Depolu başlık: 18 akıllı raf

Depo ile donatılmış bir başlık mı arıyorsunuz? Yatağın üstüne bir raf entegre etmek için bu 18 model seçimini keşfedin.

Raf başlığı, hem dekoratif hem de pratik olan ikisi bir arada bir mobilya parçasıdır. Bu akıllı tasarım, alanı optimize etmek, dekore etmek ve en sevdiğiniz aksesuarları ve kitapları elinizin altında bulundurmak için depolamayı yatağa entegre etmenizi sağlar. Bazı modellerde modüler saklama bölmesi bulunurken, diğerlerinde daha fazla rahatlık için komodin bulunur.

Depolu başlık, endüstriyel dahil olmak üzere klasik beyazdan çağdaş tasarıma kadar tüm stillerde ve 90 cm’lik tek kişilik yataktan 140, 160 ve hatta 180 cm’lik çift kişilik yatağa kadar her boyutta bazalı mevcuttur.

Fotoğraflarda, odanıza kolayca entegre etmek için birden fazla tasarıma sahip 18 modeli keşfedin.

1. 160 cm kutu yay için beyaz kitaplık başlığı

Hem işlevsel hem de estetik olan bu kitaplık başlığı, üç niş, rafı ve biri kapanan da dahil olmak üzere yan saklama bölmesi sayesinde çoklu saklama imkanı sunuyor. Bir renk uyumu yaratan nişlerin iç kısmının yatağın ahşabı ile hatırlatılmasına dikkat edin. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

2. Masif meşe yatak başı rafı

Bu masif meşe yatak başı rafının rengi, yatağın beyaz ve mavisiyle ve zeminin grisiyle mükemmel uyum sağlar ve odaya biraz sıcaklık getirmeye yardımcı olur. Rafta, düşen bir veya iki küçük yeşil bitki, bitkisel bir dokunuş getirecek ve bu modeli yüceltecektir. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

3. Endüstriyel tarzda depolamalı başlık

Bu modelin küçük ekstraları, benzersiz niş ve her iki yanında siyah metal kulplu iki çekmecedir. Neredeyse bu yatağın arkasında bir ofis mobilyası olduğunu düşünebilirsiniz! Hem tuğla duvarı hem de yatak başlığının mango ağacının rengini anımsatan yastığa bir göz atın. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

4. Yatağın üstündeki raf

Bu model aslında bir başlık değil, çok fazla yer kaplamadan üç ek depolama alanı oluşturmak için yanlarda birbirine geçen iki raftır. Burada odanın siyah ve açık renkli ahşap dekorasyonu ile uyum içindedir. Camif’te bulmak için.

Camif’ten satın alın

5. Entegre depolamalı başlık

Bu model gerçek bir trompe-l’oeil! Daha çok deposu olmayan bir yatak başlığına benziyorsa, önerilenin tam tersi olduğu açıktır. İlk kumaş panelin arkasında, küçük nesneleri ve cep kitaplarını saklamanıza ve örneğin kuru çiçeklerle dolu güzel bir vazoyu ortaya çıkarmanıza olanak tanıyan geniş bir raf da dahil olmak üzere birkaç saklama boşluğu vardır. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

6. Gizli saklama alanlarına sahip başlık

Bu akıllı modüler başlık, tekerlekleri sayesinde her iki tarafta geri çekilebilir bir komodin sunar. Böylece ihtiyaçlarınıza veya isteklerinize göre iki masayı yatak başlığının yapısına sığdırabilirsiniz. Ne görüldü ne de bilinmiyor! Ama bulunabilir.

But

7. Modüler raflı tik yatak başlığı

Bu tik yatak başlığının “palet” stilini seviyorsanız, kişiselleştirilmiş saklama bölmesine sahip bir yatak başlığı oluşturmak için raflarının çıtalara kaymasını seveceksiniz. Tikamoon’da bulmak için.

8. 140 cm kutu yay için raflı başlık

Siyah ve açık meşe raflı bu başlıkta dört niş ve küçük kutuları, kitapları saklamanıza ve muhtemelen bir başucu lambası koymanıza izin veren uzunluk boyunca bir raf vardır. Alinea’da bulun.

Alinea’dan satın alın

9. Çağdaş tasarım nişli meşe yatak başlığı

En azından bu modelin gerçekten orijinal olduğunu söyleyebiliriz. Zaten bir başlık rafı için gerçekten alışılmadık oluklar ve çubuklar oynamasıyla, ardından o anki ruh halinize göre bir yatak başlığı oluşturmanıza olanak tanıyan klostra tarzındaki kayar kapıları ile. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

10. Kız çocuk odası raf başlıklı

Raf başlığı, bir çocuk odası için mükemmel bir seçenektir. En sevdiğiniz yumuşak oyuncaklar veya küçük numara kutuları gibi kişisel efektlerinizi saklamanıza ve akşam hikayeleri için bir mini kitaplığa sahip olmanıza olanak tanır. Yerden tasarruf etmeyi unutmadan, (kabaca) düzenli bir oda için!

Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

11. Metal ve ahşap raf başlığı

Biraz endüstriyel görünüme sahip bu başlık rafını aynı tarz bir yatak odasına memnuniyetle koyarsak, Afrika esintileriyle etnik bir dekorda tamamen yerini aldığı doğrudur. Minderlerin ve halının bej ve siyahı ile rafın renkleri çağrıştırılır, metal, lambayı destekleyen mobilyalarda ve Afrika maskelerinde bulunur. Ne gibi, bir stili diğerine çevirmek cazibe verebilir! Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

12. 140 cm bazalı saklama yeri ile donatılmış başlıklı yatak odası

Depo ile donatılmış bu başlık, gerçekten bir başlık değil, daha ziyade kitapları, nesneleri ve dekoratif aksesuarları kolayca barındıran küçük bir kitaplık rafı yapar. Depolama alanını optimize etmek için, yatak takımlarını saklamak ve zemindeki alanı azaltmak için ideal olan çekmeceli 140 cm’lik çift kişilik yatak ile birleştirilmiştir. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

13. Modüler depolamalı başlık

Başka bir stil, ancak aynı derecede işlevsel ve pratik! Modüler depolamaya sahip bu başlık, rafları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanır. Çıtalar arasına dilediğiniz gibi yerleştirilebilir ve hatta küçük komodin olarak da kullanılabilirler. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

14. 90 cm yatak takımı için kitaplık başlığı

90 cm tek kişilik yatakların kitaplık başlıkları da olabilir! Burada, hafif kız ruhu ile bir çocuk odasına mükemmel bir şekilde sığar ve yan taraftaki orta niş ve girintileriyle ek saklama alanı sunar. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

15. Depolu yatak başı ünitesi

Klasik bir yatak başlığından daha fazlası, bu modelde bulduğumuz gerçek bir saklama ünitesidir. Göze çarpmadan kitapları ve küçük eşyaları saklamanıza izin veren iki büyük sürgülü kapıya sahiptir. Farklı şekillerde konulabilir. İlk fotoğrafta genişliğe 140 cm’lik bir baza yerleştirilmiş; ikinci fotoğrafta 90 cm uzunluğundaki kutu yay yerleştirilmiştir. Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

16. Entegre komodinli yatak başı

Bu başlık, uyumlu bir yatak odası oluşturmak için iki başucu masasını birleştirir. Çift kişilik yataklar (140 veya 160 cm) için tasarlanan bu oda iki renkten oluşur: ışık getiren hafif ahşap çerçeveyle zenginleştirilmiş beyaz. İskandinav dekorasyonlu bir yatak odasında komodinli bu yatak başlığını tamamen görürdük. Camif’te bulmak için.

Camif’ten satın alın

17. Bir gencin yatak odasında yatak başı rafı

Bu başlık rafının klasik stili, çok kentsel dekorlu (zemin gri, siyah metal dolap vb.) Genç bir yatak odasında bulunabilir. Size şunu söylüyoruz: beyaz neredeyse her stille uyumludur! Maisons du Monde’da bulunacak.

Maisons du Monde’dan satın alın

18. Depolu yatak

Eh, size bahşediyoruz, bu bir başlık değil, daha ziyade depolu bir kutu yay. Fikrin oldukça iyi olduğunu kabul edin: yatağınızın tam dibinde depolamak ve dekore etmek için alanlara sahip olmak oldukça sıra dışı ve yatak odasına kolaylıkla özgünlük katıyor. La Redoute’da bulmak için.

La Redoute’da satın alın

Depolu başlığınızı nasıl seçersiniz?

Yatak odanıza bir yatak başlığını depolama ile entegre etmek istiyorsanız, doğru seçimi yapabilmek için belirli kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Öncelikle yatağınızın konumunu kontrol edin: tavanın altında yüksekliği iyi olan bir duvara mı yoksa eğimin altında mı? Bu fikir, çok yüksek bir yatak başlığıyla bitmekten ve yatak odanızın düzenini değiştirmek zorunda kalmamak için çok önemlidir. Uzunluk için de aynıdır: Başlığınızı yayınıza göre alın (90, 120, 140, 160 veya 180 cm). Entegre başucu masalı bir modeli tercih etmek istiyorsanız, her iki tarafa da birkaç on santimetre eklemeyi düşünün!

O halde stil zamanı! Gördüğünüz gibi, tüm yatak odası dekorasyonlarına uyacak birçok başlık rafı mevcuttur: çok klasik beyaz yatak başlığı, ahşap ve metal karışımı ve hatta% 100 ahşap karışımı endüstriyel model. Kendi atmosferinizi yaratmak için stilleri karıştırmanız da mümkün çünkü bunu çok iyi biliyorsunuz, dekorasyonda hiçbir şey sabit değil! Görünüyor mu yoksa görünmüyor mu? Depolu başlıklar ayrıca klasik bir yatak başlığına göre daha fazla mobilya parçası görünümü veren sürgülü kapılara sahiptir.

Depolama alanlarının sayısı da dikkate alınması gereken önemli bir kriterdir. Yatak odanız küçükse ve yeriniz yoksa, raflı yatak gibi raflı yatak da bir çözümdür; bu, olası bir giyinme odası için yer bırakmaya izin verir. Bu durumda, maksimum niş ile seçin. Bir kitap hayranıysanız, başlık bir mini kitaplık olarak ikiye katlanabilir ve mevcut okumanızı elinizin altında tutabilir. Bu durumda, farklı boyutlardaki kitapları kaydırabilecek kadar yüksek bir saklama alanı alın.

Yatak odanızı döşemek ve dekore etmek için başka ilhamlar istiyorsanız, çocuk kabini ve tasarım ranzalar ve komodinler seçeneklerimizi de keşfedin.

Cubit: modüler mobilya

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir