Dayanışma Bağlarının Renkleri ve Anlamları

Şu anda, yaşamı iyileştirmek için farklı hayır amaçlarını desteklemek için yaratıcı önlemler alınmıştır ve en çok kullanılanlardan biri, sevimli olmanın yanı sıra rengine bağlı olarak anlam değiştiren dayanışma bağlarıdır.

Çok dikkat! Bugün dayanışma bağları ve temsil ettikleri her şey hakkında her şeyi açıklamak istiyoruz.

Dayanışma bağlarının anlamı

Dayanışma bağlarının anlamı

Dayanışma yayı, küçük bir fiyonk gibi görünecek şekilde belirli bir şekilde katlanan kısa bir kurdeleden oluşur; bu, herkesin görebilmesi için göğsün her iki yanına yerleştirilir.

Dünyanın her yerinde bir sembolizm olarak görülüyor bilinçlendirmek Çözülmesi gereken bazı hastalıklar veya sosyal problemler, sırayla nedene büyük bir destek olarak gösterilir, bandın hangi renk olduğuna bağlı olarak, hangi özel nedenin desteklendiği bilinecektir.

Daha sonra dayanışma bağlarının renklerini ve destekledikleri davalar için anlamlarını açıklayacağım:

Yeşil yay

Yeşil kurdelenin anlamı, çevre koruma, Tourette sendromunun tedavisi ve yetişkinlerde ve çocuklarda depresyon olarak uluslararası düzeyde tanınmaktadır.

Genellikle büyük endüstrilerin neden olduğu kirliliğe, küresel ısınmaya karşı mücadeleyi genişletmek ve doğada insan davranışını iyileştirmek için kullanılır.

Buna karşılık, organ ve farklı dokuların bağış veya naklini desteklemek, yetişkinlerde ve çocuklarda çift kişilik ve depresyon gibi psikolojik bozuklukların tedavisi, çocukların kaybolmasına yardımcı olmak, Tourette sendromu ve homeopati için kullanılır.

Mavi kravat

Mavi kurdelenin anlamı da çok önemlidir, zorbalık, çocuk istismarı, prostat kanseri ve kolon kanseri ile mücadeleyi temsil eder.

Gördüğünüz gibi, bu bağlantı, başlıcaları zorbalık ve çocuk istismarı, diğer nedenler sarhoşken araba kullanmak, kasırgalar tarafından terk edilen insanlara destek, kanser taşıyıcıları prostat, kolit veya kolon olmak üzere çeşitli sosyal nedenlerle kullanılmaktadır.

Açık mavi yay

Açık mavi fiyonklar genellikle rahim veya yumurtalık kanseri olan kadınlarla dayanışmanın sembolü olmanın yanı sıra polikistik yumurtalık hastalıklarına karşı nedenleri, tedavilerini iyileştirmek ve arttırmak için kullanılır.

Koyu mavi yay

Bu tür yay rengi temsil eder kötüye kullanımın önlenmesi ve durdurulması reşit olmayanlara, her türlü istismara uğrayanların haklarının savunulması, artrit farkındalığı.

Aynı zamanda ortak kullanımda suyun kötüye kullanılmasına karşı bir protesto olarak kullanılır ve ifade özgürlüğünü sembolize eder.

Turuncu yay

Turuncu bağlar, lösemi tedavisi, bağımlılıkların iyileşmesi için tedavi, kıtlıkla mücadele ve hayvanlara kötü muameleden yanadır.

Anlamlarından bir diğeri, kültürel çeşitliliğin artan kabulüdür ve Avustralya gibi yerlerde ırksal hoşgörüye desteğin bir simgesidir.

Ukrayna’da böbrek kanserinden kurtulanları desteklemek ve hiperaktivite bozukluklarının yanı sıra karmaşık bölgesel ağrı sendromu veya dikkat eksikliği hakkında farkındalık yaratmak için kullanılır.

Kahverengi yay

Brown bağları, kolorektal kanser, kolon kanseri ve ailesel polipozis gibi diğer nedenlere daha fazla destek vermenin yanı sıra, tütünün gayri meşru ve yasadışı kullanımına karşı uluslararası mücadeleyi desteklemek için var.

Sarı yay

Sarı kurdele, endometriozisden etkilenen hastaları desteklemek, onlara umut ve cesaret vermek için kullanılır. İntiharla mücadeleyi temsil etmek için AMBER, evlat edinen ebeveynleri uyarır veya destekler.

Ülkeye bağlı olarak, desteklediğiniz neden değişir, örneğin; Almanya’da silahlı kuvvetlere desteğin bir sembolüdür, İtalya’da savaş esirleri için dayanışmayı temsil eder ve Japonya’da kamu rol modeli haline gelen profesyonelleri ve diğer birçok ülkeyi tanımaya hizmet eder.

Açık sarı yay

Açık sarı fiyonklar, sarkom kanseri veya Down sendromlu hastaları ve yakınlarının acılarından etkilenen aile üyelerini desteklemek için kullanılır.

Mor yay

Mor kurdeleler hastaları desteklemek için var Alzheimer ve lupustan muzdarip ve herhangi bir kanser türünden kurtulanlara umut vermek. Genellikle bu hastalıkların farkındalığı artırmak için sadece bir günü vardır, bu nedenle genellikle yürüyüşler yapılır.

Bu bağlar, Kadınlar Günü’nü kutlamak ve aile içi şiddetle mücadelede olduğu gibi, toplumsal cinsiyetin savunulması için de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pembe kurdele

Bunlar kansere karşı en iyi bilinen dayanışma bağlarıdır, kanserden muzdarip veya meme rekonstrüksiyonu yaptırmak zorunda olan kadınlara desteğin bir simgesidir ve bu ciddi hastalık hakkında farkındalık yaratmaya, önlenmesi ve zamanında tutuklanmasına hizmet eder.

Siyah kravat

Bunları muhtemelen biliyorsunuzdur, insanların bir aile üyesinin kaybı veya yakın bir arkadaşlığı karşısında rahatsızlıklarının bir sembolü olarak Facebook’ta bu bağlantıyı kullanmaları yaygındır.

Siyah kurdele dünyanın her yerinde yas tutmayı temsil eder, ilk kez 1997 yılında Gallerli Diana’nın ölümü sırasında İngiltere’de kullanılmıştır.

Genellikle saldırılardan, doğal afetlerden, kazalar veya benzeri olaylardan kaynaklanan toplu ölümlerden kaynaklanan rahatsızlık anlamına da gelir. Dünyanın diğer bölgelerinde aynı zamanda melanom farkındalığı, uyku bozuklukları, silah kontrolü ve kolanjit anlamına gelir.

Kırmızı kravat

AIDS davası için büyük bir aktivist olan Frank Moore, bu hastalıktan etkilenenlerle önleme ve dayanışmayı sembolize etmek için kırmızı kurdelenin kullanıldığı bir kampanya oluşturma fikrini ortaya attı.

Onu ilk kullanan kişi, kırmızı yayı tüm dünyada daha popüler hale getiren Tony Ödülleri’nde de kullanan ilk halk figürü olan aktör Jeremi Irons’dı.

Beyaz yay

Beyaz renk barışı temsil etmek için kullanıldığı gibi, kurdelesi de bunun için kullanılır, ayrıca osteoporoz veya kemik kanseri hastalığından muzdarip hastalar için dayanışmayı teşvik eder.

Ayrıca fıtıklardan etkilenenlere, doğum sonrası depresyona ve genç hamileliğin önlenmesine ve soykırımdan kurtulanlara destek sağlarlar.

Altın yay

Altın kurdeleler, dayanışmayı teşvik eden amaçları desteklemek ve her tür kanser veya spina bifidadan muzdarip çocukların durumuna yönelik tedavilerin iyileştirilmesi için kullanılır.

Gümüş yay

Gümüş kravatlar çocukları desteklemek engelli olanlar ve Parkinson hastalığı gibi çeşitli akıl hastalıkları olanlar; şiddetli depresyon, şizofreni, disleksi, bipolarite ve anksiyete bozuklukları.

Bulundukları ülkelere bağlı olarak, obsesif-kompulsif, panik veya dissosiyatif kimlik bozuklukları, madde bağımlılığı ve travma sonrası stresten muzdarip kişilere destek gibi anlamları değişebilir.

Umarım renkli yayların farklı anlamlarını beğenmişsinizdir, favorileriniz olan yorumlarda bizi bırakın ve daha fazlası için bizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu