Dönüştürülebilir masalar: Tüm durumlar için 15 model

Modern dönüşüm masaları, masa üstü alanını, yüksekliğini, şeklini ve amacını değiştirebilir. İç mekanda böyle bir öğenin varlığı, çevrenin sahibinin ihtiyaçlarına “tepki verme” rahatlığı ve yeteneği için kesin bir artıdır.
Dönüştürme masası seçeneklerimize bir göz atın ve sizin için en uygun olanı seçin!

Katlanır masalar

İtalyan fabrikalarının modelleri arasında geleneksel katlanır masalar nadirdir. Pratik olarak daha konforlu sürgülü modeller ile değiştirildiler. Katlama mekanizması bazen yemek ve çalışma masalarının tasarım modellerinde kullanılır.

Kitap masalarının önemli bir artısı, katlandığında kompaktlıktır.

Resimde: Calligaris Spazio ultra kompakt kitap masası, bir konsol olarak duvara doğru katlanabilir.

Fotoğrafta: Lago fabrikasının tasarımcıları “kitap” ilkesini yeniden düşündüler. Loto masası, katlanır köşeler sayesinde alanını ikiye katlayabilir.

Resimde: Calligaris Flexy masa üstü menteşeler sayesinde “iki katman halinde” katlanır. Sonuç olarak, masa alanı iki katına çıkar. Bacakların yüksekliği de ayarlanabilir.

Fotoğrafta: Calligaris Spacebox dolabına sahip katlanır bir masa. Bir stüdyo daire için harika bir seçenek.

Uzatılabilir masalar

Sürgülü masa tablasına sahip dönüştürülebilir masalar günümüzde en popüler olanlardır. Kompakt ve ergonomiktir, hızlı ve kolay dönüştürülebilir, dikdörtgen, oval ve yuvarlaktır.

Tek taraflı, yanlarda simetrik “kanat” olarak uzatılabilir. Genellikle, dışarı çıkan parçaların tezgahın altından kendinize doğru çekilmesi gerekir. İstenilen konumda yükselecekler ve bir tıklama ile ana masa üstü ile aynı hizada duracaklar.

Bazen dışarıya çekilebilen bölümler masa üstünün alanını artırmaya hizmet etmez, ancak geometrisini değiştirir. Örneğin, yuvarlak bir masayı oval bir masaya çevirirler.

Fotoğraf: Cattelan Italia Zeus Keramik Drive tablası, ultra ince seramik üst. Yan kısımlar teleskopik bir mekanizma ile uzatılmıştır.

Fotoğraf: Cattelan Italia Jerez, modern tarzda zarif yemek masası kullanıyor. Cam üst kısım, dışarıya çekilebilen yan kısımlarla genişler.

Fotoğraf: Calligaris Orbital oval masa. Cam üst kısım, orijinal bir döner mekanizma kullanılarak açılabilir.

Ek parçalı transformatörler

Ek parçalar nedeniyle masa üstünün “oluşturulduğu” ayrı bir kategori tablolar dönüştürülebilir. Kayar raylara monte edilirler – masanın yanlarına veya ortasına. Modele bağlı olarak, genişletme modülleri alt çerçevede veya ayrı olarak saklanabilir.

Bazı modellerde, masa tablasının boyutu, eklenen ek modüllerin sayısına bağlıdır – tabloyu 1, 2 ve bazen 5 bölüm genişletebilirsiniz.

Fotoğrafta: Cattelan Italia Party konsolu, sürgülü bir çerçeveye oturan ek elli santimetre masa üstleri sayesinde uzunluğunu 50’den 300 cm’ye çıkarıyor. İstenilen boyuta bağlı olarak 1 ila 5 ek tezgah kullanabilirsiniz.

Fotoğrafta: Cattelan Italia Ikon Drive doğal ahşaptan yapılmış üst kısmı bölünmüş dönüşüm masası. İki yan kesici uç, orta çalışma tezgahının altında saklanır ve mükemmel düz bir yüzey oluşturmak için özel bir tutucu ile donatılmıştır.

Fotoğraf: Friulsedie Boston T50 tezgahı için ek bölmeler içeren tablo.

 

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir