Çok işlevli mobilyalar

İtalya’dan çok işlevli mobilyalar, ergonomi ve şık tasarımın örnek bir kombinasyonudur. Bazı durumlarda, bir parça mobilya bütün bir kompozisyonun yerini alabilir.

Kanepe dönüyor …

Göz açıp kapayıncaya kadar yatağa dönüşebilen kanepeler herkes tarafından biliniyor. Bu mobilya parçası, geceleri bir misafir yerleştirmeniz gerekip gerekmediğini size yardımcı olacak ve küçük bir odada uyumak için tam teşekküllü bir yer haline gelecektir.

Cok islevli mobilyalar
1615116262 463 Cok islevli mobilyalar

Fotoğrafta: Domodinamica Easy sleep çekyat, yatağın yerini alabilir. Altrenotti Cast 3 kanepe, bir ranzaya dönüşüyor.

Modele bağlı olarak kanepe kitap gibi açılabilir veya açılma mekanizmasına sahip olabilir. Genellikle İtalyan kanepeleri arasında armatürsüz, modüler ve ranza yapıları olmayan alışılmadık modeller bulabilirsiniz.

Bir koltuk, Lago kataloğundaki bazı modeller gibi bir tür yatağa da dönüşebilir.

1615116262 378 Cok islevli mobilyalar
1615116262 474 Cok islevli mobilyalar

Resimde: Chama koltuk ek bir uyku alanı olarak kullanılabilirken, Huggy koltuk bir yatağa ve başucu masasına dönüşüyor.

Kanepeler ve yataklar, depolama sistemleri, aydınlatma ve hatta soğuk içecekler için bir stand ile birleştirilebilir.

1615116262 271 Cok islevli mobilyalar
1615116262 320 Cok islevli mobilyalar

Fotoğrafta: Reflex & Angelo Cristal yatak bir şampanya soğutucusuyla donatılmıştır ve Domodinamica Morfeo çekyatta iki gömme ışık vardır.

Ayrı birimlerden oluşan bazı modüler kanepeler, sadece bir uyku yerine değil, aynı zamanda bir çift koltuğa veya rahat bir şezlonga da dönüşebilir.

Puf mu yoksa masa mı?

Genellikle dekoratif bir kabarıklık aynı zamanda bir kanepe veya sehpa görevi görür. Birçok kanepe için İtalyan fabrikaları, aksesuar olarak tekstil veya deri döşemeli uyumlu bir kabarıklık sunar. İstenirse, böyle bir kabarıklığın üzerine birkaç dergi veya kitap koyabilirsiniz ve deri kaplı elastik üstlü modeller tamamen bir sehpanın yerini alacaktır.

Döşemeli bir sandalyeyi rahat bir koltuğa dönüştüren eklenti modül şeklinde yapılan modeller ilginçtir.

1615116263 684 Cok islevli mobilyalar
1615116263 108 Cok islevli mobilyalar

Fotoğrafta: büfe masası Casamilano Teresino ve Mantellassi Blossom.

Bazı İtalyan tablo modelleri alışılmadık ama çok kullanışlı işlevlerle donatılmıştır. Örneğin, katlanır sandalyeler masanın özel bir bölmesinde saklanabilir ve Domodinamica her çocuğun hayalini gerçekleştirmeyi başardı – Cuscino & foglio masasında istediğiniz kadar çizim yapabilirsiniz.

1615116263 904 Cok islevli mobilyalar
1615116263 552 Cok islevli mobilyalar

Resimde: Calligaris CS / 06 Olivia Cep konsol masası sandalyeleri saklamak için kullanılabilir. Çocuk çizim masası Domodinamica Cuscino & foglio, kağıt tutucularla.

Çok işlevli mobilyalar için uygun iç mekan

Çok işlevli mobilyalar, modern iç mekanlarda uyumlu görünüyor, dinamizmlerini ve değişime duyarlılıklarını vurguluyor. İlham veren bir tasarım keşfi, yaratıcı insanlara hitap edecek.

Birkaç işlevi birleştiren mobilyalar genellikle minimalizm hayranları tarafından seçilir, çünkü bir şey bazen bir yatak, kanepe veya koltuk takımı olarak kullanılabilen modüler bir kanepe gibi bütün bir setin yerini alabilir. Ve yerleşik saklama sistemlerine sahip bir yatak, bir çocuk odası için mükemmeldir, bu nedenle gardırobun yerini alır ve ek yer açar.

Cok islevli mobilyalar
1615116264 923 Cok islevli mobilyalar

Fotoğraf: İlave yatak için bölmeli yatak Altrenotti Sommier 111. Altrenotti Homer yatak, geniş keten çekmeceli.

Haysiyet

Çok işlevli mobilyalar rahat ve pratiktir. Tasarımcılar tarafından belirli bir mobilya parçasında ortaya konan ilginç ve beklenmedik işlevler, kısa sürede tanıdık bir kolaylık haline gelir.

Her parçanın şaşırttığı ve sevindirdiği İtalya’dan tasarım mobilyalar arasında bile, birkaç işlevi birleştiren eşyalar oldukça nadirdir. Bu nedenle, böyle bir şey odanın içini hemen dönüştürerek benzersizliğini vurgular.

Dezavantajları

İtalya’dan çok işlevli mobilyalar herhangi bir büyük dezavantajdan yoksundur. Birçoğu, hiçbir çekyatın geleneksel bir yatak kadar rahat bir uyku sağlamadığını savunarak bununla tartışır. Yine de, İtalyan çekyat ondan çok aşağı değil.

Esnek tekstiller, hafızalı köpük dolgusu, iyi ayarlanmış katlama mekanizmaları ve dayanıklı donanımlar gibi yenilikçi malzemeler, İtalyan katlanır kanepeleri konfor ve rahatlık açısından kusursuz hale getiriyor.

 

Çok işlevli mobilyalar konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu