonik çantasını yarattı, 2.55. Burs, Şubat 1955’te oluşturulduğu için bu adı aldı.

Bugün bile bu çanta modeli kullanılıyor ve tüm iyi markaların koleksiyonlarında benzer bir model var.

Omuz çantası

Çapraz çanta, vücudunuza takmak için yeterince uzun askılı bir omuz çantasından başka bir şey değildir. Günlük kullanım için var olan en pratik çanta modellerinden biridir.

El askılı çanta en kısa askılıdır ve askıyı taşımak için ön kolunuza veya elinize takarsınız.

Sırt çantası, sırtta kullanılmasına izin vermek için arkaya stratejik olarak yerleştirilmiş kayışlara sahip bir çantadır.

Bel çantası, bele takılan kemere takılan çantadır. Bel çantası 80’lerde çok kullanıldı ve birkaç yıl önce bir moda bahsi olarak yeniden piyasaya sürüldü, ancak 80’lerde sahip olduğu kabule ulaşmadı.

Temelde var olan çanta türleri bu altıdır, ancak alt türlere ayrılsalar da: uzun çanta, bez çanta, kova, sepet çanta, yuvarlak çanta vb.

Bu alt tipler farklı çanta tasarımlarıdır ve örneğin bir bez çanta olan bir el askılı çantaya veya bir kepçe çanta olan bir çapraz çantaya sahip olabilirsiniz.

mükemmel çanta seçimi

Günlük olarak kullanabileceğiniz mükemmel çantayı nasıl seçersiniz?

Günlük hayatınız için mükemmel çanta, hem çekici hem de kendi tarzınıza kişilik katan pratik bir çantadır.

Zahmetsizce taşıyabileceğiniz bir çanta seçin, o zaman en iyileri omuz çantası ve çapraz çantadır, çünkü onlarla elleriniz serbest kalır.

Hangi çanta boyutunu seçmeli?

İhtiyaçlarınız için en iyi boyutu seçmeniz gerekecek. Cep telefonunuz, kredi kartınız bile içinde hiçbir şey taşıyamayacağınız sokak tipi mikro çanta var. Özel bir görünüm oluşturmak için bir mikro çantanız bile olabilir, ancak günlük olarak, işe gitmek, süpermarkete gitmek, çocukları okula götürmek ve diğer tüm günlük işlerde kullanamazsınız. Küçük bir çanta kullanabilirsiniz.

Küçük çantaları dışarı çıkmak, öğle veya akşam yemeklerinde kullanmak için bırakıyorum ama günlük hayatta pratikliklerinden dolayı orta veya büyük çantaları tercih ediyorum.

Hangi çanta boyutları moda?

Küçük cüzdanların ortadan kalktığı, maxi cüzdanların ön plana çıktığı bir dönem vardı. Çantalar o kadar büyüktü ki gerçek valizlere benziyorlardı! 2010’dan kalma ve bırakmaya cesaret edemediğim kocaman bir çantam var ve o kadar büyük ki bugün kısa yolculuklarda bir el çantası gibi kullanıyorum ama bir zamanlar her kullandığım çantaydı.

Bugün tüm çanta boyutları geçerli ve hatta maksi çantalar bile geri döndü ve mikro çantalara zıtlık yarattı.

yesil-sari-pembe-canta

Mükemmel çanta için mükemmel renk

Normalde sade renkler veya nötr renkler tüm görünümlerle iyi gider, ancak görünümünüzü biraz öne çıkarmak istiyorsanız güçlü bir renk çantası seçin. Kırmızı çantayı severim ama sınırlamaları olduğu için favori çanta rengim değil.

Birden fazla rengi olan çantaları, tasarımı renkli bloklarla çalışan çantaları çok seviyorum ve bu tarz çantalar kuzey yarım kürenin sokak stilinde çokça karşımıza çıktı.

Bu çanta türü, nötr görünümün sıkıcılığını ortadan kaldırır ve ister klasik ister havalı görünüm olsun, çeşitli görünümlerle uyum sağlar. Renk blokajı ile çalışan birden fazla çantam var ve bir çanta seçerken modelden çok renklere göre seçiyorum.

Yeni normal ve sürdürülebilirlik

Hangi modelin ve hangi boy çantanın sizin için mükemmel olacağını belirledikten sonra yeni bir normal yaşadığımızı ve hatta karantina bitse bile hızlı moda yani tek kullanımlık modanın artık kullanılmayacağını bilmekte fayda var.

Her şey gösteriyor ki daha dayanıklı ürünler arayacağız.
Yeni normal moda sürdürülebilirliğe odaklanıyor. Artık 50 şüpheli kaliteli çantaya sahip olmak yok, uzun yıllar sizinle kalacak ve kızınız için bir miras olabilecek iyi bir kaplamaya sahip kaliteli bir çanta seçmek en iyisidir.
Sahip olmaya değer bir şey için adil bir fiyat ödemenin zamanı geldi.

Son olarak bu sezon çokca tercih edilen Püskül Tutkusu konumuzu gözatmanızı tavsiye ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu