Güzel Tasarımlı Duvar Kağıdı Trendleri

2024 Modern Duvar Kağıdı Örnekleri

Hafta sonunu en son moda duvar kağıdı modellerinden, modern oturma odası duvar kağıtlarından ve 3D duvar kağıtlarından bazılarını incelemekten daha iyi bir yol olamaz!

İster yeni bir değişikliğe ihtiyaç duyuyor olun, ister mevcut ev dekorasyon planınızı yeni bir ışık altında çerçevelemek istiyorsanız, bu arka planlar sizi koruyacaktır. O halde arkanıza yaslanın ve her gün aydınlanacak muhteşem bir görsel şölene hazır olun!

Moda duvar kağıtları, insanlar görünümlerini her sezon güncelleyebilecek tasarımlar aradıkça giderek daha popüler hale geliyor. Çevrimiçi ve mağazalarda bulunan bir dizi farklı moda duvar kağıdı vardır. Bu duvar kağıtları genellikle evinizdeki herhangi bir odayı güncellemek için kullanılabilecek farklı renklerde ve grafik tasarımlarda gelir.

Modern Yatak Odası Duvar Kağıdı

Herhangi bir odaya ekstra parlaklık ve heyecan getirmek için modern bir oturma odası duvar kağıdı kullanılabilir. Bu duvar kağıdı türü, daha çağdaş bir görünüm arayan modern evler için idealdir. Karanlık bir oturma odasını aydınlatmak veya genellikle daha sade olan bir odaya drama dokunuşu eklemek için kullanılabilir.

Güzel Tasarımlı Duvar Kağıdı Trendleri
Yeni Güzel Tasarımlı Duvar Kağıdı Trendleri

3D Duvar Kağıdı Modelleri

İnsanlar benzersiz ve görsel olarak çekici ev dekorasyonları aradıkça 3D duvar kağıdı giderek daha popüler hale geliyor. Bu tür duvar kağıdı, evinizdeki herhangi bir odaya gerçekçilik dokunuşu eklemek için kullanılabilir. İlginç ve yeni 3D tasarımlar oluşturmak veya eski ve sıkıcı duvarlara ekstra boyut eklemek için kullanılabilir.

duvar kağıdı 2024Duvar kağıdı, birçok insanın sevdiği ve üzerinde çalışması kolay bir duvar dekor öğesidir. Bu çok yönlü bir malzemedir. Bugün yapı malzemeleri mağazalarında, her iç mekana mükemmel şekilde uyan güzel duvar kağıdı 2024 bulabilirsiniz.

Bu yazıda beş ana soruyu yanıtlamaya çalışacağız: bu tür kaplama malzemelerinin özellikleri nelerdir, duvar kağıtlarının nasıl doğru seçileceği ve birleştirileceği, 2024 yeni duvar kağıdı trendlerinin neler olduğu ve neden alakalarını asla kaybetmeyecekleri.

Duvar kağıdı trendleri 2024 – doğru seçimduvar kağıdı 2024

Duvar kağıdı seçimine önceden hazırlanmanız, mümkün olduğunca fazla bilgi toplamanız ve nüansları anlamanız gerekir. Sovyet zamanlarından farklı olarak, modaya uygun duvar kağıdı 2024 yelpazesi o kadar geniştir ki, bu sınırsız modern duvar kaplamaları dünyasında kaybolmak kolaydır.

Yanlış duvar kağıdı nasıl seçilir? İşin garibi, çok basit! Bir mağazaya veya markete gidin ve beğendiğimiz şeyi satın alın – bir desen, doku veya internette aynı fotoğrafta gördüğümüz şeyi. Ancak bu, 2024 moda duvar kağıtlarını seçmek gibi ciddi bir konuya yanlış bir yaklaşım!

Burada belirli kurallar var. Yatak odaları, oturma odaları ve çocuk odaları için kaplamasız duvar kağıtları uygundur ve banyolar, mutfaklar, koridorlar için vinil, yıkanabilir duvar kağıtları 2024’ü seçin.

Düz olmayan duvarlar için güzel bir tasarıma sahip dokulu veya kabartmalı 2024 duvar kağıdını seçin. Duvarlardaki küçük kusurları gizlemeye yardımcı olacaklar. Pürüzsüz duvar kağıdı, herhangi bir duvar kusurunu vurgulayacaktır.

Duvarları yapıştırma konusunda deneyiminiz yoksa, başlangıçta desensiz veya düzensiz desenli duvar kağıdı seçin, böylece dikişleri birleştirirken duvar kağıdını ayarlamak zorunda kalmazsınız, daha az endişe duyacaksınız.

Bir notta! Duvar kağıdı ne kadar ağır olursa, yapışması o kadar kolay olur. İnce duvar kağıtları kolayca yırtılır, kırışır, onlarla ilgili birçok sorun vardır.

Bir oda için rulo sayısını hesaplamak için standart bir 530 mm ruloyu ölçüm çubuğu olarak alın. Orta büyüklükteki kapıları ve pencereleri hesaplamaya dahil edin: fazlalık, deseni hizalamaya veya eşleştirmeye gidecektir. Geniş pencereler ve kapılar göz ardı edilebilir. Şimdi odanın yüksekliğini şerit sayısıyla çarpın. Böylece duvar kağıdının toplam uzunluğunu elde ederiz. Ardından, bu sayıyı standart bir rulonun uzunluğuna, yani 10’a bölün.

Mağazada güzel bir desene sahip modern duvar kağıdı 2024’ü seçerken, renk tonları seriden seriye değişebileceğinden, tüm ruloların aynı seri numarasına sahip olduğundan emin olun. Saydığınızdan bir rulo fazla almanızda fayda var. “Doğru” yapıştırıcıyı seçmek için duvar kağıdının ambalaj listesindeki talimatları dikkatlice okuyun.

Duvar kağıtları nasıl birleştirilir – temel ilkelerduvar kağıdı 2024

Sunulan fikri evinizde başarılı bir şekilde uygulamak için, birleştirmenin temel kurallarını bilmeniz gerekir. Sonuçta onunla yaşıyorsun.

Renk çözümüduvar kağıdı 2024

Her durumda kombine duvar kağıdı, uyum yasalarına göre birleştirilmelidir. “Uyum” (Yunanca harmonia) kelimesi “uyum” anlamına gelir. Kutupsal uyum yasalarına göre (karşıtlık, iki ana rengin kontrastı) birbiriyle birleştirilmiş aynı renk aralığındaki (ilgili renklerde bir ana rengin varlığı), bir gamdaki (tek renkli uyum) duvar kağıtlarını kullanın. Çakışan duvar kağıdı kombinasyonlarına izin verilmez! Kahverengi ve yeşil, pembe ve turuncu, gri ve koyu yeşil uyuşmaz.

Aksine bej (kum – fildişi – çikolata) ve mavi tonları iyi kombinlenecektir. Bu tür kombinasyonlar, sakin, sağduyulu iç mekanların sevenler için uygundur.

Aynı renk aralığındaki duvar kağıtları, kırmızı ve kırmızı-turuncu, sarı ve sarı-kırmızı gibi kombinasyonları içerir. Bu renk kombinasyonlarında uyum sağlanabilir.

Kutup kombinasyonu örneğin camgöbeği (mavi) ve sarı, sarı ve leylaktır (mor). Polar uyumlaştırma, 2’den fazla rengi birleştirmenize olanak tanır. Örneğin koyu yeşil – zeytin – pembe. Kutup kombinasyonunun önemli bir aktiviteye sahip olduğunu dikkate alarak, farklı doygunluktaki duvar kağıtlarını birleştirin.

Ve bir önemli kural daha: birleşik duvar kağıdının renk paleti iç mekanda tekrarlanmalıdır.

ResimYeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Burada ana kural, küçük ve büyük çizimleri birleştirmemektir. Ve gerisi – hayal gücünüzün izin verdiği ölçüde! Örneğin, bir şerit (kafes) bir çiçek desenidir, bir şerit bezelye veya oryantal bir süsdür.

DokuYeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Aynı dokudaki duvar kağıtlarını birleştirmeniz önerilir. Sadece bir kumaş dokusu ile serigrafi baskı kombinasyonu oldukça iyi görünecek. Ancak aynı serigrafi vinil duvar kağıdı ile birlikte iç mekanda uyumsuzluk yaratacaktır.

Modern duvar kağıtları 2024 – kontrastların mükemmel kombinasyonuYeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

  • Dikey çizgiler. Birleştirmenin en kolay yolu. Alanı genişletmek istiyorsanız kullanın. Ayrıca, bu yöntem, iç kısımdaki çıkıntılı parçaları vurgulamanıza izin verecektir – kemerler, sütunlar, nişler. Seçilen duvar kağıdını birbiri ardına veya 2-3 şerit halinde değiştirin.
  • Yatay kombinasyon. Odanın alanını önemli ölçüde genişletir, ancak tavanı görsel olarak biraz düşürür. Bu yöntemle sadece desen ve renkte değil, dokuda da bir kombinasyona izin verilir. Duvar kağıdının yatay eklemini bir kenarlıkla (duvar kağıdı, polistiren veya poliüretan) süsleyin.
  • Duvar kağıdı ekler. İmar alanı için mükemmel bir resepsiyon. Ekler çeşitli boyutlarda olabilir, örneğin tüm duvarı, duvarın bir köşesini, odadaki bir nişi kaplayabilirler. Veya çerçeve içinde zengin bir desen, resim veya “madalyon” şeklinde bir desen içeren ekler olacaktır.
  • “Patchwork” kombinasyonu veya “patchwork”. Çok ilginç bir kombinasyon. Çocuk odası için uygundur. Farklı duvar kağıtları kareler veya dikdörtgenler halinde kesilir ve “yaratıcı bir karmaşa” içinde yapıştırılır. Ana şey, orantı ve stil duygusunu kaybetmemek. Bir patchwork kombinasyonu için duvar kağıdını, örneğin desende benzer motiflerle, farklı desenlerle, ancak yinelenen bir renkle kullanabilirsiniz.

Bunu bildiğim iyi oldu! Geniş duvar kağıtları daha kolay yapıştırma sağlar. İki standart rulo almak yerine artık bir metre rulo satın alarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

Duvar kağıdı 2024 – her zaman trend olan yeni koleksiyonlarYeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Modaya uygun duvar kağıtları 2024 yelpazesi o kadar büyük ki, seçim yaparken kaybolmak çok kolay. Farklı dokularda, yoğunluklarda, boyutlarda, renklerde gelirler. Sonraki renklendirme için tasarlanmış özel duvar kağıtları vardır. Herhangi bir kişi duvarları yapıştırmakla başa çıkabilir, asıl mesele bu konuda biraz fikir sahibi olmaktır.

Birçok yönden sonuç, duvar kağıdının tipine ve işlenen yüzeye bağlı olacaktır. Bu nedenle, doğru seçimi yapmanız gerekir ve bunun için hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak bazı nüansları bilmeniz gerekir.

UydurmaYeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Modern duvar kağıdı 2024’ü duvarda denemeden seçemezsiniz. Doku, renk ve deseni değerlendirmek için satıcıdan ruloyu en az bir buçuk metre açmasını istemekten çekinmeyin. Parlak ışıkta duvar kağıdının alacakaranlıktan tamamen farklı göründüğünü lütfen unutmayın. Dolayısıyla onlara bu iki durumda bakmak gereksiz olmayacaktır. Tüm salonlardaki sorun, iyi aydınlatmanın olmamasıdır. Ancak malzemeyi daha doğru incelemek için bir rulo ile dışarı çıkabilir veya pencereye gidebilirsiniz.

Beğendiğiniz seçenekleri uzaktan değerlendirmeye çalışın. Danışmanın onları duvara dayamasına izin verin ve birkaç metre uzaklaşarak seçiminizi yeniden değerlendirin. Şüpheleriniz güçlüyse, bir deneme rulosu satın almak daha iyidir, evde deneyin. Ve sonra son kararı verin.

Modaya uygun duvar kağıtları 2024 koleksiyonlarını birleştirirken, aynı serinin ürünlerini satın almaya çalışın, çünkü onların yarattığı atmosferde rahat olmalısınız. Uygulamanın gösterdiği gibi, bu tür şeyleri birleştirmek çok daha kolaydır. Ve odayı çok renkli yapma riski minimum olacaktır.

Hemen hemen her yeni 2024 duvar kağıdı koleksiyonunun yalnızca birkaç parametrede (süsleme, renk, yapı) farklılık gösteren özel tamamlayıcı duvar kağıtlarına sahip olduğu göz önüne alındığında, bir satın alma kararı vermek, farklı gruplardan uyumlu seçenekler seçmeye çalışmaktan çok daha kolay olacaktır.

Ara ve karşılaştırGüzel Tasarımlı Yeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Beğendiğiniz ilk duvar kağıdını hemen almayın. Tembel olmayın, birkaç mağazayı ziyaret edin, olası tüm teklifleri inceleyin ve ancak o zaman nihai bir karar verin.

Açıkça tanımlanmış bir hedef, uygun duvar kağıtlarını bulma görevini önemli ölçüde kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Özel bir mağazaya gitmeden önce, odanın stilistik tasarımı için isteklerinize karar verin. Bu, düzinelerce seçeneği anında ortadan kaldıracak ve çok fazla zaman azaltacaktır.

Gelecekteki ortam ve perdeler hakkında fikir sahibi olarak, renk şemasına hemen karar verebilirsiniz. Geleceğin mobilya kaplama örneklerini mağazaya götürmek idealdir. Bu, duvarların renk şemasını daha doğru seçmenize izin verecektir.

Alan imar için yalnızca eşlik eden duvar kağıtlarına bakmanız gerekir ve klasik bir iç mekan oluşturmanız gerekiyorsa, tüm renkli ve parlak seçenekler bir kenara bırakılacaktır.

Duvar kağıdı satışı konusunda uzmanlaşmış mağazaları ziyaret ederken, yalnızca büyük salonlara güvenmeyin. Bazen küçük dükkanlarda, küçük miktarlarda piyasaya sürülen gerçekten benzersiz ve ilginç duvar kağıtları 2024 bulabilirsiniz. Bu durumda, böyle bir duvar dekorasyonunun sadece evinizde olduğunu güvenle söyleyebilirsiniz.

Malzemenin çevre dostu olmasıGüzel Tasarımlı Yeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Renk şemasına ek olarak, duvar kağıtları çeşitli türlere ayrılır: ekolojik, vinil, dokuma olmayan, kağıt. Vinil ve tela, oturma odası, salon, koridor, koridor için harika bir dekorasyon olacaktır. Bu duvar kağıtlarının avantajı bakım kolaylığıdır. Yıkanırlar ve hatta fırçalanırlar. Onlarla çalışmak kolaydır. Tabanları nedeniyle duvar boyunca kayarlar, böylece iyi “birleşirler”.

Dokunmamış kumaşın bir başka avantajı, duvarlara mükemmel şekilde yapışmamasıdır. Duvar kağıdı kusurları gizleyecektir. Ancak serigrafi baskı, yalnızca işlem görmüş yüzeydeki çıkıntıların varlığını vurgulayacaktır. Bunlar çok güzel duvar kağıtları, ancak onları çok dikkatli seçmeniz gerekiyor. Onları odanın tüm alanına yapıştırmak değil, küçük bir panel yapmak veya bir alanı vurgulamak daha iyidir.

Yatak odası ve çocuk odası için, çevre dostu malzemelerden yapılmış doğal duvar kağıtları 2024 uygundur: bambu, kağıt. Herhangi bir zararlı madde yaymazlar ve bu nedenle insanlar için kesinlikle güvenlidirler. Ama onları yapıştırmak gerçek bir problem.

Bambu çok kalın, burada özel bir yapıştırıcıya ve biraz beceriye ihtiyacınız olacak. Kağıt olanlar çok ince. Uygulanan yapıştırıcıdan çabucak ıslandıkları ve özellikle duvar tamamen düz değilse, iyi uymadıkları için çalışmak zordur. Bu nedenle, hasarlı malzemeyi telafi etmek için bu tür duvar kağıtlarını bir marjla almak daha iyidir.

Kalite sertifikalarıGüzel Tasarımlı Yeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Malzemenin kalitesine ikna olmak için sertifikayı dikkatlice okumalısınız. Satıcının sahip olması gerekir. Herhangi bir nedenle belge size gösterilmezse veya orada olmadığı söylenirse, başka bir mağazaya gidin. Aksi takdirde, birçok sorun yaratabilecek ve bazı hastalıklara neden olabilecek düşük kaliteli ürünler satın alabilirsiniz. Bu nedenle, ürünün bileşimini, üretim tarihini ve çalışma koşullarını dikkatlice inceleyin.

Görkemli tasarım projelerini hedeflemeyin. Sadece hayallerinizdeki odayı yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda bağımsız olarak güzel ve şık duvar kağıtları 2023 seçecek deneyimli bir tasarımcıdan yardım isteyin.

bir marj ileGüzel Tasarımlı Yeni Duvar Kağıdı Trendleri 2024

Duvar kağıdı satın alırken, bir rulo daha alın. Bu stok sizi kayıplara karşı sigortalayacaktır, çünkü genellikle çok kısa bir uzunluk nedeniyle kesim sırasında küçük malzeme parçaları kolayca atılır. Böyle bir önlem, bu sefer harcanan “aynı” rulo arayışına karşı koruma sağlayacaktır.

Rulo ambalajın altındaki etiketi asla atmayın. Eksik duvar kağıdını bulabileceğiniz çok numarası var. Sonuçta, “gözle” rengini seçerek tamamen yanlış bir şey satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu