Daha İyi Çocuk Odaları Tasarlamak İçin 6 İpucu

Çocuğunuzun odası muhtemelen evinizin en beğenilen alanlarından biridir. Küçük çocuğunuzun oynaması, büyümesi ve öğrenmesi için bir alandır. Tasarlarken eğlenceli olabilir; eşit derecede zor olabilir. Konu oda rengi, mobilya düzenlemesi ve alan olduğunda çocukların kendi tercihleri ​​vardır. Dahası, çocuğunuzun odasının tasarımı yıllarca sürecek, bu yüzden ilk etapta doğru şekilde yapmak önemlidir.

Nereden başlayacağınız konusunda kafanız karıştıysa, bu makale tam size göre. Çocuğunuzun tercihlerini anlamanıza yardımcı olacak ve bu çok önemli görünüm ve işlevsellik dengesini kurmanıza olanak sağlayacaktır. Bir göz atın.

Basitlik Anahtardır

Çocuklarınızın odasını tasarlamanın ilk kuralı, onu basit tutmaktır. Daha fazla alan ve minimum mobilya, gitmenin yoludur. Dahası, çok fazla unsur çocuğunuzun kafasını karıştıracaktır. Nötr bir tuvale sahip olmak, çocuğunuz büyüdükçe odada değişikliklere de izin verir.

Daha İyi Çocuk Odaları Tasarlamak İçin 6 İpucu.  Küçük odalar için tümüyle işlevsel olan İskandinav minimalizmi

Ayrıca zemin seviyesinde çift kişilik iskeletli bir yatak da ekleyebilirsiniz. İkili amaca hizmet edebilir – uyumak ve oynamak. Üstelik açık rafları, yatağı gittikleri yer haline getirirken en sevdikleri oyuncaklar için bir yer oluşturacak.

Çocuklara Uygun Bir Alan Yaratın

Çocuğunuzun odasını tasarlamanın en iyi yolu, kendinizi bir oda olarak düşünmektir. Çocuğunuzun sahip olabileceği tüm olası tercihleri ​​listeleyin. Renkler, oyuncaklar ve açık alanlar – bunların hepsi ancak üç yaşında bir çocuk gibi düşündüğünüzde yaratılabilir. Örneğin, kolayca erişilebilen kancalar, alçak kutular ve açık raflar, küçük şampiyonunuzu kendinden sorumlu ve bağımsız olmaya iter. Dahası, rahat bir yatakla birleştirilmiş küçük boyutlu masa ve sandalyeler, normal mobilya seçeneklerine rahat bir alternatif olabilir.

Daha İyi Çocuk Odaları Tasarlamak İçin 6 İpucu.  Soluk pembe duvarlar, zeminde muşamba ve beyaz tavan / mobilya ile sade dekorasyon

Büyülü Bir Ortam Yaratın

Çocuklar ve yetişkinler dünyaya farklı bakıyor. Biz daha pratik görsek de küçükler sihire ve peri masallarına inanmayı severler. Bu nedenle, çocuğunuzun odasını benzer bir temayla dekore etmek, küçük şampiyonunuz için bir dünya iyiliği sağlayabilir. Karanlıkta parıldayan süslü peri ışıklarını ve tavan yıldızlarını tanıtın. Bu küçük unsurlar çocuğunuza büyülü bir his verecek ve gözlerinde bir parıltıya neden olacağı kesin olan çevresine mutluluk aşılayacaktır.

Daha İyi Çocuk Odaları Tasarlamak İçin 6 İpucu.  Büyük duvar dekorasyonu - desenlerle fotoğraf duvar kağıdı

Depolamayla Akıllı Olun

Tahmin için ödül yok – çocuğunuzun yönetmesi gereken çok şey var. Çeşitli boyutlarda birden fazla gardırop, oyun, oyuncak ve kitap gibi eşyalar, bol miktarda saklama malzemesine ihtiyaç duyar. Dağınıklığı gidermenin en iyi yolu, çocuğunuzun odasına depolama alanı olarak ikiye katlanabilecek mobilyalar eklemektir.

Daha İyi Çocuk Odaları Tasarlamak İçin 6 İpucu.  Soluk pembe duvarlar, zeminde muşamba ve beyaz tavan / mobilya ile sade dekorasyon

Dahası, duvarlara yapıştırılabilen kitap rayları, yatak altı saklama alanları ve kancalar da aynı derecede iyi bir iş çıkarır. Ek raylar ekleyerek küçük şampiyonunuzun dolabını da artırabilirsiniz.

Renkleri Doğru Kullanın

Renkler, çocuğunuzun odasının havasını oluşturmada çok önemli bir rol oynar. Duvarları, enerji ve coşkuyu simgeleyen deniz mavisi veya şeftali gibi açık renklerle boyadığınızdan emin olun. Ayrıca odaya tutarlılık kazandırmak için çocuğunuzun mobilyalarını ve dolabını uyumlu renklerle boyayabilirsiniz.

Daha İyi Çocuk Odaları Tasarlamak İçin 6 İpucu.  Sarı dolap ve pastel renkli oda

Üstelik çeşitli yaş grupları ile çalıştığı için gökkuşağı temasına da gidebilirsiniz. Çocuğunuzun odasına sökülmesi zor unsurları takmadığınızdan emin olun. Kolayca çıkarılabilen elemanlar, gerektiğinde odanın içini değiştirmenize izin verir.

Onları Meşgul Tutun!

Çocuklarınız odalarında çok zaman geçirecekler. Bu nedenle, fiziksel ve zihinsel gelişim için bir yer olarak hizmet vermelidir. Rahat yatakların yanı sıra, oyunlardan ve çizim tuvallerinden oluşan bir çalışma alanı eklediğinizden emin olun. Dahası, çocuklarınız büyüdüğünde kişisel bir çalışma alanı kurmak için bir köşe ayırabilirsiniz. Odanın şık ve eğlenceli olması gerekiyor ve küçük şampiyonlarınızı ödevlerini daha hızlı bitirmeleri için cesaretlendirecek!

Son söz

Mobilya, renkler, dolap ve çocuklara uygun oyun alanı gibi eşyalar, çocuğunuzun yaşaması ve büyümesi için sağlıklı bir yer sağlamada çok önemlidir. Dahası, eviniz veya çocuk odası dekorunuz için kaliteli çağdaş mobilyalar arıyorsanız, Anima Domus’un harika bir koleksiyonu var.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu