Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

2023 Modern Dekorasyon Modası

Birçok insan, yıllar içinde iç tasarımdaki düşüşü fark eder. İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı evlerinin iç tasarımı ile daha az ilgilenirler. Bununla birlikte, birçok insan hala lüks bir evin görünümünü ve hissini istiyor. Doğru iç tasarım, o lüks ev hissini her eve getirebilir. Herhangi bir evin daha geniş görünmesini sağlayabilir ve evin ruh halini ve enerjisini iyileştirebilir. Doğru iç tasarım, herhangi bir evin daha lüks görünmesini sağlayabilir ve ziyaretçiler üzerinde bıraktığı ilk izlenimi iyileştirebilir.

2023 Ev içi dekorasyon modelleri

İyi planlanmış bir iç mekan, herhangi bir evin daha geniş görünmesini sağlayabilir. Gömme aydınlatma eklenerek ve yüksek tavanlar kullanılarak alan verimli hale getirilebilir. Çevredeki alanın manzarasını görmek için tavandan tabana pencereleri kullanmak, evi daha da büyük hissettirmek için mükemmel bir yoldur. Mobilyaları duvarlara ve yer karolarına yerleştirmek de bir boşluk hissi yaratabilir. Duvarları yeniden boyamak veya farklı bir renkle boyamak da farklı bir his yaratabilir. Örneğin, açık bir renk bir evi havadar ve ferah hissettirebilir. Tersine, koyu bir renk daha samimi bir his yaratabilir. Her şey duvar boyası seçimine bağlıdır.

Duvar dekorasyonu el yapımı

Doğru iç tasarım, bir evin ruh halini ve enerjisini de iyileştirebilir. Bunun nedeni, bir evin ambiyansını zenginleştiren doğru iç tasarımdır. Doğru iç tasarımla lüks bir his yaratmak kolaydır. Bu lüks his, pahalı kaplamalar ve demirbaşlar eklemekten gelebilir. Ayrıca evin ferah görünmesini sağlamak için doğru miktarda mobilya eklemekten de gelebilir. Doğru iç tasarım, doğru miktarda aydınlatma ve pencere ekleyerek bir evin daha davetkar görünmesini de sağlayabilir. Doğru iç tasarımla lüks hissettiren bir ev yaratmak kolaydır.

İç tarasarım modası

Doğru iç tasarımla bir ev daha iyi bir ilk izlenim bırakabilir. Bunun nedeni, bir evin daha lüks ve modern görünmesini sağlayan doğru iç tasarımdır. Doğru miktarda ışık ve pencere eklemek, herhangi bir evin daha modern görünmesini sağlayabilir. Bu modern görünümün, malzeme ve bitişin doğru kullanımından geldiği söylenebilir. Mermer tezgahlar ve paslanmaz çelik aletler gibi iyileştirilmiş yüzeyler sunmak da bir evin daha modern görünmesini sağlayabilir. Doğru iç tasarımla bir evin modern görünmesini sağlamak kolaydır.

İç tasarımın bir dezavantajı, dağınık bir evin temiz tutulmasının daha kolay olmasıdır. Açık kat planına sahip bir ev, kir ve tozun toplanmasını kolaylaştırır. Açık kat planları, hava akışına izin vermek için ısı ve gazın tahliye edilmesi için de kullanışlıdır. Geçmişte, insanlar tamamen mobilyalı bir ev lüksüne sahip değildi. Sahip olduklarıyla yetinmek zorundaydılar. Sahip olduklarından en iyi şekilde yararlanmak için evlerini mümkün olduğunca işlevsel hale getirdiler. Dağınık bir ev, zaten orada olandan en iyi şekilde yararlanmanın sonucudur.

Tavsiye: Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? (Çözüm)

Aynısı açık kat planı olan bir ev için de söylenebilir. Açık kat planları arasında geçiş yapmak daha kolaydır. Evlerinde çok fazla mobilyası olan insanlar, açık bir kat planında hareket etmeyi çok daha zorlaştırıyor. Ayrıca evdeki şeylere erişmeyi çok daha zor hale getirirler. Geçmişte insanlar sahip olduklarıyla yetinmek zorundaydılar. Her zaman en pahalı ve lüks eşyaları karşılayamazlardı. Sahip olduklarıyla yetinmek zorundaydılar. Sahip olduklarından en iyi şekilde yararlanmak için evlerini mümkün olduğunca işlevsel hale getirdiler. Açık kat planına sahip bir ev, zaten orada olanlardan en iyi şekilde yararlanmanın sonucudur.

Lüks ev dekoru

İç tasarım, bir evin lüks görünmesinde ve hissettirilmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca bir evi daha geniş ve modern hissettirebilir. Öte yandan, dağınık bir evin temiz tutulması daha kolaydır ve bir evi daha modern hissettirebilir. Bu makaledeki tüm tavsiyeleri bir araya getirirken, iç tasarımdan en iyi şekilde yararlanmak mümkündür. Bir evi lüks ve modern hissettirirken, temizliğini kolaylaştırırken ve içinde taşınmasını zorlaştırmak mümkündür. Bu çelişkili tavsiyeler, iç tasarımda ustalaşmayı zorlaştırıyor. Bu nedenle, her şeyi mantıklı kılmak için bir iç tasarımcı kiralamak önemlidir.

Orijinal cam sehpa

2022 ve 2023 mimari trendlerinin ortak bir noktası var: sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir mimariye bağlılık. Genel olarak toplum, aynı zamanda sosyal bir tezahür olarak çevresel taahhüt ve mimari eğilimlere doğru evriliyor.

Geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı, kendi kendine yeten binalar ve gezegene saygılı her türlü tesis giderek daha sık hale geliyor. Ama mimaride aşağıda bahsettiğimiz daha çok trend var.

Geleceğin Mimari Tarzlarını İşaretleyecek 14 Trend

Bu önerileri dikkatlice okuyun çünkü çoğu burada kalacak ve mimaride uzun süre trend olacak.

1. Konut Mimarisinde Endüstriyel Stil2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Hem konut binalarında hem de diğer kentsel altyapılarda inşaatta asimetrik formlarla tanımlanır. Demir, ahşap, alüminyum ve hatta geri dönüştürülmüş plastik kombinasyonu ile karakterize edilir, bu da inşaat maliyetlerinde azalma anlamına gelir. Basit çizgiler ve yüzey elemanlarının yokluğu da endüstriyel tarzın karakteristiğidir.

Görselde Azulev’in Brooklyn serisinden fayanslarla tasarlanmış endüstriyel tarzda bir çatı katı görüyoruz.

2. Ev Otomasyonu ve Akıllı Evler2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Hem yeni binalar hem de rehabilite edilmiş binalar için yukarı yönlü bir trend. Otomatik sistemler, sıcaklığı, ışığı veya ev güvenliğini kontrol etmek için giderek daha fazla talep görüyor.

Akıllı bir bina, kullanıcılarına daha fazla konfor sunar ve tüketim faturalarını azaltır. Domotik mimari, çevrenin korunmasına yönelik toplumsal bilincin ve hakkı tüketme ihtiyacının bir yansımasıdır.

3. Açık ve Çok Amaçlı Mekanlar2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Şeffaf ve çok amaçlı ortamlar yaratmak için evin farklı alanlarını bütünleştirme taahhüdü daha net hale geliyor. Bu çözüm, tüm aile için bölme duvarlarından ve çok pratik alanlardan elde ettiğinizden daha fazla metrenin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.

Alan ve ışık elde etmek için odalar arasında bağlantı görevi gören yapı malzemeleri kullanın ve tüm odayı tutarlı bir şekilde dekore edin.

Mutfak ve oturma odasının entegrasyonu birkaç metrelik katlarda en yaygın olanıdır. Ancak teraslı oturma odasını veya yatak odası ile oturma odasını birleştirmeyi de seçebilirsiniz. Piyasada bu durumlarda size yardımcı olacak katlanır ve açılır kapanır mobilyalar vardır, böylece birinden diğerine doğal olarak geçebilirsiniz.

Heritage, Azulev markamızın kalker ailesinin bir taşıdır. Bu karo, yukarıdaki resimde de görebileceğimiz gibi, iç veya dış mekanları birleştirmek için idealdir.

Martha Torne ve mimar Frida Escobedo’nun bu temayı tartıştığı SIMO’nun son sayısında geleneksel mekanların yeni kullanımları tartışma konusu oldu. Oda kavramının ve mimari ilginin mekanları yeniden tanımlamak için nasıl değiştiğinin reddedilemez bir kanıtı.

4. Mutfak Yeni Kahraman…2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Mutfak geleneksel olarak evin en canlı yeridir. İçinde yemek hazırlıyoruz ve birçok durumda aile yemek için bir araya geliyor. Ama aynı zamanda çocukların oynaması ya da misafirlerin aperatif içmesi için en sevdiği yer.

Bu vesileyle biz de bu mutfak ortamını yaratmak için Heritage serisini kullandık.

Bu nedenle 2023 mimari trendleri mutfağı öne çıkarıyor, boyutlarını artırıyor ve onu yemek odası ve oturma odası ile birleştiriyor. Bu imkanınız varsa, su bölgesi ve kahvaltı barı olarak hizmet veren ve lounge alanını görsel olarak ayıran merkezi bir ada yerleştirin.

5. Ve Banyo Rahatlamak İçin Bir Alandır2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Banyo artık sadece kişisel bakıma ayrılmış bir alan değil. Bu konaklama artık zor bir günün ardından dinlenmek için bir yer olarak anlaşılmaktadır. Gerginliğimizi azaltacak bir duş sırasında yeniden bağlanmak için dışarıdaki bağlantıyı nerede keseceğiz. Ve tüm bunlar tasarım ve dekorasyon sayesinde.

Bu muhteşem banyo bir banyodan çok daha fazlası, evimizde sahip olabileceğimiz, sauna, jakuzi ve uzanarak rahatlayabileceğimiz hamaklar sayesinde rahatlama ve rahatlama anının tadını çıkarabileceğimiz gerçek bir spa. Bu ortam, Calacatta ve EternalOak serilerimizle tasarlandı.

Banyolardaki yeni trendler, temizliği kolaylaştıran, dinginlik ve dinginlik ileten karolarla çok hafif veya beyaz karo kaplamaları tercih ediyor. İster hidromasaj kabini, ister ekranlı duş olsun, duş, banyonun ana kahramanı haline gelir. Kullanımının tüm kullanıcılar için rahat olması için gerekli boyutlara sahip olmanız önemlidir.

Depolama kapasitesine sahip basit mobilyalar, her şeyin toplanması ve bir iç mekan bitkisi, günlük bakımın tadını çıkarmak için gerekli atmosferi yaratacaktır.

6. Zemin ve Duvarların Kahramanı2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

2023 mimari trendlerinde bu dekoratif unsurlar daha çok ön plana çıkıyor. Farklı malzemeleri taklit eden kaliteli kiremitlere sahip çatılar, işlevsellikleriyle ön plana çıkıyor.

Yukarıdaki resimde Azulev’in Calacatta serisinden mermer karolarımızla zemini ve duvarları olan bir ortam görüyoruz.

Diğer malzemelerin arasına çamur, ahşap veya cilalı çimentoyu taklit eden çok çeşitli doku ve renklerde kaplamalar koyabilirsiniz. Üretimlerinde her zaman çevre dostu ürünler satın aldığınızdan emin olun.

7. Riskli Kombinasyonlar2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Pazar, tüm inşaat malzemelerinde çeşitli stiller ve renkler sunarak tek bir seçenek seçmeyi zorlaştırıyor. Bu nedenle, bu yıl çok sayıda şekil ve malzemeye sahip mekanlar, uygun şekilde bir araya getirilerek trend olacak.

Combiwood Traditional Woods porselen parke ve Sanchis Oldker serisi hidrolik karoların kombinasyonunun sağladığı muhteşem sonucu yukarıdaki görselde görebiliriz.

Farklı tonlarında sarı; eski gülden kırmızı karpuza; kadife veya tüviti taklit eden dokulara sahip karolar. Kısacası, yaşam dolu mekanlar yaratmak için evlerin ve çalışma alanlarının yapımını ve dekorasyonunu etkileyecek bir şekil ve renk patlaması.

8. Beyaz, Daima Beyaz2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Farklı tonlarında beyaz, tek başına veya siyah, hardal veya gri gibi diğer renklerle birlikte iç tasarımın kahramanı olmaya devam ediyor. Duvar ve zemin kaplamalarında odalara ışık sağlar ve görsel olarak genişletir.

Ayrıca alınan tüm ışığı yansıtır, bu nedenle karanlık veya kapalı ortamlarda kullanılması tavsiye edilir. Örneğin banyo karolarında uygun ölçülerde kullanıldığında beyaz mükemmel bir estetik sonuç sağlayacaktır.

9. Tadilat, Rehabilite, Tadilat

En iyi sonuçlara ulaşma, inşaatları en aza indirme ilkesi 2023’de bir trend. Eski ve çoğu durumda tarihi binaların rehabilite edilerek onlara yeni bir kullanım kazandırılması, şehirlerimizde birkaç yıldır gözlemlediğimiz bir süreç.

Ayrıca evlerin yeni sosyal taleplere adapte edilmesi ve daha fazla konfor sağlanması için yenilenmesi. Bu eylemler, bir ev inşa etmekten veya sıfırdan inşa etmekten daha düşük bir ekonomik maliyet avantajına sahiptir.

Slim Rect serimizdeki tüm seriler, 6mm’lik ince kalınlığı sayesinde fazla kiremit uygulamasına izin verdiği için özellikle binaların renovasyonu ve rehabilitasyonu için uygundur. Aynı şekilde, Azulev Group’un XLAM markası da fazla karoya izin verdiği için tadilat ve tadilat için ideal olan ekstra geniş 6 mm kalınlığında zeminler sunar.

10. Yeni Minimalizm2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Mimaride minimalizme yönelik eğilim, modern ve son teknoloji malzemeleri kullanan basit formlara bağlılık anlamına geliyor. Evler ve oteller için olduğu kadar ofis binaları ve alışveriş merkezleri için de kontrat tasarımları oldukça gereklidir. Ekonomik tasarruf ve çevresel fayda sağlayacak ısı ve ses yalıtımı sağlamak için kaliteli malzeme kullanma eğilimidir.

11. Sözleşme Kavramı

Bu yenilikçi konsept, açık, şeffaf ve şeffaf alanlar aracılığıyla yenilikçi çalışma ortamları yaratır. İşbirliğini ve ekip çalışmasını savunan yeni çalışma metodolojisine göre ofisler, sürekli değişen, her an kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen mekanlar olarak tasarlanıyor.

Sözleşme konsepti, bazı odalar arasında bölmeler olmaksızın ve cam duvarlarla sınırlandırılmış odalarla çok işlevli alanlar yaratmak için evlere aktarılıyor.

12. Tüm Yıl Boyunca Açık Havanın Keyfini Çıkarın2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Teraslar ve balkonlar, uygun şekilde koşullandırılırsa yıl boyunca kullanılabilir. Hava güzel olduğunda alanı tamamen açmanıza izin veren cam perdeler olarak adlandırılan profilsiz mimari cam dolaplarda bir trend. Küçük de olsa bir açık alanınız varsa, soğukla ​​savaşmak için seyyar sobalar yerleştirebilirsiniz.

Azulev’in Brooklyn serisi, markamızın diğerleri arasında, kaymaz kaplamalı, her türlü dış mekan için ideal.

Brooklyn, çimento, taş ve cottoyu birleştiren çağdaş bir malzemedir. Minimalist özü, onu hem iç hem de dış mekanlara yerleştirilebilen modern veya endüstriyel tarzdaki odalar için ideal bir karo yapar. Bu seri aşağıdaki formatlarda bulunabilir: 20mm kalınlığında 100 × 100, 50 × 100, 75 × 150, 75 × 75, 59 × 59, 29 × 59 ve 75 × 75.

13. Daha Az Gürültü, Daha Fazla Işık2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

Gürültü, evlerimizin içinde ve dışında maruz kaldığımız bir kirleticidir. Bu nedenle, binalarda gürültüyü en aza indiren dağıtımlar ve malzemeler kullanılarak bu güçlük göz önünde bulundurularak giderek daha fazla mimari proje gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda mimari teknoloji, binaların güneşten aldıkları doğal ışıktan faydalanması için geliştirilmiştir. Ve aynı zamanda, yapay aydınlatmayı, mobilya arasındaki çalıntı noktalarla veya dolaylı sıcak ışık şeklinde mümkün olan en doğal şekilde entegre eden trendler var.

14. Yeni Yapım Yöntemleriyle Testler2021/2022 Mimari ve Dekorasyonda Yeni Trendler

2023 yılı boyunca, yeni inşaat sistemleriyle yapılan deneylerin bazı sonuçlarını öğreneceğiz.

Geniş format XLAM markamızın Expression serisinin kullanıldığı ahşap porselen karo olan Azulev’in Orijinal serisi ile tasarlanmış zemin ve özel şömine kaplaması ile oluşturulan ortam. Expression koleksiyonu çok ince bir kalay ve demir levha türüdür.

Genuine, odaları zarif ve benzersiz bir tarzda tasarlamak için tasarlanmış özel bir ahşap porselendir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu