Düğün Paketi Çeşitleri

Düğün paketi denilince bugün en fazla mobilya ve beyaz eşya paketleri akla gelmektedir. Bu sektörlerin dışında çok sık olmasa da düğün organizasyonları, tatil paketi vb. ürün hizmetler için de “düğün paketi” terimi kullanıldığını görmekteyiz.

Mobilya düğün paketi

Mobilya düğün paketi genel olarak yemek odasi, oturma odasi ve yatak odasi olarak 3′lu paket şeklinde sunulmaktadır. Bu Düğün Paketi kampanyaları bircok kisiye mobilyalarini degistirmek icin imkan da sagliyor. Bu şekilde üçlü paketler ekonomik olduğundan evlenecek çiftler tarafından tercih edilmektedir. Herşeyden önce paketin içeriğindeki eşyaların kalitesi önem taşımaktadır. Fiyatı uygun diye her paket satın alınmamalıdır.

Ayrıca, bu tür düğün paketlerinin belirli teslimat süreleri olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle satın alma işlemini son dönemlere bırakmamak gerekir.

Beyaz eşya düğün paketi

Firmalar dönem dönem evlenecek çiftlere uygun olarak düğün paketi kampanyaları yapmaktadırlar. Bu kampanyalar ağırlıklı olarak bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve buzdolabı şeklinde üçlü paketten oluşmaktadır. Bazen bulaşık makinesi yerine pakete televizyon veya ocak dahil edildiği de görülmektedir. İyi bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Bazen bir alana diğer eşyada büyük indirimler de sunulmaktadır.

Organizasyon şirketleri düğün paketi

Düğün organizasyonu için birşirketle anlaştığınız takdirde size çeşitli seçenekleri olan düğün paketleri sunacaklar. Örneğin teknede düğün paketi gibi. Bu tür bir düğün paketine yiyecek içecek, dj müzik, süsleme, gelin masası süslemesi gibi hizmetler dahil edilir. Veya yine restaurantta düğün paketi gibi bir paket satınalabilirsiniz. Yiyecek-içecek, sandalye organize süsleme, gelin masası süslemesi, Konfeti ve volkan, düğün pastası, giriş ve sahne süslemesinden luşan bir paketten yararlanabilirsiniz. Bu tür paketlerin fiyatları kişi üzerinden hesaplanır. Bu nedenle de fiyat araştırmasına başlarken kaç kişiyi davet edeceğinizi iyi bilmelisiniz. Teklif edilen hzmetler arasında özel şöförlü limuzin gelin arabası, gelinlik vb. olduğu da görülmektedir.

Otel Düğün Paketi

Otellerin sundukları düğün paketleri mevcuttur. Bu tür paketlere yiyecek-içeecek dışında konaklama da dahil edildiği görülmüştür. Otellerin çok dolu olmadığı aylara denk geldiği takdirde çok uygun fiyatlar alınabilmektedir. Gelin ve damat için özel balayı suiti vb. fırsatlar sunulabilmektedir.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.