Hoş Görünümlü Dış Duvar Ev Renkleri

2023 Dış Cephe Boya Renkleri

Bir evin dış cephesini boyamak söz konusu olduğunda, yapılması gereken birçok husus vardır. Bu faktörlerden bazıları duvarların rengini, evin tarzını ve iklimi içerir. En iyi renkleri ve uygun miktarda boyayı seçmek için bu faktörleri dikkatlice göz önünde bulundurmak önemlidir.

Bir evin dışını boyamak için gereken boya miktarı, boya türüne ve iklime bağlı olarak değişir. Soğuk iklimlerde, duvarları dış etkenlerden korumak için genellikle daha kalın bir kat boya uygulamak gerekir. Bununla birlikte, sıcak iklimlerde, genellikle daha ince bir boya tabakası yeterlidir.

Dış duvar boyama için en iyi boya türü veya markaları genellikle sert iklimlerde kullanılmak üzere tasarlanmış olanlardır. Bu boyalar genellikle su bazlı olup kire, aşınmaya ve yağmura karşı dayanıklıdır.

Dış cephe boya renkleri arasından seçim yapmak zor olabilir, ancak eviniz için mükemmel rengi bulduğunuzda büyük bir etki yaratacaktır. Evinizin dışını boyarken, nasıl bir havada yaşayacağınızı düşünün ve bu koşullara uygun renkleri seçin. Örneğin, şiddetli rüzgarlara veya yağmur fırtınalarına eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, sarı veya turuncu gibi daha parlak renkleri tercih edin. Daha sade ve incelikli bir şey arıyorsanız, beyaz veya siyah gibi grileri veya nötrleri düşünün.

Yeni Filli Boya Renk Kartelası dış cephe

Bir evin dışını boyarken, boya türünü, iklimi ve evin tarzını dikkatlice düşünmek önemlidir. Doğru boya türünü ve doğru miktarda boyayı seçerek evinizin dışının iyi durumda olmasını ve en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evimizin dış görünüşü, bir ziyaretçinin sahip olacağı ilk izlenimi belirleyecektir ve söylendiği gibi, ilk izlenim için ikinci bir şans yoktur. Aynı zamanda bizi tanıyan veya bölgeden geçmeyecek herkese göstereceğimiz şeydir. Ve dürüst olmak gerekirse, hepimiz memnun etmeyi severiz, değil mi?

Bu nedenle ve endurpol kaplamalarda, evimizin dış cephe kaplamasının sadece dekoratif bir unsur olmadığı, binayı korumaya hizmet etmesi gerektiği konusunda çok ısrar etsek de, seçtiğimiz renk veya renk kombinasyonlarının doğru olduğuna inanıyoruz. çok iyi düşünmemiz gereken bir şey. Ve dahası, bizimki kadar dayanıklı boyalar seçersek?

Şaka bir yana binanın dış cephesini boyamak, iyi bir yatırım ve yıllarca birlikte yaşamamız gereken bir karar olduğu için sorumlu düşünmemiz gereken bir karardır.

Bu nedenle dekorasyon uzmanlarımız, klasikleri de göz ardı etmeden, önümüzdeki yıllarda en çok vuracağına inandığımız trendlerden bazılarını sizlerle buluşturuyor. Çünkü kabul edelim, beyaz cephe asla ölmeyecek.

2023’te dış ev için 10 renk ve trend

Sıcak ve kremsi beyazlarDış Ev Renkleri 2024

Uzun zamandır söylüyoruz. Kirli beyaz, şu anda en sıcak dış cephe boya renklerinden biri ve 2023’te hala burada kalacak. Yine de bu trendi sürdürmek için sıcak, kremsi bir beyaz seçin.

Genel olarak, dış cephe boyasını seçerken asla basit, sade bir beyaz önermeyiz. , bu nedenle ahşap renkleriyle vurgulanan bu sıcak beyazları görmek kesinlikle takip edilmesi gereken bir trend.

Gri PaletDış Ev Renkleri 2024

Grinin, beje bir alternatif sağladığı için çimenli yolları yavaş yavaş çeşitlendirmeye başlamasından bizler de çok mutluyuz. 2022’de daha soğuk alt tonlu daha ham grilerde bir düşüş görmemize rağmen, sıcak alt tonlu ve yeşil tonlu grileri düşünmeye başlayın. Grinin sıcak alt tonları vardır, ancak bulutlu günlerde olduğu gibi belirli ışık koşullarında soğuk görünebilir. Öyle bir Zen görünümü yaratıyor ki, çok fazla sakinlik getiriyor ve kim eve geldiğinde böyle hissetmek istemez ki?

BejDış Ev Renkleri 2024

Daha önce bejden uzaklaştığımızı düşündüyseniz, tekrar düşünün. Güzel bir bej yenmek zor. 2023 beji hala sıcak ama sararma eğilimi yok. Farklı aydınlatmalarda ince ve neredeyse beyazımsı. Bu nedenle referans renk olarak 2023 yılında Bej’i önereceğiz. Instagram’da gezinirken, hemen hemen her blog yazarının şu anda sıcak bej bir filtre kullandığını fark edeceksiniz. Tesadüf? olmadığını düşünüyoruz.

İki ton boya renkleriDış Ev Renkleri 2024

Son zamanlarda hem geleneksel evlerde hem de modern yapılarda iki katlı tasarımların arttığını görüyoruz. Beklenen trend, birbirini tamamlayan iki renkten oluşan bir tasarım yönüne işaret ediyor. Birlikte iyi çalışan iki renk düşünün… belki biri üstte, diğeri altta veya biri yanda ve biri ortada. 2023’te giderek daha fazla ev bu tarzı benimseyecek.

Koyu griDış Ev Renkleri 2024

Son zamanlarda, evlerin dış cepheleri koyu gri, neredeyse siyah renkte artmıştır. Kim koyu gri, kömür ve bazalt sevmez? Bu moda rengi anını yaşıyor, ama aynı zamanda bir klasik. En sevdiğimiz koyu grilerden bazıları arduvaz, kömür ve yukarıda bahsedilen bazalttır.

Ahşap renkDış Ev Renkleri 2024

Bizi yanlış anlamayın, boya oyunun kurallarını değiştirir; Ancak, evinizin dışını boyayabilir veya biraz ahşap ekleyebilirseniz, bunun için gidin! 2023 yılında toprak tonlarına ve doğal unsurlara doğru bir baskı olacak. Ahşap, bu trendi benimsemek için büyük veya küçük dozlarda mükemmel bir yoldur.

Pencerelerin etrafındaki beyaz çerçevelerDış Ev Renkleri 2024

2023’te biraz yetenek eklemenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Pencerelerinizin etrafına fazladan bir süs ekleyin ve güzel bir beyaz renge boyayın. Yumuşak beyaz bir döşeme, daha tek renkli bir görünüm için koyu renkli bir evde veya daha açık bir renkte bile hoş görünebilir. Siyah veya beyaz pencerelerin etrafına bu bakışı giymekten çekinmeyin.

Safir mavisiDış Ev Renkleri 2024

Arduvaz gibi, safir mavisi de çok değişen renklerden biridir. Bazıları daha mavi görünür ve hatta kraliyet mavisi bölgeye girer. Dış mekanlar için oldukça nötr olan bir safir mavisi öneriyoruz. Kıyı dağ evleri, tarihi çiftlik evleri ve yüzyıl ortası modern evleri üzerinde çalışır. İyi bir safir mavisi ile çalışırken gerçekten çok fazla kural yoktur.

Safran sarısıDış Ev Renkleri 2024

Soluk sarı, aşırıya kaçmadan veya sizi mahallenizdeki tuhaf ev olarak işaretlemeden sıcaklık sunar.

Mercan kırmızısıDış Ev Renkleri 2024

Bu renk taşrada işe yarar ama mahallede de etki yaratabilir. Hala bir kişilik dokunuşuna sahipken geleneksel bir görünüm verir.

Dekorasyon uzmanlarımızın sizler için hazırladığı 2023 ev dış cephe renk trendleri. Her durumda, herhangi bir şüphe veya açıklama için sizi bizimle iletişime geçmeye, bize fotoğraf veya video göndermeye davet ediyoruz ve size kişiselleştirilmiş bir şekilde tavsiyede bulunacağız.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu