Daha Yeşil Ve Parlak Bahçeler

Yaz aylarındaki kavurucu sıcaklığının birçok olumsuz etkisi var. Bu olumsuzluklardan nasibini alan çimlerimizin sağlıklı görüntülerini kaybetmemesi ve kurumaması için alınabilecek çeşitli önlemler elbette mevcut. Bu önlemlerden bir tanesi Botanika’nın yarattığı mükemmel besin ve koruyucu Çim Coşturan. Çimlerin olumsuz mevsim koşullarından etkilenmemesini, uzun ömürlü olmasını, yeşil ve parlak görünmesini sağlayan Çim Coşturan; çimlerinizin en yakın dostu.

Bütün yaz sulanan ve biçilen çimler Eylül ayından itibaren kış mevsimine hazırlanmalı, çimlere özel bir bakım uygulanmalıdır. Çimlerin sağlıklı görüntüsünü koruması için mutlaka sabah erken saatlerde doğru şekilde sulanması gerektiği unutulmamalıdır. Akşam sulandığı takdirde gece boyunca ıslak kalacağından, çimlerde mantar oluşabilir.

Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı’nın çim bakımına dair önerileri şöyle: “Doğru sulama tekniğinin yanı sıra çimlerin bakımında kültürel önlemler de kullanılmalıdır. Çimler yılda iki kez mutlaka havalandırılmalıdır. Bu sayede toprakta açılan delikler suyun daha rahat emilmesine yardımcı olur. Daha da önemlisi çimlere mutlaka düzenli besin desteği verilmelidir. Botanika Çim Coşturan ile çimlerinize gerekli besin desteğini fazlasıyla sağlamış olursunuz. Çim Coşturan, çimlerinize ihtiyacı olan tüm besini sağlayacak ve yıl boyunca sağlıklı görünümlerini korumalarına yardımcı olacaktır. Doğru bakım ve sulama tekniklerine ek olarak kullanacağınız Botanika Çim Coşturan Çim Gübresi ve Çim Coşturan Kışa Hazırlık Gübresi, bundan böyle çimlerinizin en yakın dostu olacak. Sağlıklı ve yemyeşil çimleriniz herkesin beğenisini toplayacaktır.”

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir