En iyi mutfak boya renklerinden 5 tanesi

Herhangi bir evin kalbi olan mutfak, çoğu insanın zamanının çoğunu geçirdiği yerdir. Yemek pişirmek, yemek yemek veya eğlenmek olsun, bu odanın çekici ve davetkar bir yer olması gerekir, böylece içinde vakit geçirmekten keyif alırsınız.

Mutfağı yeniden dekore ederken, birçok insan odayı aydınlatmak için beyaz boyaya yönelir. Ancak hepimizin bildiği gibi, beyaz hızla lekelenebilir veya matlaşabilir. Bunu akılda tutarak, ruh halinizi artırmaya ve yemek pişirirken yaratıcılığınıza ilham vermeye yardımcı olacak en iyi mutfak boya renklerinin bir listesini hazırladık.

mutfak boya renkleri

En iyi mutfak boya renkleri

1. Serin mavi

Bu serin mavi ton, mutfağınıza bir renk dokunuşu sunarken, size beyaz bir mutfağın parlaklığını verir. Duvarlarda harika görünüyor, sahip olabileceğiniz beyaz tezgahları, dolapları veya aksesuarları güzel bir şekilde tamamlıyor ve oda için huzurlu ve sakinleştirici bir ruh hali oluşturuyor.

2. Koyu mavi-gri

Beyaz dolapları olan geniş, havadar bir mutfağınız varsa duvarlarınızı biraz daha koyulaştırmayı göze alabilirsiniz. Ya da duvarlarınız açık renkse ve dolaplarınızda daha koyu bir renk istiyorsanız koyu mavi-gri çok yakışacaktır. Hiçbir şey, yoğun bir mutfak ortamına özgü dökülmeleri veya lekeleri gizleyecek koyu mavi-gri bir gölgeden daha klas olamaz. Şık ve pratik olan bu gölge, bol doğal ışık alan aydınlık odalar için kesinlikle en iyi mutfak renklerinden biridir.

3. Soluk gri

Gri fikrini seviyorsanız ancak az doğal ışık alan küçük bir mutfağınız varsa, daha hafif bir varyasyona bakın. Soluk gri aslında ışığı yansıtmada mükemmeldir ve küçük alanların daha büyük ve parlak görünmesini sağlar ve bu nedenle daha hoş görünür. Soluk gri, biraz badana ile eski püskü bir şık etkiyi birleştirmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi mutfak boya renklerinden biridir.

4. Nane yeşili

Renkler gevrek bir nane yeşilinden daha taze gelmez – yorgun, eski bir mutfağa yeni bir soluk getirmesi garantilidir. İnce gölge, tüm renkli aksesuarlarınızın buna karşı hala iyi görünmesini sağlayacaktır, ancak beyaz dolapları ve meyve dolu kaseleri olan bir mutfakta gerçekten hayat buluyor!

5. Mantar grisi

Gri gerçekten de şu sıralar en trend mutfakların tercihi ama renk tonu size kalmış. En çok yönlü tonlardan biri olduğu için mantar gri rengini seviyoruz. Şık, minimalist bir tasarım için siyah beyaz dolaplar, dolaplar ve tezgahlarla birleştirin veya sıra dışı ama çarpıcı bir dokunuş için turkuaz vurgusu ekleyin.

Kendin Yapçılar için faydalı ipuçları

En iyi mutfak boya renklerine karar verirken, saten veya yarı parlak boyaları tercih edin – gerektiğinde silinebilir ve düz olmayan yüzeylerde çok daha fazla bağışlayıcıdırlar. Boyamadan önce, özellikle ocak çevresi olmak üzere duvarları iyice temizlediğinizden emin olun.

Unutmayın, mutfağınızı duvarlara dokunmadan yenileyebilirsiniz – dolaplar, mutfak mobilyaları ve hatta süpürgelikler bile zaman zaman taze bir boyadan faydalanabilir ve hayalinizdeki mutfağı yaratmanıza yardımcı olabilir.

Konu dekorasyon olduğunda ve dekorasyon örneklerini görmek için daha fazla ipucu ve püf noktası için Dekorasyon Örnekleri bölümüne göz atın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu