Nasıl Yapılır ?

Dekorasyonda hata yapmamak için ne yapmalı?

Dekorasyonda hata yapmamak için ne yapmalı? Küçük evleri modern ve işlevsel bir şekilde dekore etmek hiç şüphesiz kolay bir iş değildir. Bununla birlikte, küçük bir mülkten bahsettiğimizde, zorluk daha da büyüyor. Ama sakin ol! Bu imkansız olduğu anlamına gelmez.

hata yapmamak için ne yapmalı?
İdeal olarak, ortama bir dizi gereksiz öğe eklemeden veya onu çok utandırmadan her alandan nasıl yararlanacağınızı bilmelisiniz. Bu nedenlerden dolayı ilk adım, mülkünüzün her köşesini dikkatlice planlamak ve incelemektir.

Kaliteli kaynaklar, iyi bir aydınlatma seçimi, renk kullanımı ve doğru mobilya kullanımı ile eviniz için modern, işlevsel ve konforlu bir dekorasyon geliştirmenin mümkün olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu süreçte size yardımcı olmayı düşünerek, küçük evleri dekore edip rahat bir ortama dönüştürmeniz için 3 kesin ateş ipucu içeren bir liste hazırladık. Okumaya devam edin ve bir göz atın!

1. Odaları planlayın

Fotoğraf: Pinterest

Bu yazıda iseniz bunun tek bir nedeni var: eviniz veya daireniz küçük. Bu nedenle ilk adım, her köşenin nasıl olacağını planlamaktır. Dekorasyonda kullanmak istediğiniz her şeyi listeleyin ve ardından yalnızca gerekli olana yatırım yapmak için gözden geçirin.

Bunun için her odayı çok dikkatli ölçmeniz çok önemlidir, çünkü ancak o zaman neyin iyileştirilmesi gerektiğini ve kullanılabilecek alanları belirleyebileceksiniz.

Evinizin sahip olmasını istediğinizi hayal edelim. Büyük bir malzeme olduğu için görsel karmaşaya neden olmamak için mevcut alanların değerlendirilmesi önemlidir.

Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, ölçüleri analiz etmenin daha kolay olması için alıcının mülkün kat planına sahip olup olmadığına bakın.

2. Çok işlevli mobilyaları tercih edin

Fotoğraf: Pinterest

Bir diğer önemli ipucu, birden fazla işlevi olan mobilya ve parçaları seçmektir, bu nedenle bir dizi ürüne yatırım yapmaya gerek yoktur. Yeterli bütçeniz varsa, her alandan yararlanmak için tasarlanmış mobilyalara yatırım yapın.

Örneğin, dolapları değiştirmek için raflar ve nişler kullanabilirsiniz. Bu şekilde bardak, tabak ve çatal-bıçak saklamak mümkündür.

Buna ek olarak, planlanan mobilyalar harika bir seçenektir, çünkü parçalar her ortam için özel olarak üretilecektir ve ayrıca her konut tipi için özel işlevlere sahip olacaktır.

3. Doğru renkleri ayarlayın

Fotoğraf: Pinterest

Son olarak, doğru renkleri tanımlamak da küçük bir evi dekore etmek için çok önemlidir. Sonuçta renkler, ortamın alan kapasitesini artırarak bir ferahlık hissi sunabilir.

Tüm mekanların beyaz olması gerekli değildir ancak zemin, duvar ve kanepe, dolap, yatak gibi daha büyük mobilyalar gibi en baskın unsurlarda açık renklerin tercih edilmesi ilginçtir.

Ancak bu, çevrenin monoton olması gerektiği anlamına gelmez. Renkler, diğerleri arasında yastıklar, resimler, lambalar gibi aksesuarlarla gelebilir. İdeal olan, net bir özelliğe sahip olmak, ancak onu vurgulamak için renkli noktalar kullanmaktır.

Küçük evlerin nasıl dekore edileceğine dair yazımızı beğendin mi? Bu yüzden meslektaşlarınızla paylaşın ve yorumunuzu bırakın!

Dekorasyonda hata yapmamak için ne yapmalı? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu