Dekoratörün kır evine yeni bakışı

Bir yer: Akdeniz bölgesinde bulunan 298 m alana sahip ev.
Barındırıcılar: genç çocuklu aile.
Bir görev: 1990’ların iç mekanını minimum yeniden geliştirme ile canlandırın.

Bu proje, yeni çözümlerin halihazırda kurulmuş bir konut iç mekanına entegrasyonunun açık bir örneğidir. Taze renkler, yeni mobilyalar ve uyumlu eklemeler, “ıssız” evi, sahiplerinin yaz ve hafta sonlarını çocuklarıyla geçirdikleri şık ve zarif bir aile yuvasına dönüştürdü.

Oturma odası

Başlangıçta, evin duvarları mavi-griye boyandı ve bu da bir soğukluk hissi yarattı. Daha doygun karmaşık gölgeler, alanı tam anlamıyla değiştirerek ona yumuşaklık ve rahatlık kattı.

Resimde: Porta Romana tavan lambası.

Mutfak

Mutfak, oturma odasından sadece şartlı olarak ayrılmıştır. Bu, değişmeden kalan birkaç öncülden biridir.

Fotoğrafta: mutfak-yemek odası alanı.

Sinema

Evde bütün ailenin toplanabileceği birkaç yer var. Bunlardan biri sinema. Dekoratörler bu odayı, diğer odalar gibi asil bir gri tonda tuttu. İçindeki merkezi yer, FlexForm fabrikasından konforlu bir modüler kanepe ile kaplıdır. Bireysel parçaları, herkesin rahatça oturabilmesi için yeniden düzenlenebilir.

Merdivenler

İkinci kata merdivenle çıkılır. Onarım işi hafifçe dokundu – sadece basamakların yüzleri değiştirildi.

Fotoğrafta: yatak odası, spor salonu ve dinlenme odasının bulunduğu ikinci kata çıkan merdivenler.

Yatak odası

Duvardan tavana uzanan heybetli kaplama yapısı geçmişin mirasıdır. Dengelemek için, yatak başlığının yerini yatak aldı – yaldızlı ağır bir yapı yerine, tekstilden yapılmış özlü yumuşak bir başlık ortaya çıktı. Işıklar, perdeler ve halılar, ortamın son dokunuşlarıdır.

Hostes ofisi

Kabine evin hanımına aittir. Buradaki mobilyaların çoğu özel yapımdır ve aksesuarlar sahibinin kendisi tarafından seçilmiştir.

Resimde: Porta Romana’dan tavan lambası ve masa lambası.

Salon ve spor salonu

Yatak odası salona ve oradan da evin yeni bir bölümünün parçası olan spor salonuna açılıyor, ancak kısa süre önce tamamlanıyor.

Faydacı işlevine rağmen spor salonu, yaşam alanının estetiğini korur. Buradaki kaplama malzemeleri, oturma odası ve yatak odasında kullanılanlara olabildiğince benzer. Simülatörler, evin hostesi tarafından renk şemasına göre iç mekana sığacak şekilde seçildi.

Fotoğrafta: bahçeye bakan panoramik pencerelere sahip bir spor salonu.

 

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir